Tommiks Sohbet Odası

Başlatan haysat, 02 Haziran, 2014, 21:45:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: antiochia - 03 Haziran, 2014, 13:25:48
Bir de ben aldıysam kitapları(size garip gelse de) koklamayı severim. O mürekkep, matbaa kokusu çok hoşuma gider...

Garip gelmez, kitap seven herkes sever koklamayı. Ben koklamaktan okuyamadığımı çok bilirim :)

DAMPYR

Ben birşeyi merak ediyorum Tommiks albayın kızı Suzi ile evlenmişmiydi ? Hatırlamıyorum... ??? ::) :-X

s.b

Tommiks henüz 18 yaşını doldurmadığı için evlenemiyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mister NO

hanac

Şu anda HOZ'un yayınladığı Tommiksleri baştan sona tekrar okuyorum.

Kısa sürede 6. cilde geldim, çok keyifli gidiyor.

hanac

8. cilde geldim, efsane bir cilt olduğunu hatırlıyorum.

Tekrar büyük bir keyifle okuyacağım.

Ralph

Satın aldığım ilk çizgi romandı... (DE'nin Donald Amca'larını ve nereden geldiğini bilmediğim, adını hatırlayamadığım çizgi romanları saymazsak)

Milliyetin ekiydi 750.000 tl'ydi. Hayran kalmıştım, Cumartesi günü verirdi Milliyet.... Pazarları da Teksas verirdi okuduğum ikinci çizgi romanım da buydu:

750 bin Tl'idi Milliyet'le beraber. Bugünün 2 tl'si falan yapar, ekmek 250.000'di zira.

İnanılmaz bir şeydi. İkisini de tekrar tekrar okumuştum, belki 20 kere, babamı da sarmıştı baya bu tutku hatta -ruhu şad olsun- babamla Blek mi döver, Tommiks mi? diye kavga eder, sonunda; Silahlı savaşta Tommiks, Silahsız savaşta Blek'te karar kılardık.. Bu iki çizgi romanın kapağını görsem bile duygulanırım.

Sonra bu uygun fiyatına ve kalitesine rağmen Milliyet 4'er sayı yayınlayıp bıraktı bu seriyi... Özellkle Teksas çok heyecanlı yerinde kalmıştı... 6 ay boyunca gazete baysine gelip gelmediğini sordum, yanıt olumsuzdu. O gün bugündür ödüm kopar bir seri yarım kalacak diye. Ben de umudum olmamasına rağmen üzüntüden abandım Nick Raider ve Martin Mystere'ye. Sonuç: Oha süpermiş!

Şu an bedava verseler okumam seni Tommiks ama Bugün koyu bir çizgi roman okuruysam bunu görselini de paylaştığım "Tommiks Kulver yolunda" adlı maceraya borçluyum. Çizgi roman evrenini bana tanıttığın ve bu tutkuyu bana aşıladığın için teşekkürler süt çocuğu Tommiks :)

Ha bu arada Blek her türlü döver.

Gabby

Alıntı yapılan: Ralph - 23 Nisan, 2015, 15:43:25Çizgi roman evrenini bana tanıttığın ve bu tutkuyu bana aşıladığın için teşekkürler süt çocuğu Tommiks :)

İşte işin özeti bu... Ali Kırca'nın: Bize "iyi" lerin hep kazanacağını öğretmeseydin  hayal kırıklıklarımız o kadar büyük olmayacaktı belki de!.Ne yaptın bize Capitan Miki? 
söylemini de düşünürsek  EsseGesse öğretilerinin çocuk ruhlarımızda ne denli olumlu etkileri olduğunu görebiliyoruz.

Ralph

Alıntı yapılan: Gabby - 23 Nisan, 2015, 16:36:21

İşte işin özeti bu... Ali Kırca'nın: Bize "iyi" lerin hep kazanacağını öğretmeseydin  hayal kırıklıklarımız o kadar büyük olmayacaktı belki de!.Ne yaptın bize Capitan Miki? 
söylemini de düşünürsek  EsseGesse öğretilerinin çocuk ruhlarımızda ne denli olumlu etkileri olduğunu görebiliyoruz.

Haklısın mirim. Bazen Tommiks'i bulup hani hep iyiler kazanırdı? diye sormayı düşlerdim, ne cevap verirdi acaba?

En azından hayallerimiz hala temiz, çizgiler sağolsun.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: hanac - 17 Kasım, 2014, 16:33:53
8. cilde geldim, efsane bir cilt olduğunu hatırlıyorum.

Tekrar büyük bir keyifle okuyacağım.

Hasan'ın geçen sene tekrar okumalarına başladığı seri (hoz comics serisi tommiks-teksas..) ara ara kitapçı raflarında boy gösteriyor galiba ..son d&r gezimde sıkış tepiş fumeti,frankofon ve comics ciltleri arasında rastladım..yeniden (en azından telifli olarak ve hoz tarafından yeniden basılmadığına göre!) basılmadığına göre ;"ya yeniden dağıtıma verdiler ya da depolarda kalanlar raflarda son bi kez gözüküyorlar" diye düşündüm  ;)

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Agamotto

Ara sıra bazı d&r larda bende 1. sayıyı görüyorum. Hatta merak edip baskı tarihine de bakmıştım :)

aa

Şu anda tüm DR lerde var ama bunlar yeni baskı değil, HOZ un bastığı ilk sayıların elde kalanları...
Esse Gesse Hayranı...

Baranduin

Şu ana kadar Tommiks'in Hoz Comics yayınlarından çıkan 1,2, 3 ve 15. sayılarını okudum. 18. sayıyı geçen gün aldım, okunmak için sırada bekliyor. Okuduklarım içinde ilk 3 sayı güzel olmasına rağmen 15. sayıda ciddiyet çok bozulmuş, sanki 9-10 yaşlarındaki çocuklar için yapılmış çizgi roman gibiydi. Olay örgüsü, hikaye çok basitti. Okuduklarım haricinde bana hangi sayıyı tavsiye edersiniz ? Bütün sayıları okuyan arkadaşlar varsa, tek tek bütün sayıları kısaca tanıtsa güzel olur.

hanac

Alıntı yapılan: Baranduin - 07 Mart, 2017, 13:16:18
Şu ana kadar Tommiks'in Hoz Comics yayınlarından çıkan 1,2, 3 ve 15. sayılarını okudum. 18. sayıyı geçen gün aldım, okunmak için sırada bekliyor. Okuduklarım içinde ilk 3 sayı güzel olmasına rağmen 15. sayıda ciddiyet çok bozulmuş, sanki 9-10 yaşlarındaki çocuklar için yapılmış çizgi roman gibiydi. Olay örgüsü, hikaye çok basitti. Okuduklarım haricinde bana hangi sayıyı tavsiye edersiniz ? Bütün sayıları okuyan arkadaşlar varsa, tek tek bütün sayıları kısaca tanıtsa güzel olur.

Aslında serinin tamamı naiftir. Dönemine uygundur yani 1950 li yıllar.

Keyif için okunur, büyük beklentilere girmemek lazım.

eskidenberiburdayım

o binbir suratın gerçek yüzünü ve kimliğini hep merak ederim. adam çok acayipti gerçek kimliğimi ve yüzümü bile unuttum diyor yüzümü unuttum ne demekse çıkar peruğu sil makyajı çıkar takma bıyık ve sakalı al sana gerçek yüzün, ya bir de fantastik olarak yarattıklarını düşünüyorum o karakteri yani tommiksin karşısına bukalemun gibi birşey çıkaralım diye düşünmüş olabilirler, aynı anda hem konyakçı hem doktor kılığına girip nasıl anlaşılmıyor konyakçı sıska bi adam doktor salasso kilolu bi adam onu nası belli etmiyorsa oradan şaşırdım ben.