Swing Sohbet Odası...Blek ve Swing Birlikte

Başlatan caretta, 02 Haziran, 2014, 22:43:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

s.b

Bu da bizdeki sayfa

Çelik Blek
--Bana o taverna da yardim etmistin, ben de burada size yardim ettim. Simdi ödestik. Senlik bitti, artik gidebiliriz arkadaslar!

Swing
--Bir dakika dostum. En azindan bana kim oldugunuzu söyle.

Çelik Blek
--Kim miyim? Sizin gibi bir Vatanseverim iste. Baska söze gerek var mi? Iyi sanslar.

Swing
--Size de.

Ve Çelik Blek, Rodi, Profesor ve avcilariyla birlikte gece karanligina karisirlar.

Swing, Gamli Baykus ve Mister Blöf arkalarindan el sallarlar.

Orijinalinde FİNE yazan yerde biz çizim yapıp evi tamamlamışız.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Aynı dönemin iki kahramanı aynı sayfada ne güzel buluşmuşlar!

Mister NO

Bir de bunlar vardı zaten çok bilinen görüntüler. Demek ki bu olay sonrasında arkadaşlıkları ilerledi. Swing'in düğününe de geldiler.  :)

Mister NO

Karar vermek zor olsa gerek.  ???

Mister NO

labirent

5 maceralı Swing ciltleri içinde en güzel maceralar hangi ciltlerdedir. Bilgisi olan yardım etsin lütfen. İdefix kampanyasından yararlanıp 5-6 cilt almak istiyorum. Lütfen bilgi....

hanac

Alıntı yapılan: labirent - 23 Nisan, 2016, 21:55:21
5 maceralı Swing ciltleri içinde en güzel maceralar hangi ciltlerdedir. Bilgisi olan yardım etsin lütfen. İdefix kampanyasından yararlanıp 5-6 cilt almak istiyorum. Lütfen bilgi....

Aşağı yukarı hepsi aynıdır, çok farketmez.

Ne çok iyi, ne çok kötü.

Hep bir standartı vardır.

Yani kısacası, bütçenize göre alın.

aa

Son yayınlanan  5-6 cildi (sanıyorum 76-81 olacak) almayın. Bunlar orjinal olmayan Türk işi çakma maceralar.
Esse Gesse Hayranı...

pizagor

Alıntı yapılan: aa - 24 Nisan, 2016, 09:53:26
Son yayınlanan  5-6 cildi (sanıyorum 76-81 olacak) almayın. Bunlar orjinal olmayan Türk işi çakma maceralar.

Bunu okuyunca aklıma fi tarihinde konuyla ilgili açtığımız anket geldi:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3450.0.html

Berabere sonuçlanmış...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

50. yıl anısına 24 Mayıs da italya'da çıkıyor, eski maceralar renkli olarak.

V

Orjinal kapak çizimleri ama oynama yapılmış üzerlerinde. ..
"İstemem,eksik olsun.."

Zeljko

1966'da, üç arkadaş Pietro Sartoris (1926-1989), Dario Guzzon (1926-2000) ve Giovanni Sinchetto (1922-1991), EsseGesse takma adıyla, kahraman Komutan Mark için planlarını Sergio Bonelli'ye sunarlar. Yayıncı, 1953'te, o zamanlar yayınevinin başkanı olan Sergio'nun annesi Tea Bonelli'ydi ve sonradan yayıncı Dardo tarafından kabul edilecek "Tommiks" fikrini ortaya atan aynı üçlünün önerisini reddetmişti ama Kaptan Swing fikrini hemen kabul etti. Üç yazar birlikte ve dönüşümlü olarak Komutan Mark hakkında 24 yıl boyunca, son bölümleri kısmen çizen Line Buffolente'den biraz yardım alarak çalışırlar. Normal seri, Ocak 1990'da bağımsızlık savaşının sona erdiği bir hikaye ile sona eriyor.

essegesse 1960

Film ve kitaplarda takip etmeyi  çok sevdiğim bir dönemi anlatsa da Kaptan Swing anlatım tarzı olarak bana hep uzak olmuştur.Yıllar önce gazete eki olarak verildiğinde de bayılarak okuduğumu hatırlamıyorum.Lakin nasıl sonlandığını çok merak ettiğim için son sayısını okumaya karar verdim.Köpekle mizah yapmaya çalıştıkları saçma yerleri saymazsak sonunu tarihi gerçeklerle harmanlayarak güzel bağlamışlar.Ve asıl sürprizi kapanış sayfalarına saklamışlar,Swingin kır düğününde, davetliler arasında Mark'ın kaynı Çelik Blek ve başkan Washington'ı erik dalı oynarken görüyoruz  :)

Washington'un İngilizleri yenme planı

İngilizlerin 1781'de Yorktown'daki geri çekilişi.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

ex- Yugoslavyada Bonelli çizgıromanları yayınlayan Novi Sad şehrindeki birzamanlar Dnevnik yayınevi baş ve sorumlu yazarın yazısını okudum. Sanırım 82 yılında Komandant Mark bir haftada 350 000 sayı satılmıştır.

BENİ KUCAĞINA ALIR MISIN, KOMUTAN MARK?

BABAMDAN SONRA DÜNYADA EN İYİ İNSAN SENSİN. SENİ ÇOK SEVİYORUM.

aa

Kaptan Swing 70 li yıllarda ülkemizde de çok sevilmiş ve yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. Esse Gesse grubunun çizdiği en uzun süreli seri olarak tarihe geçmiştir Sanırım 64 sayfalık 281 macera.
Esse Gesse Hayranı...