The Strain

Başlatan dean, 05 Haziran, 2014, 20:50:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

2. sezon da bitti. B movie tarzı hoşuma gidiyor dizinin. Sıkılmadan izledim ne diyeyim. Devamı gelirse izlerim..
"İstemem,eksik olsun.."

doktor1881

Peyami bey ilk 3 bölümü izlediğinizi söyleyince dizinin sayfasına dönüp yorum ve puanlarıma baktım (O zamanlar puanlamaya geçmemişim daha)
Ama ilk bölümlerin mükemmel olduğunu yazmışım.Zaten dizi ve kitap çok iyi.
Ben 3. sezonunu beklemekteyım.Sizi kıskanıyorum iyi seyirler ;D ;D

Peyami

Alıntı yapılan: doktor1881 - 10 Ocak, 2016, 20:37:29
Peyami bey ilk 3 bölümü izlediğinizi söyleyince dizinin sayfasına dönüp yorum ve puanlarıma baktım (O zamanlar puanlamaya geçmemişim daha)
Ama ilk bölümlerin mükemmel olduğunu yazmışım.Zaten dizi ve kitap çok iyi.
Ben 3. sezonunu beklemekteyım.Sizi kıskanıyorum iyi seyirler ;D ;D

Sekize kadar geldim Doktor bey. Gerçekten mükemmel. Son zamanlarda içimde bir sonraki bölümü seyretmeyi en fazla isteten dizi oldu. Bayıldım resmen. Sizin de söylediğiniz gibi geç izlemenin  böyle faydaları var. Stokta seyredecek bölümler hazır oluyor. Ama günlük hayatım felç oldu şu anda bu dizi yüzünden  :) Dışarıdayken de Kindle'a attığım bölümlere göz atmadan duramıyorum. Kitabının olduğunu sizin forumdaki konuşmalardan öğrendim ama dizi varken şimdilik başlamayı düşünmüyorum. Kitap ile dizi hakkındaki karşılaştırmalı yorumlarınızı da duymak isterim. Bülent bey biraz bahsetmiş. En son "Better Call Saul"'u zevkle seyrediyordum ama bunun kadar bağlamamıştı beni. Engin'in B-movie tesbitine de katılıyorum ama onlarda efektler falan dandik olurdu genelde bu onların iyi taraflarını almış. Tekrar söylüyorum bu dizi bir harika !!!  :D Tutmayın beni sekizinci bölüme gidiyorum  :D

Not: Sylvester Stallone'un hak ettiği en iyi yardımcı erkek oyuncu altın küresini aldığı haberi ulaştı  :) Bu adama çoğu insan "oyuncu değil" gözüyle baksa da ben hep takdir etmişimdir. Creed'i seyretmeyi heyecanla bekliyorum.

Mrtekin

Sly; Rocky filminde; en iyi senaryo ve en iyi oyuncu ödülünü (Orson Welles ve Charlie Chaplin'den sonra tarihte üçüncü.) alan bir abimizdir. Entellektüel kapasite açısından baya sağlamdır, yani.

Oyunculuk açısından da; örneğin, komedi filmindeki performansı için lütfen bir "Oscar"a göz atın.

Cliffhanger (Dağcı)'da da aksiyon
rollerine ne kadar yakıştığını gösterir zaten.

Ama benim favorim olan; Rambo-İlk Kan'ı kimse ondan iyi oynayamaz.
They drew first blood...

hanac

Alıntı yapılan: Mrtekin - 11 Ocak, 2016, 19:34:48
Sly; Rocky filminde; en iyi senaryo ve en iyi oyuncu ödülünü (Orson Welles ve Charlie Chaplin'den sonra tarihte üçüncü.) alan bir abimizdir.

Nayn, yanlış bilgi vermeyin Sayın Tekin  :)

Sly iki dalda da oscara  aday olmuştur ama kazanamamistir.

Mrtekin

Aynen. Alması lazımdı  ;D
They drew first blood...

Peyami

Dizisini aç kurtlar gibi hızla seyrettikten sonra hızımı alamayıp kitaplara da başladım. İlk iki kitap bitti. Üçüncü kitaba devam ediyorum. Aşırtma yapmadan kısacık bir kitap /dizi karşılaştırması yapayım.

Bir kere dizi kitaplardan kesinlikle daha iyi. Yani genelde olanın tersi olmuş ve bence dizi haline getirilirken kitapların pek çok eksikliği giderilmiş. Yeni karakterler eklenmiş, mevcut karakterler zenginleştirilmiş. Kitapları okumazsanız pek bir şey kaybetmezsiniz diyebilirim. Sadece dizi bence yeterli. Dizideki bazı karakterler kitaplarda yoktu. Diziyi seyredince iyi ki eklenmişler diyorsunuz. İnanmayabilirsiniz ama yine karakterler ve olay akışı açısından dizi daha zengin ve derinlikli. Şu anda diziden sonra okumasam da olurmuş diyorum açıkçası. Ama dizinin 5 sezon olarak planlanması ve benim sonunda ne olacağına dair iştahım (hele de üçüncü kitaptaki muhteşem açılış sahnelerinden sonra) bana üçüncü kitabı da okumaktan başka çare bırakmıyor. Dizinin yokluğunda da iyi oluyor açıkçası. Ama sadece dizinin yokluğunda... 

doktor1881

Güz gelince dizilerin yeni sezonları arz-ı endam etmeye başladı.Onlardan biride Strain

Bölüm:3/1 (GünceL) Bu sezonun daha kanlı olacağının işaretini ilk bölümden verdi.Ekibin her üyesi ayrı yollarda mücadele etse de arada biraraya gelmektedirler.Bu arada bütün dünya vampirlerin varlığını öğrenmiş çare aramaya başlamışlar

BÖLÜM notu.7.5/10

doktor1881

Bölüm:3/2 (GünceL)Beğendiğim dizi bölüm ortasından itibaren istediğim kıvama geldi.
Kendine has bir havası olan dizide savaşın tarafları yeni ortaklıklar aramakta.
Efendiye karşı herkesin ayrı pllanları mevcut

Bölüm Notu:8/10

Pulluk

3. sezonla birlikte jenerik de değişti ve yeni hali çok da güzel oldu doğrusu. Bu arada 1. sezon ile 1. kitap birbirleriyle neredeyse paralel iken 2. sezonun ortalarından itibaren kitap serisinin oldukça dışına çıkıldı ve 3. sezon itibariyle kitaplardan baya farklı bir noktada olduğunu söylemeliyim.

Kitaplardan Spoiler

Kitap serisinin sonunda kurtulan 2 kişiden birisi olan Nora'nın 2. sezonun sonunda ölmesi bence affedilemez bir olaydı.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

doktor1881

Bölüm:3/3 (GünceL) Quintos (invictus) hakkında detaylı bilgiye sahip oluyoruz.O ve efendisi arasındaki kin davası lümen etrafında dönüyor
Bu sezon ki en güzel bölümü izledim diyebilirim.Hele takas sahnesinde nefesimi tuttum

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:3/4 (GünceL) Yeni düzen daha çok anarşi getiriyor.Savaş yeni bir boyut kazanıyor.
Canlı bomba kavramını da  diziye sokuyorlar

Bölüm Notu:7/10

V

3 sezon dolu dizgin başladı ve devam ediyor. Seviyorum bu diziyi.
"İstemem,eksik olsun.."

Ahmet Oktay

Es geçmişiz. Dizi 4. sezon onayı aldı, 4. sezon final sezonu olacak.

doktor1881

Bölüm:3/5 Sevdiğim dizi onlarca dizi arasında güme gitmiş.Bu gün farkına vardım 5 bölüm birikmiş
Bu bölüm Profesörün 1972 yılında Amsterdam'da başından geçen olayın ekseninde geçti
Strogio'lar gün geçtikçe akıllanıyor

Bölüm Notu:7.5/10