ZAGOR SPECİALE - ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan s.b, 06 Haziran, 2014, 00:08:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karlıova

Teşekkürler Bayram bey. Mangiantini yeni nesil Zagor çizerleri arasında en başarılı olanlardan bana göre. Yanlız "Dehşetler Evine Dönüş" macerasında bazı karelerde çinileme olmaması çok şaşırtıcı. Bonelli belli bir standardı korumalı, nasıl editörden geçmiş bu haliyle acaba.   

Kinowa59

Çizgi düşler'in çıkardığı özel seri Zagor No 9 cildin ikinci macerasını da bugün okudum. Zagor'un yeni dönem çizerlerinden olan Stefano de vitto' nün çizdiği " vulture peak " adı verilen ( ne anlama geldiğini bilmiyorum, hikâyede vulture peak köyü olarak geçiyor ) bu macera, iki ortak işadamı arasında ki anlaşmazlığı, bunun sonucu ortaklardan birinin diğerini kiralık katile öldürtmesi ve bu cinayeti gören kadının da bir şekilde yok edilmeye çalışılıyor olması anlatılmaktadır. Hikayenin bence en sürükleyici ve ilginç yanının cinayeti gören kadının paranormal olayların etkisiyle olayları görmeden bilmesidir. Ben bu hikayeyi gerek çizim, gerekse senaryo olarak beğendim. Zagor tutkunu dostlara öneriyorum.

Saki

caretta

Zagor Özel 8-9 sayıları pek beğenmesem de okumaya çalışıyorum.
Daha önce çevirmen Elif Kahyaoğlu hanımı uyarmıştık."Önünde
sonunda"diye bir tabir yanlış.Doğrusu"eninde sonunda".Lütfen
dikkat...

kırkambar

Galatımeşhur olarak (ben de dahil) çoğumuz ibareyi "eninde sonunda" olarak kullanıyoruz ama Türk Dil Kurumu doğru biçimi olan "önünde sonunda"yı kullanmamızı öneriyor.

Saki

Eninde sonunda deyimi yaşadığım yerde de başka yerlerde da kullanılıyor.

Bence kulağa daha hoş gelir, öyle kalması gerek, değiştirmeye gerek yok, önünde sonunda olursa millet zor aışır bence ve kulağa da hoş gelmez..

Kinowa59

" Hayat " diye bir sözcük vardı dilimizde. Şiirlere, şarkılara, türkülere, hatta ağıtlara yakışan " hayat " sözcüğü. Insanlar sevdiklerine " hayatım " diye seslenir; liseli gençler, ilk gözağrılarina " hayatıma " diye başlayan mektuplar yazarlardı. Sonra, zaman geçti. Nereden buldularsa, romantizmi duyguyla harmanlayan bu şen, cıvıl cıvıl,  anlamı gibi hayat dolu " hayat " sözcüğü önce edebiyatımızdan, sonra da günlük konuşma dilimizden çıktı , Yerini " yaşam " sözcüğü aldı. Ne şiirlere, ne şarkılara, nede türkülere, ağıtlara yakışmayan soğuk, donuk, günlük konuşma dilimizi yoran bir ifade şekli aldı. Sorarım sizlere. Sevdiklerinize , hayatım ' mı dersiniz, yoksa yaşamım ' mı dersiniz. TDK dilimize girmiş , edebiyatımıza yakışan, günlük konuşma dilimize de çok yakışan " eninde sonunda " sözcüğünü kaldırıyor, yerine " önünde sonunda sözcüğünü getiriyor. Ben bu soğuk sözcükleri hiçbir şekilde kullanmam. Özel seri Zagor ciltlerini de okurken eninde sonunda diye okudum. Çokta iyi yaptım.

hanac

Zagor Özel Sayı 9

Zagor Special 33-34

2 Tam macera Dehşet Evine Dönüş - Vulture Peak

Yayın Tarihi: Mayıs 2023
Sayfa Sayısı: 320
Fiyat: 180 ₺  Mayıs 2023 Fiyatı 130 ₺

Zagor Özel Sayı 8

Zagor special 31-32

2 tam macera Gölgeler Kitabı - Cennet vadisi

Yayın Tarihi: Mayıs 2023
Sayfa Sayısı: 320
Fiyat: 180 ₺  Mayıs 2023 Fiyatı 130 ₺

oguzeren

İtalya'da geçen Ekim ayında bu serinin 37. sayısı yayınlandı.
Bizde iki macera halinde yayınlanan Çizgi Düşler serisi 34'e kadar geldi. Acaba Çizgi Düşler 35 ve 36. maceraları içeren 10. cildi çıkaracak mı, yoksa fumetti yayınını hepten bıraktılar mı?
Bilgisi olan var mı?