ZAGOR MAXI - ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan hanac, 11 Haziran, 2014, 21:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pardus88

zagor maxi 1 kara intikamcıyı okudum ama çok beğenmedim açıkçası çizimler kötü laurenti çizmiş senaryoda çok bildik Kızılderili bir çocuk ailesini askerler öldürmüş çocuk büyür ve askerlerden intikam alır bazende tam tersi oluyor beyaz çocuk ailesini kızılderililer öldürüyor kızılderililerden intikam alıyor değişik konular hiç yok eskiden zagor maceraları çok değişik olurdu bazen hellingen bazen uzaylılar yada canavarlar falan özellikle tay yayınlarından çıkan yeşil serideki maceralar hem çizim hem senaryoları çok güzeldi .çevirisindede zagor bin kafaderisi adına bin tamtam adına deyip duruyor birde Kızılderililere kızıl kardeşler veya kızıllar diyor yoksa Kızılderililer koministte haberimizmi yok. 

pizagor

Alıntı yapılan: pardus88 - 25 Temmuz, 2014, 14:55:15
...çevirisindede zagor bin kafaderisi adına bin tamtam adına deyip duruyor birde Kızılderililere kızıl kardeşler veya kızıllar diyor yoksa Kızılderililer koministte haberimizmi yok.

Aslında komünizme yakın ve yatkın olduklarını düşünürüm. Dolayısıyla bu benzetme güzel olmuş...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Zagorda konu kalmayınca kendini tekrar etmeye başladı.... :-\ :( :D

-brendon-

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Eylül, 2014, 23:16:47
şu an için verebileceğim bilgi: Garip ama gerçek... Zagor Teks'ten daha fazla" satıyor. en azından bizde öyle... Zagor Özel 1 geçtiğimiz günlerde depoda bitti... Zaten patronlar bitiyor bilgisini verince kadıköy'deki dükkânlar kalan dibini de sıyırdılar. Artık sadece dükkânlarda kaldı (İlker'in dükkân dahil); 5, 10 tane de internet siparişlerine ayırmışlar...
3, 5 ay sonra dükkânlarda indirim yapmaktan vazgeçerler, bir süre sonra da fiyatı iyice artar... Ben söyleyeyim de...

Sevgili Köstebek bu yorumu "Gece Hattı" köşesinde yapmış.

Önemli bulduğum için buraya taşıdım.

Benim için sürpriz olmadı, Zagor'un her yaşa hitap ettiğini zaten forumdaki arkadaşlardan kestirebiliyoruz.

köstebek

Alıntı yapılan: hanac - 24 Eylül, 2014, 13:02:51
Sevgili Köstebek bu yorumu "Gece Hattı" köşesinde yapmış.

Önemli bulduğum için buraya taşıdım.

Benim için sürpriz olmadı, Zagor'un her yaşa hitap ettiğini zaten forumdaki arkadaşlardan kestirebiliyoruz.

Sevgili Hanac,
Benim bu konuda biraz farklı bir teorim var: Şöyle...
Teks Zagor'a göre biraz yaşlı kalıyor; aynı şekilde okurları da Zagor okurlarından 5 ila 10 yıl yaşlı (genellikle). Yani Ölüm Meleği Teks okurlarına birazcık daha yakınlaşmış durumda ve sayımız zaman içinde azalıyor... Kabaca Teksciler 70'lerin, Zagorcular 80'lerin adamları denebilir (çocukluklarını geçirdikleri zaman için). Bu yüzden de gökyüzünün çayırları bizimkilerle dolmadan Teks'i tamamlamamız gerekiyor.

Ayrıca aralarındaki satış farkı o kadar da çok değil; yani 100 ila 150 civarında. Yani kitap fuarı sonrasında (belki daha öncesinde) Çizgi Düşler'in Teksleri içinde benzer bir sinyal verebileceğim.
Kimbilir belki de bizim patronlar satabileceğinden çok daha az basmışlardır; patronlar açısından bakarsak çok ironik bir hata... :)   

Nemo

Ozur dileyerek, -belki daha once tartisilmis olabilir- bu kitaplari az basma olayini anlamiyorum ve buna karsiyim. Ben ve benim gibi -imkani olmadigi icin- zamaninda alamayan cizgiroman severler icin cok kotu bir durum. Zagor'u alamadim mesela. Ulkeme ayak basinca alabilecegim. Ee bulamazsam? Cok pahaliya karaborsadan mi almam gerek? Bu, okuyucuya haksizlik degil mi?  Yine ozur dileyerekten eskilerden bildigim bir ornek:bir cizgiromanin ilk sayidan 5er 10ar alip, karaborsaya dusunce fahis fiyata satanlar var. Size de karsiyim:)
Özel Alfa Ajanı

köstebek

Alıntı yapılan: Nemo - 25 Eylül, 2014, 06:41:08
Ozur dileyerek, -belki daha once tartisilmis olabilir- bu kitaplari az basma olayini anlamiyorum ve buna karsiyim. Ben ve benim gibi -imkani olmadigi icin- zamaninda alamayan cizgiroman severler icin cok kotu bir durum. Zagor'u alamadim mesela. Ulkeme ayak basinca alabilecegim. Ee bulamazsam? Cok pahaliya karaborsadan mi almam gerek? Bu, okuyucuya haksizlik degil mi?  Yine ozur dileyerekten eskilerden bildigim bir ornek:bir cizgiromanin ilk sayidan 5er 10ar alip, karaborsaya dusunce fahis fiyata satanlar var. Size de karsiyim:)

Buna mı sıkıyorsun canını, kitapların içinde İlker'in telefonu var; ararsın, ayır bana bir tane dersin, ayırır; olmadı hennesy'ye söyle o bir tane alıp atar bir kenara ... hiç olmadı bana özelden bir mesaj atarsın ben hallederim. Ama ne yapacaksan şu aralar yapmanı tavsiye ederim...

Kitapları az basmak bence çok basıp satacağını satıp ... sonradan bilumum kampanyalarla parça parça piyasaya ucuza döküp meraklı alıcıyla dalga geçmekten daha iyidir. kitabın iyisi taze taze okunur ve biter. :)

Nemo

Abi, o zaman bana ayirin lutfen :)
Genel olarak serzeniste bulundum aslinda. Carsi grubu gibi hissediyorum kendimi ama bu ikinci dedigine de karsiyim. Yani, atiyorum zamaninda 24 TL den alan kisi ile daha sonra ''kampanyalarla'' 10 tl'ye alan kisi arasinda da haksizlik var. Offf poff afra tafra :) 
Özel Alfa Ajanı

haziran00

Sevgili Nemo Çizgi Düşlerde bu olmayacaktır :)

köstebek

Alıntı yapılan: haziran00 - 25 Eylül, 2014, 14:57:17
Sevgili Nemo Çizgi Düşlerde bu olmayacaktır :)

Sevgili 00,

İlker'in ve zayıf olanın, satmayan kitapları bi taraflarına alabilecek kadar yetenekli olduğunu düşündüğün için bizzat teşekkür ediyorum.
Bence de doğru yol budur; "alabileceğin" kadar basmalısın.... Yalnız Saguaro'da bayağı bir zorlanacaklar gibime geliyor :)
Not: Bu olay gerçekleştiğinde bizzat şahit olabilmen için bir ara cep telefonuna ihtiyacım olacak...

sulkesen

çok kötü bir tartışma. 500 adet basıldığı halde satmayan bir kitabı satmayacağını bildiği halde niye fazla basmalı herhalde bedavaya basmıyorlar. düşünmeye gerek yok çizgi roman okuru çok az ve kitabı düzenli almıyorlar onun için çizgi roman işine her giren batıyor veya zorlanıyor bir de fazla kitap basıp bunları satamayıp bir de depo olarak yer mi kiralasınlar. arkadaşlar biraz empati yapın. sadece destek olun eyer yeterli destek olursa çizgi romana doyarız hatta ürün seçmek tercih yapmak zorunda kalırız. yoksa 2000 li yılların başındaki gibi lal kitap öncesi çizgi romansız günler geçiririz.

haziran00

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 25 Eylül, 2014, 16:56:55
Sevgili 00,

İlker'in ve zayıf olanın, satmayan kitapları bi taraflarına alabilecek kadar yetenekli olduğunu düşündüğün için bizzat teşekkür ediyorum.
Bence de doğru yol budur; "alabileceğin" kadar basmalısın.... Yalnız Saguaro'da bayağı bir zorlanacaklar gibime geliyor :)
Not: Bu olay gerçekleştiğinde bizzat şahit olabilmen için bir ara cep telefonuna ihtiyacım olacak...

Çizgili Köstebek abi, Çizgi Düşlerin Yani İlker ve zayıf arkadaşı çocukluğumdan beri tanımam çizgi romanlara olan tutkuları, benim çizgi romana olan tutkum ne yazıkki satışları arttırmıyor, tek sevindiğim nokta forumda da görüyorum kadıköyde de görüyorum geriden takip eden çok okuyucunun olması, kitapları etüt ettikleri dönemde satabileceği kadar basmaya karar vermeleri Çizgi Düşler için en uygunu oldu ama buna rağmen ne yazıkki muhteşem kitaplar bile istedikleri adette satmadı . Sen de biliyorsun destek çok önemli ama bu demek değilki sevmediğin kitabı almak ve bir kenara koymak yayıncının ulaşamadığı noktalarda bizde sadece Faceboook sayfalarımızdan bile linkleri paylaşarak yardımcı olabiliriz.
Zayıf arkadaşında bilgisi dahilinde geçenlerde bir müşterime Teks 4 yeni seri hediye ettim okumuşumdur dedi aldı baktı hayır dedim okumanıız mümkün değil, haberi bile yokmuş çizildiğinden de basıldığından da en yakın zamanda Kadıköye götüreceğim onu. Sadece maddi olarak değil çenemizle bile yardımcı olabiliriz :)

s.b

Çizgi roman satışı artar. Bunun için çocukluğunda çizgi roman okumuş ancak sonradan bu alışkanlığını kaybetmiş olan benim gibi ihtiyarlara, " hey ihtiyar bak senin eskiden okuduğun çizgi romanlar hâla yayınlanmaya devam ediyor" demek lazım. Yani çizgi romanın yayınlanmaya devam ettiğinden haberi olmayan yaşıtlarımız var. Herkes bizler gibi internet ortamına giremiyor. Dolayısı ile çizgi roman unutulmuş durumda. Nitekim bende yıllar önce iş yerinde yeni yeni kullanmaya başladığımız internet sayesinde çizgi romanlardan haberim olmuştu. Bir gün bilgisayarın başında çalışırken birdenbire aklıma tommiks geldi. Ulan dedim bu Google ne ararsan buluyor bakayım ne olacak. Tommiks yazdım ve çizgi roman dünyasına yeniden daldım. Bu iş ancak TV reklamları ile yaygınlaştırılabilir. Çok mu zor Tv ye reklam vermek.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

köstebek

Alıntı yapılan: s.b - 26 Eylül, 2014, 10:49:32
Çizgi roman satışı artar. Bunun için çocukluğunda çizgi roman okumuş ancak sonradan bu alışkanlığını kaybetmiş olan benim gibi ihtiyarlara, " hey ihtiyar bak senin eskiden okuduğun çizgi romanlar hâla yayınlanmaya devam ediyor" demek lazım. Yani çizgi romanın yayınlanmaya devam ettiğinden haberi olmayan yaşıtlarımız var. Herkes bizler gibi internet ortamına giremiyor. Dolayısı ile çizgi roman unutulmuş durumda. Nitekim bende yıllar önce iş yerinde yeni yeni kullanmaya başladığımız internet sayesinde çizgi romanlardan haberim olmuştu. Bir gün bilgisayarın başında çalışırken birdenbire aklıma tommiks geldi. Ulan dedim bu Google ne ararsan buluyor bakayım ne olacak. Tommiks yazdım ve çizgi roman dünyasına yeniden daldım. Bu iş ancak TV reklamları ile yaygınlaştırılabilir. Çok mu zor Tv ye reklam vermek.

Abi,
bizde televizyona reklam verebilecek kadar para olsaydı... çok büyük olasılıkla çizgi roman,özellikle de fumetti basma işiyle pek uğraşmazdık!