ZAGOR MAXI - ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan hanac, 11 Haziran, 2014, 21:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abselemon

Televizyon olmayabilir, ama büyük alış-veriş merkezlerine verilebilecek duvar ilanları da çok ilgi çeker. Ayrıca her ne kadar hoş olmasa da oldukça eski olan serilerin bir kaç sayısı bira arada basılmış şekli de satılabilir. Bu da bir tanıtım kampanyası olabilir.

sulkesen

genelde çizgi romanı yolculukta ,şehir içi otobüs de okuyorum mutlaka orta yaşlı birileri meraklı bir şekilde hala bunlar çıkıyor mu, bende eskiden okurdum gibi sözlerle bir çizgi roman sohbeti ne başlıyabiliyoruz. bu da bir reklam 

s.b

ZAGOR MAXİ - 1           

Çizgi Düşlerin yayınladığı ilk Maxi Zagor. Orijinal Maxi 13. sayı.

KARA İNTİKAMCI
Yazan: Luigi Mignacco    Çizen: Mauro Laurenti

Kızılderili kabilesini katleden askerler maceraya adını veren Kara İntikamcı'nın hedefi haline geleceklerdir. Kara İntikamcı'nın yüzü maskeli olduğu için kimliği mechuldür. Fakat okuyucu olarak bizler sayfaları çevirdikçe "hah buldum işte bu adamdır mutlaka" diyorsunuz. Hele de kitabın 198 ve 199. sayfalarına gelince "kesin bu adamdır başkası olamaz" diyorsunuz.
Her ne ise daha fazla gevezelik yapmayalım. Ben son sayfasına kadar keyifle okudum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Maksi Zagor 3.sayı oldukça ilginç bir macera içeriyordu. Hiç ayrıntılara girmeyeyim.

Baron İcaro La Plume'nin evlatlığı Scarlet ile tanıştık. Kaptan Fishleg'in yeğeni Virginia'dan sonra Scarlet.

Buradan Teks'e ilginç bir bağlantı kurayım. Kimbilir bu yan karakterlerin akrabaları Teks'de de çıkabilir. 

Örneğin Montales'in ailesi ile birlikte öldü sandığımız kızı !

Veya General Davis'in hiç bilmediğimiz subay oğlu; Pat Mc Ryan'ın eski çeteci babası gibi.

Olmaz demeyelim. İlerde Caretta abimiz söylediydi dersiniz !

Mrtekin

They drew first blood...

köstebek

Kazanılmış bir galatasaray maçından sonra evdeyim... Bizimkiler Dakotaların Topraklarında adlı Zagor Maxi 4'ü okumamı bekliyorlar, ama benim içimden biraz spor programı izlemek geliyor.

Neyse bir Spoiler vereyim.... Macera yine Pitt Kalesi yakınlarında ormanlık bir alanda başlıyor...

caretta

Bonelliden edindiğim bilgi kırıntılarına göre Çiko kaçırılıyor.Çikoyu kaçıranların peşine düşen Zagor farklı bir coğrafyaya "Büyük Çayırlar"a geliyor.Yani
Montana'ya.Oturan Boğa'nın,Çılgın At'ın mensubu oldukları Dakota yerlilerinin topraklarına.İlginç bir maceraya benziyor.Köstebek Bey'in önüne
okunmak için geldiğine göre 10-15 güne kadar raflarda yerini alır.

köstebek

Bu hafta sonuna Maxi Zagor 16'yı basıyoruz. Bir yıl içinde aradaki farkı kapatırız...

rumar80

Alındı ve okundu bile. Aynı zamanda okuduğum Tex maxi'den daha başarılı. Zagor her zamanki dik duruşu
ile çok başarılı. Çiko'yu hikaye boyunca esir konumunda. Çıkarcı beyaz iş adamları, kuklaları Kızılderililer ve Barış için Savaşan Zagor.
   Okunması gereken bir macera.
   Bu gazla Maxi 3 alınır. Yarın Havaalanında alayım da uçakta okuyayım.

köstebek

bizim sefil fumettiler hava alanlarında bulunuyorsa ne mutlu bize...

Mrtekin

İstanbul Dış Hatlar D&R'da bolca mevcut :)

Ankara&İzmir İç Hatlar D&R'da da var.

They drew first blood...

rumar80

Dış hatlar D&R'da var evet. Benden oradan almaya niyetliyim. Bir iki dergi daha yoksa 11 saat boyunca film izlenmez ki...

caretta

Çizgi Düşler Maksi Zagor 5 (Maksi 17) i okudum.

Aksiyon dolu bir macera.Kazaya uğrayan gemi ve gemi mürettabatı,askerler,yolcular,kürek mahkumları ıssız bir adada can pazarında. Geri dönüşlerle anlatılan öykü ilginç. Chiarolla'nın çizgileri bile bu öyküde sırıtmadı.
Ümit ederim forumdaki Zagor tutkunları da bu macerayı beğenmişlerdir.

Mrtekin

Abi, bana,artık Zagor'un her konusu birbirine benzer gibi gelmeye başladı.

"Hava Çetesi" hariç, o maceradan çok ama çok keyif almıştım. Bize böyle yeni ve yaratıcı birşeylerle gelsinler artık. Zagor'un potansiyelini çok iyi kullanamıyorlar bence....
They drew first blood...

haziran00

Ben açıkçası çok beğendim gerçekten Chiarolla nun çizgileri maceraya çok yakışmış :) bu sefer