ZAGOR MAXI - ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan hanac, 11 Haziran, 2014, 21:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Zagor maxi serimizin bu sayısında; Maceramız, uçsuz bucaksız çayırlarda yaşanan bir insanlık dramını ele alıyor. İrlandalı yoksul bir çiftçi ailesi (aslında ırgat veya ortakçı dememiz daha doğru olacaktır) ana vatanlarındaki yaşam koşullarını bir türlü düzeltemeyince, zorunlu olarak gözlerini Amerika'ya, daha doğrusu içinde özgürce yaşayabilecekleri küçük bir çiftlik sahibi olabilmeye dikmişlerdir. Bu uğurda giriştikleri mücadele yıllarca sürer ve tam artık yolun sonuna geldiklerini hissettiklerinde, kendilerini bu umut yolculuğuna çıkartan tüm ümitler tükendiğinde, karşılarına Zagor çıkacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)

Kötülükler dâhisi konumundaki Hellingen'in projelerinden biri, yine o şeytani yollarda yürümekte olan Prof. Adolf Verybad'in eline geçmişti. Verybad o karanlık zekâsının kullanarak, ölümsüzlüğü arayan insanoğlunun en çılgınca düşlerini süsleyen bu projeyi geliştirip inanılmaz bir silah haline sokmayı başarır. Üstelik işin içine bir de yapabileceklerinin sınırı olmayan Blake adında uğursuz ve zalim bir silah tüccarı da karışmıştır. Amerika Birleşik Devletleri'ni, hatta dünyanın her yanını alt üst edebilecek bu adamın karşısındaki tek engel de kahramanımız Zagor'du...

Mens Projesi: Suç işlemekten çekinmeyen bir zihnin avuçlarına konulmuş şeytani bir icat...
(Tanıtım Bülteninden)

köstebek

Zagorseverlerin dikkatine ....

İtalya'da 2016 Ocağının 20'sinde basılan Zagor maxi 26: Bat Batterton efendinin maceraları önüme geldi... Sadece bir yıl geriden takip sürüyor...

memospinoz

Alıntı yapılan: Büyülü DükkanMaxi zagor cilt 14 raflarda

köstebek

görüyor ve bir arttırıyorum...

Zagor Maxi 15 de benim bilgisayarda...

rumar80

Alıntı yapılan: köstebek - 25 Mart, 2017, 21:29:38
görüyor ve bir arttırıyorum...

Zagor Maxi 15 de benim bilgisayarda...

Bize bilgisayarda olanı değil rafta olanı lazım.

köstebek

Önümüzdeki ay raflardan alırsın da abi, Zagor'un kenar köşe serilerini iyice zorladık, geride bi şey kalmıyor. Şu Lal zagor aylığı hızlandırsın artık demekten başka çare kalmayacak yakında

caretta

Çizgi Düşler Maksi Zagor 14.sayıyı okudum.Çizerler Gaetano ve Gaspare Cassaro.Bir an bunları Teks de çizen
ikizler Raul ve Gianluca Cestaro sandım.İki düşman aile Mac Horn ve Mc Callack ailelerinin öyküsü anlatılıyor.
Bu maceraya benzeyen bir Red Kit macerası hatırlıyorum.Yelken kulaklı ve koca burunlu iki aile de durmadan
didişip duruyorlardı.İki aile de "Mac"olunca kimin kim olduğunu biraz karıştırdım.Çifçi olan Mac Callack'lar
bahçıvan tulumu giymeleri sayesinde ayırt edilebiliyordu.Öyle ahım şahım bir macera değildi ama sıkılmadan
okudum.Ailelerin kirli geçmişinde ise toptan ortadan kaldırılmış bir kızılderili kabilesi var.İç kapakta yeni çıkacak
Zagor'lar da müjdeleniyor.Zaten İtalya'da çıkmış ve bizde yayınlanmayan 27.sayı var.Bir de renkli Zagor
çıkacakmış.Hadi bakalım kolay gelsin...

İdrava

Hiç Zagor okumamış birine nerden başlamasını tavsiye edersiniz? Bu maxi seride bulunan hikayeler laldeki klasik ciltlerde varmıdır? Yoksa maxi cilltekiler yeni hikayelermi? Kafam çok karıştı.

caretta

Maksi Zagor uzun soluklu tam maceralar.Zagor'a başlamak için pek uygun değiller.Lal Klasik Seri'den başlamanızı salık veririm.

aa

Bence de Klasik Maceralardan başlayın. Yeni serilerde çizimler çok kötü.
Esse Gesse Hayranı...

memospinoz

Zulme uğrayan yerlilerin intikamı, üstünden yıllar geçse bile alınır mı? Hedef Bat Tatterton! (No 26; Yazar: Luigi Mignacco; Çizerler: Gaetano ve Gaspare Cassaro) Rainbow Valley, bir zamanlar kenarında küçük bir yerli kabilesinin de yaşadığı ve tıpkı adı gibi huzur içinde yaşanan sakin, verimli bir vadiydi. Ama artık birbirlerine karşı neden başladığı unutulup gitmiş eski bir düşmanlığı sürdüren iki ailenin savaş alanı haline dönüşmüştü: Çiftçilik yapan McCallack'lar ve hayvancılıkla uğraşan Mac Horn'lar... Sınır topraklarındaki bu küçük yerleşim biriminde dönen dolapları öğrenmek için giden bir gazetecinin de ortadan kaybolmasıyla birlikte işler tamamen içinden çıkılmaz bir hal alıyor ve iki aile arasında beklenen kanlı final çatışması büyük bir hızla yaklaşıyordu. İşin içinde önce kiralık dedektif dostumuz Bat Batterton karışacak, onun sayesinde de Zagor ve Çiko da olayların tam göbeğine girecekti...p>

(Tanıtım Bülteninden)

Çizer : Gaetano Cassaro
Çizer : Gaspare Cassaro

Sayfa Sayısı: 288
Etiket Fiyatı: 37 TL

memospinoz

Bu defa bir ciltte iki tam macera...

GELECEĞİ GÖREN ADAM (No 27; Yazar: Roberto Altariva; Çizerler: Domenico ve Stefano Di Vitto)

Shawnee'lerin genç şamanı Akebe'nin inanılmaz bir yeteneği vardır: Kendisi zaman zaman bunu bir lanet olarak görse de, bu genç adam gelecekte yaşanacak olayları görmektedir. Aynı kabilede yaşayam ve reis olmak isteyen Wakuta adlı güçlü ve kurnaz bir savaşçıysa bölgedeki kaleye karşı bir isyan çıkarıp beyazları bir zamanlar kabilesinin olan topraklardan atmak gibi çılgınca bir hayalin peşinden koşmaktaydı. Neler olup biteceğini gören Akebe harekete geçerken Wakuta da Baltalı İlah'ı işin içine ve kendi saflarında sokma planını uygulamaya koyar.

HAİNLER (No 27; Yazar: Antonio Zamberletti; Çizerler: Domenico ve Stefano Di Vitto)

Birileri Avrupa'daki politik dengeleri alt üst edecek şekilde, İngiltere'yi ve ABD'yi yeni bir savaşa sürüklemenin şeytani hesaplarını yapmaktadır. Entrikaların iç içe girip büyüdüğü Kuzey ormanları neredeyse tüm Avrupa ülkelerinin gizli ajanlarının ve casuslarının dolanıp durduğu bir yer halini almıştı. İşte kazanın iyice kaynamaya başladığı o günlerde acımasız kiralık askerlerden kurulan bir birlik beklenen savaşın ilk kıvılcımlarını ateşlemek üzere harekete geçerler. Olayları engelleyebilecek tek güç ise kahramanımız ve bir avuç kahraman Huron yerlisiydi.

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 288
Etiket Fiyatı: 37 TL

s.b

ZAGOR MAXİ 11 - KATİLLER LEJYONU
YAZAN: ANTONIO ZAMBERLETTİ             ÇİZER: ALESSANDRO CHİAROLLA

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

ZAGOR MAXİ 12 - UMUT YOLCULUĞU
YAZAN: MORENO BURATTİNİ              ÇİZER: OLİVİERO GRAMACCİONI

sami bay, on Flickr

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN