ZAGOR MAXI - ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan hanac, 11 Haziran, 2014, 21:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysal

Orjinali böyle.

Alıntı yapılan: darkwood - 28 Kasım, 2017, 01:12:19
Zagor maxi 17.cilt son sayının sırt yazısı, mavi/beyazdan sarı/kırmızıya dönmüş orjinalimi böyle, yoksa görünüm mü değiştirdiniz.

köstebek

Alıntı yapılan: darkwood - 28 Kasım, 2017, 01:12:19
Zagor maxi 17.cilt son sayının sırt yazısı, mavi/beyazdan sarı/kırmızıya dönmüş orjinalimi böyle, yoksa görünüm mü değiştirdiniz.

Maxi'lerde ferri döneminin bittiğine ve Galatasaray'ın bu seneki olası şampiyonluğuna gönderme yapıyor Milano'lu kardeşlerimiz...

memospinoz

Baltalı İlah New York şehrinin çetelerini yerle bir ederken...
NEW YORK SOKAKLARI(No 29;Yazar: Moreno Burattini; Çizer: Marcello Mangiantini)

Kahramanımızın yolu bu kez New York şehrine düşüyor, aslında düşüyor denemez. Kaçırılmış küçük bir yerli kızını kurtarmak için Rosebud gemisinin tayfalarıyla gittiği bu uzak şehrin altını üstüne getiriyor. Beyaz bir tüccar olan babasının öldürülmesinin ardından New York'un çetelerinin eline düşen Aray adlı küçük kızın kendisini bekleyen berbat gelecekten hiçbir kurtuluş umudu yoktu. Ta ki işin içine İtalyan göçmenleri ve Zagor Tenay girene kadar.

Çizer: Marcello Mangiantini

Sayfa Sayısı: 288
Etiket Fiyatı: 37 TL

labirent

Arkadaşlar, Zagor Maxi 14-15 ve 17 'nin iç sayfalarından kareler koysanız da merak edip alsak diyorum. Şimdiden teşekkürler.

hanac

Alıntı yapılan: labirent - 05 Aralık, 2017, 12:35:53
Arkadaşlar, Zagor Maxi 14-15 ve 17 'nin iç sayfalarından kareler koysanız da merak edip alsak diyorum. Şimdiden teşekkürler.

Maxi 17'yi daha yeni aldım ama henüz okumadım.

Çizimler gerçekten çok başarılı, Mangiantini çizmiş.

labirent

Hanac resimler için tesekkurler. Müsait oldugunda maxi 14 ve 15 ten de saufalar paylaşırsan sevinirim.

hanac

Alıntı yapılan: labirent - 05 Aralık, 2017, 14:44:32
Hanac resimler için tesekkurler. Müsait oldugunda maxi 14 ve 15 ten de saufalar paylaşırsan sevinirim.

Ne yazık ki Maxi 14 ve 15 bende yok.  :-[

En kısa zamanda alacağım inşallah.

seastar1000

Maxı 17 beni pek sarmadı Hatta begenmedim diyebilirim
Senaryo pek bi zayıf yada uyduruk olmuş

hanac

Alıntı yapılan: seastar1000 - 05 Aralık, 2017, 16:41:52

Senaryo Burattini'ye ait. Adamın iyi bir senaryo yazdığını görmedim.

Dr.ArAmAS

Alıntı yapılan: seastar1000 - 05 Aralık, 2017, 16:41:52
maalesef son dönem zagor maceraları öyle öykülerden oluşuyor.arada iyi maceralar da var ama maalesef çoğu hayal kırıklığı!

labirent

Konu vasat ama çizgiler kendini okutturuyor. Kitapta gözüme çarpan kenar kesimlerinin çerçevelere çok yakın olmasıydı, bu da beni rahatsız etti.

altay1944

Alıntı yapılan: labirent - 25 Aralık, 2017, 21:45:35
Konu vasat ama çizgiler kendini okutturuyor. Kitapta gözüme çarpan kenar kesimlerinin çerçevelere çok yakın olmasıydı, bu da beni rahatsız etti.

çizgidüşler kaliteyi gün geçtikce düşürüyor.Benim aldığım kitapta da kesimler böyle idi ve açıkcası bu okuyucuya saygısızlıktır.Daha dikkatli olunmalı.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

çizgidüşler

çizgidüşler kaliteyi gün geçtikce düşürüyor.Benim aldığım kitapta da kesimler böyle idi ve açıkcası bu okuyucuya saygısızlıktır.Daha dikkatli olunmalı.

Maxi Zagor 17 orijinal malzemesi daha önceki sayılara göre yaklaşık %10 daha geniş çalışılmış, büyük ihtimalle bundan sonrakiler de böyle gelebilir. Bu durumda;

1- Resimleri %10 gibi küçültecektik, altta ve üstte fazla boşluk olduğundan ve resimlerin küçüldüğünden şikayet edilecekti
2- Resimleri cildin içine doğru çekecek ve dış kısımda fazla pay bırakacaktık, balonların cildin içinde kaldığından ve okunamadığından şikayet edilecekti
3- Kitabın enini %5-10 büyük yapacaktık, diğer 16 cilde uymadığından ve kütüphanede güzel görünmediğinden şikayet edilecekti.
4- Kenar kesim payına yakın tutup matbayı kesime dikkat etmesi, payın az olduğu konusunda uyaracaktık. Kesim hatası durumunda resim kısmı kesime gidecekti.

Biz en iyi çözümün sonuncu olduğunu düşündük ve tüm kitapların hatalı kesim yüzünden çöp olması ve tekrar basmak zorunda kalma riskine rağmen bunu uyguladık. Ama anlaşılan hata yapmışız, bu çözüm okuyucuya saygısızlıkmış.
Gelecek sefer için lütfen okuyucuya saygısızlığı içermeyen doğru çözümü söyleyin biz de onu uygulamaya çalışalım.

çizgidüşler

Az önce bu genişlik yanında kesimin yaklaşık 2 milim kadar da dar yapıldığı söylendi bana. Bu kitapta ciltçiyi değiştirmişiz ve yeni ciltçi 2 milim kadar dar kesmiş kitabı.
Bu ikisi bir araya geldiği için sanırım bahsedilen kenar boşluğu sorunu daha fazla göze batar olmuş.

altay1944

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 26 Aralık, 2017, 11:59:44

Maxi Zagor 17 orijinal malzemesi daha önceki sayılara göre yaklaşık %10 daha geniş çalışılmış, büyük ihtimalle bundan sonrakiler de böyle gelebilir. Bu durumda;

1- Resimleri %10 gibi küçültecektik, altta ve üstte fazla boşluk olduğundan ve resimlerin küçüldüğünden şikayet edilecekti
2- Resimleri cildin içine doğru çekecek ve dış kısımda fazla pay bırakacaktık, balonların cildin içinde kaldığından ve okunamadığından şikayet edilecekti
3- Kitabın enini %5-10 büyük yapacaktık, diğer 16 cilde uymadığından ve kütüphanede güzel görünmediğinden şikayet edilecekti.
4- Kenar kesim payına yakın tutup matbayı kesime dikkat etmesi, payın az olduğu konusunda uyaracaktık. Kesim hatası durumunda resim kısmı kesime gidecekti.

Biz en iyi çözümün sonuncu olduğunu düşündük ve tüm kitapların hatalı kesim yüzünden çöp olması ve tekrar basmak zorunda kalma riskine rağmen bunu uyguladık. Ama anlaşılan hata yapmışız, bu çözüm okuyucuya saygısızlıkmış.
Gelecek sefer için lütfen okuyucuya saygısızlığı içermeyen doğru çözümü söyleyin biz de onu uygulamaya çalışalım.

fazlasıyla pişkinlik ve alınganlık kokan yazınızı okudum ve muhatabı ben olduğum için yanıt verdim.Bir zamanlar esnaflıkta müşteri daima haklıdır denirdi.Yanılmış atalarımız ..bildiğiniz gibi yapın eleştiri saklıdır vesselam
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ