Bonelli Satış Rakamları

Başlatan DAMPYR, 16 Haziran, 2014, 21:00:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aa

Bu güzel alıntı için çok teşekkürler. Keşke bizde de olsa. Zagorun bu kadar az satmasına çok şaşırdım. Demek ki son zamanlardaki çizgi ve senaryo bozuklukları İtalyan okurları da etkiledi. Bir de Teksin bu kadar çok satmasına şaşırdım. Defalarca denememe rağmen bir türlü sevemedim de. Daha önce hiç okumadığım Julia da iyi satmış. Bir tane alıp denemek istiyorum. Julia seven arkadaşlardan rica etsem bana hangi sayısını önerirler acaba?
Esse Gesse Hayranı...

altay1944

Yahya bey liste benim pcde görünmüyor ama julia hanım listenin üst sıralarında ise sorun yok.Bu arada zagor için yapılan yazıyı bende anlamlı buldum nedense bende beğenmem zagoru ve texi...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

kalidor

Teks İtalyanların milli kahramanı. Hennesy'in röportajlarından okuduysan kadın-erkek genç yaşlı tüm İtalyan yazar-çizerlerin hayali Teks yazıp-çizmek.  :D
Crom! Ölüleri Say...

köstebek

Bizim bastıklarımız üzerine konuşursam:  Bizde de durum (rakamları çok büyük boyutlarla azaltarak) sıralama açısından büyük benzerlikler taşıyor....

DAMPYR

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 17 Haziran, 2014, 12:05:45
Bizim bastıklarımız üzerine konuşursam:  Bizde de durum (rakamları çok büyük boyutlarla azaltarak) sıralama açısından büyük benzerlikler taşıyor....
Az çok öyle olduğunu tahmin etmiştim zaten.İtalyayla zevkimiz hemen hemen benziyor.... ::) :-X :D

DAMPYR

Alıntı yapılan: altay1944 - 17 Haziran, 2014, 10:40:56
Yahya bey liste benim pcde görünmüyor ama julia hanım listenin üst sıralarında ise sorun yok.Bu arada zagor için yapılan yazıyı bende anlamlı buldum nedense bende beğenmem zagoru ve texi...
Sana katılıyorum Teksi birtürlü bende sevemedim ama Zagorun bazı maceraları özellikle korku ile ilgili olanları (Çikonun saçlarının dimdik olduğu maceralar) benim hoşuma gidiyor.Juliaya gelince madem göremiyorsun ben sana söylüyeyim Julia 3.sırada... 8) :D :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: aa - 17 Haziran, 2014, 09:53:54
Bu güzel alıntı için çok teşekkürler. Keşke bizde de olsa. Zagorun bu kadar az satmasına çok şaşırdım. Demek ki son zamanlardaki çizgi ve senaryo bozuklukları İtalyan okurları da etkiledi. Bir de Teksin bu kadar çok satmasına şaşırdım. Defalarca denememe rağmen bir türlü sevemedim de. Daha önce hiç okumadığım Julia da iyi satmış. Bir tane alıp denemek istiyorum. Julia seven arkadaşlardan rica etsem bana hangi sayısını önerirler acaba?
Aksoyların çıkardığı Juliaları bulursan ilk 3 sayıdan başlıyabilirsin.sonra zaten gerisinide okumak istiyeceksin.... 8) :D ;)

aa

Teşekkürler. Şu anda Çizgili Düşlerin çıkardığı bir seri var, sanıyorum 7 kitap çıkmış, bunlardan hangisini alayım?
Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Alıntı yapılan: aa - 17 Haziran, 2014, 19:43:14
Teşekkürler. Şu anda Çizgili Düşlerin çıkardığı bir seri var, sanıyorum 7 kitap çıkmış, bunlardan hangisini alayım?
onların hepsi güzel ama illada cilt numarası istiyorsan 3-4-5-7'yi alabilirsin... 8) 8) 8)

aa

Esse Gesse Hayranı...

NIC

2001 yılında yapılan listede;

Tex 300.000

Dylan 270.000

Nathan 130.000

Dampyr 95.000

İki tablo arasındaki fark bonelli'nin neden kısa süreli ve renkli yayınlara kaydığını açıkça gösteriyor.

Lukas'ın satış rakamlarını da çok merak ettim.İtalya menşeli bir sitede ilk sayının güzel olduğundan bahsediliyordu

DAMPYR

Lukas kısa sürede listenin ilk sıralarına yerleşecek gibi görünüyor.Tabi 24 sayıda kesmezlerse.... 8) :D :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: NIC - 20 Haziran, 2014, 16:39:46
2001 yılında yapılan listede;

Tex 300.000

Dylan 270.000

Nathan 130.000

Dampyr 95.000

İki tablo arasındaki fark bonelli'nin neden kısa süreli ve renkli yayınlara kaydığını açıkça gösteriyor.

Lukas'ın satış rakamlarını da çok merak ettim.İtalya menşeli bir sitede ilk sayının güzel olduğundan bahsediliyordu
Desene onlarda da çizgi roman satışları hızla düşmekte.... :-\ :'( >:(

antiochia

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 20 Haziran, 2014, 19:36:45
Desene onlarda da çizgi roman satışları hızla düşmekte.... :-\ :'( >:(

Şu anda mangalar hakimiyet kurmuştur büyük ihtimalle...

hennessy

Sevgili kardeşim abi bunu yayınla dedi geç kaldık yayınlayamadı ama bir iki kelam edelim,

Tex aşktır ona laf söyleyen önce Sami babayı sonra Caretta abimi sonra beni bulur karşısında dedik
Dylan her bölümde bir kız ile ilişkisi olan kabuslar dedektifi konu aynı, dönüp duruyor ben ondan ayrılalı bir ömür oldu
Julia başta büyük aşklar ile bağlandığım sonra yeter gayri evleneceksen evlen şu komiser ile, polisiye bana göre çok uzak
Nathan Forever and never bizde şu an güzel gidiyor İtalyan halkı aşkı sever bilimi sevmez ondan düşmüştür her halde
Zagor geldik uzay çağına elinde balta pek tutmuyor
Orfani okumadık
Dregmero okumadım ama anlatılanlardan yüzükler efendisi copy paste abi daha yaratıcı olun
Dampyr bir kere okudum sarmadı abi etraf vampirden geçmiyor
Le Storie okumadım
Martin abi ben bile artık senin emekli olmanı istiyorum durum o kadar vahim
Brendon burda olduğuna göre İtalyan halkı akşamları çok şarap içiyor her halde?
Saguaro okumadım....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları