Bonelli Satış Rakamları

Başlatan DAMPYR, 16 Haziran, 2014, 21:00:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 20 Haziran, 2014, 22:34:21
Sevgili kardeşim abi bunu yayınla dedi geç kaldık yayınlayamadı ama bir iki kelam edelim,

Tex aşktır ona laf söyleyen önce Sami babayı sonra Caretta abimi sonra beni bulur karşısında dedik
Dylan her bölümde bir kız ile ilişkisi olan kabuslar dedektifi konu aynı, dönüp duruyor ben ondan ayrılalı bir ömür oldu
Julia başta büyük aşklar ile bağlandığım sonra yeter gayri evleneceksen evlen şu komiser ile, polisiye bana göre çok uzak
Nathan Forever and never bizde şu an güzel gidiyor İtalyan halkı aşkı sever bilimi sevmez ondan düşmüştür her halde
Zagor geldik uzay çağına elinde balta pek tutmuyor
Orfani okumadık
Dregmero okumadım ama anlatılanlardan yüzükler efendisi copy paste abi daha yaratıcı olun
Dampyr bir kere okudum sarmadı abi etraf vampirden geçmiyor
Le Storie okumadım
Martin abi ben bile artık senin emekli olmanı istiyorum durum o kadar vahim
Brendon burda olduğuna göre İtalyan halkı akşamları çok şarap içiyor her halde?
Saguaro okumadım....
Çok iyiydi kendimi bir an şiir okuyo gibi hissettim.... ;D 8) :D

antiochia

keşke Mister no özel albüm de yayımlasalar...

altay1944

Şimdi nerden çıktı demeyin merak ediyorum sonyıllarda özer grup özellikle bonelliye doyurdu bizi.Peki neden yeni çıkan henüz bir kaç sayı stok olan serilere yöneliyor durmadan.Mesela saguaro,mesela.lilith.vb.Neden bred baron.napoleone,gregory hunter,gea,demian ...gibi bitmiş serilere yeğlemez.Satmaz diye mi teliflerde sıkıntı mı var?Benimkisi merak işte
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 21 Haziran, 2014, 18:36:00
Şimdi nerden çıktı demeyin merak ediyorum sonyıllarda özer grup özellikle bonelliye doyurdu bizi.Peki neden yeni çıkan henüz bir kaç sayı stok olan serilere yöneliyor durmadan.Mesela saguaro,mesela.lilith.vb.Neden bred baron.napoleone,gregory hunter,gea,demian ...gibi bitmiş serilere yeğlemez.Satmaz diye mi teliflerde sıkıntı mı var?Benimkisi merak işte

Bu sadece patronların seçimi. Onlar da çizgi roman okuyorlar ve yeni serileri merak ediyorlar, üstelik bildiğiniz gibi parayı veren düdüğü de çalıyor. Yoksa eskiler, yani bitirilmiş seriler, aslında daha ucuza halledilebilir.

Mrtekin

Martinin senelere sari satış rakamları nerededir bilmiyorum ama yeni seri cok kotu.

Artık yeni seriyi takip etmeyeceğim. İlk elemem bu oldu.

Klasik ve dev albümler bana yeter...
They drew first blood...

Mrtekin

Biraz bütçe, biraz zaman, biraz koleksiyonerlik düşüncesi nedeni ile Kahraman odaklanmaya dogru gittiğimi ve kırılma anımın yaklaştığını da soylemistim. :'(

Artık sonu gelmez biriktiricilik huyumu da dizginlemem gerekiyor.

Dun martin yeni seri ile basladim, yeni seriden hicbir zevk alamadığımı keşfettim.

İkinci elemem drogenero oldu, lilith in yeri ayrı ama bu seri de bana uygun degil.

Elemelerim surecek...

Bir gider bin can gelir...Umarım....
They drew first blood...

Nemo

Ocak 2016'da yayinlanan bir cizgiroman makalesinde Zagor'un  ve hatta Nathan Never'in satislardan dolayi geleceginin tehlikede oldugu yazilmis :-X
2015 Bonelli satislariyla ilgili henuz bir bilgi bulamadim. Ama cok ic acici olduklarini sanmiyorum.
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Nathan nispeten yeni bir seri sayılsa da Zagor gibi bir klasik bu duruma düşüyorsa fumettide gerçekten bir sıkıntı var demektir
Yeni yeni kısa seriler ile mi işi döndürme çalışacaklar acaba?
Bir tek Tex ile nereye kadar?

aa

Bana göre Zagordaki kan kaybının nedeni  çizgi kalitesinin ve senaryonun giderek bozulması. Ben son sayıları sadece seri bozulmasın diye alıyorum ve bazen de tam okumadan yarım bırakıyorum.
Esse Gesse Hayranı...

tunaorhun

İstermisiniz Bonelli , Ferri'nin ölümünü bahane edip, Zagor'un yayına son versin.

caretta

Zagor'un senaryoları epeyce zamandır iyi değil.Türkiye'deki durumunu bilmiyorum ama satışları da bir
grup kemikleşmiş okuru ile sınırlı.Fumetttide yine zevahiri Teks kurtarıyor...

Peyami

Fanatizm, adaletsizliktir

Yaratıcı çizerini kaybettiği şu günlerde Zagor dostuma haksızca yüklenilmesi beni üzer. Bunca yıldır bizlere yaşatmadığı macera kalmamasına karşın forumun banner'ında bir yerin dahi çok görüldüğü efsanemiz Baltalı İlah benim favori İtalyan ekolü kahramanımdır. Varsın yayınlamasınlar, eski maceraları yeniden okuruz. Teks mi dediniz? Bana göre "Teks, Zagor'un baltası bile olamaz". 

caretta

Peyami Bey Zagor'u ben de severek okurum ve yayınlanmazsa da üzülürüm.Ama son zamanlardaki maceralarını sevmiyorum.
Teks fanatikliğimle de gurur duyarım.

Nemo

Zagor'u ne olursa olsun birakacaklarini dusunmuyorum ama senaryolarin kotu oldugu konusuna katiliyorum. Bizde su an Peru, Amazon ormanlari, Sili maceralari baslayacak Dexter Green'in pesinde olan maceralar. Umutluyum.
Özel Alfa Ajanı

pizagor

Okur sıkılgandır, ara ara değişik tatlar ister. Fasikül okurken, TPB isteriz, TPB çıkar önce bayılırız, sonra alışırız, daha sonra sıkılırız, en son 'fasikül ne güzeldi' nostaljisi yaparız. Fumetti ise bildiğim kadarıyla bir ya da iki defa sayfa azaltmasına gittikten sonra onyıllardır 96 sayfa standardıyla devam ediyor ki bu bir yandan da o koca koca Comics yazarlarının ve çizerlerinin 4 aylık işyükünü tek bir aya sığdırmak demek. O dört ayda bir Comics yazarı neredeyse anlatacağı öykünün tamamını veriyor. Fumettide ise bir macera ortalama iki sayıda, 192 sayfada bitiyor. Dolayısıyla gelsin şişirme dolgu bölümleri diye düşünüyorum. Özellikle Zagor'un yayın formatının değişmesi, comics formatına uyarlanması mutlaka denenmesi gereken birşey bana kalırsa. Malzeme de buna çok uygun bence. Fumetti yazarının işi ağır, kendini beğendirmesi mevcut şartlarda sanki daha zor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...