Bonelli Satış Rakamları

Başlatan DAMPYR, 16 Haziran, 2014, 21:00:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Geçen pazar 15 yaşında genç bir kardeşimiz  benden okuması için bir kaç seri secmemi istedi.

Ona batman örümcek adam avengers ve injustice tavsiye ettim hepsini aldı. Bir seri daha dedi bilim kurgu polisiye tarzı seviyordu. 15 yaşında dediğime bakmayın yaşından daha olgundu.

Nathan never tavsiye ettim.kitabı aldı kurcaladı ve rafa geri koydu.

Bonelli bence miladi doluyor. Rakibi marka değeri ve sinema sektörü ile dünyaları götürüyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

http://www.fumettologica.it/2014/06/quanto-vendono-i-fumetti-bonelli-i-dati-2014/

Yukarıdaki 2014 tablosu ile günümüzü kıyasladığımızda; fumettinin anavatanındaki kan kaybını da açıkça görebiliyoruz. (Sadece blog haberindeki rakamları baz alarak spekülasyon yaptım, İtalyancam yok.)

http://mondofumetti.blogspot.com.tr/2016/05/bonelli-dati-di-vendita-aprile-2016.html?m=1

Buna göre; Amiral gemisi Tex; 190.000 bandından 150.000 bandına, bir diğer "çok satar" Dylan ise 112 bin bandından, 90 bin bandına düşmüş.

Nathan, Zagor, Dragonero, Dampyr ve Orfani'de de ciddi güç kaybı yaşanırken, yenilerden Ut ve Morgan Lost'un performansı (aşağıdakilere göre) fena değil.

Saguaro'nun fişini 15.000 bandında çekmişlerdi. (Buna göre; bu banda en çok yaklaşanlar; Martin Mystere, Le Stories ve Orfani)

Ada'm Wild ise; 11.000 bandında.

Daha iyi raporlar varsa; ekleyin; durumu görelim.

They drew first blood...

seastar1000

Julia 3. imis hemde Zagor un ustunde Cok sevindim Julia adina

Mrtekin

Alıntı yapılan: seastar1000 - 12 Aralık, 2016, 16:04:59
Julia 3. imis hemde Zagor un ustunde Cok sevindim Julia adina

2014'te öyle. Ama ikisi de güç kaybedip, 35.000 den 26.000 bandına gerilemişler. 2016'da başabaşlar.
They drew first blood...

Mrtekin

They drew first blood...

hanac

can amca

Martin Amca'ya güle güle deme zamanı yaklaşıyor galiba  :'( :'(

pizagor

Geç bile kalındı. Efsaneyken, tepede bırakmak yok şu çizgiroman yayıncılığında.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Her sene daha da düşüyor. Bir 6-7 seneye kimse fumetti almayacak sanırım!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

aa

Vay be, 1977 de 500.000 satan TEX bile 170.000  e düşmüş.
Esse Gesse Hayranı...

kharon

bu rakamlarin bu kadar dustugunden haberim yoktu  :o

Amerikan piyasasi da toplamda pazar olarak daraliyor ama yeniden baslamalar, yan urunler , filmler, oyunlar derken sirti yere gelmiyor. Italyanlarin boyle bir sansi da yok. Bu gidisle bazi karakterlere elveda diyecegiz sanirim.

haziran00

Amerika- İtalya Nüfus oranına vurulduğunda gene en iyisi Teks, diğer 1-2 fumetti içinde bu orana istinaden iyi satıyor diyebiliriz, ama her yıl keskin düşüşün yaşandığı da bir gerçek.

caretta

Ne yalan söyleyeyim hiç okumadığım Martin Mystere ve Dylan Dog satışlarının azaldığına sevindim.Türkiye'de durum ne
bilmiyorum ama her ikisi de Lal Kitabın yayını.İtalya'da yayınlarının durmasını dört gözle bekliyorum.Öyle olunca Lal
Kitap da inadı bırakıp Aylık Zagor Serisi'ne asılır ve ayda iki adede çıkarır.

Animvader

Alıntı yapılan: caretta - 23 Mayıs, 2018, 18:37:23
Ne yalan söyleyeyim hiç okumadığım Martin Mystere ve Dylan Dog satışlarının azaldığına sevindim.Türkiye'de durum ne
bilmiyorum ama her ikisi de Lal Kitabın yayını.İtalya'da yayınlarının durmasını dört gözle bekliyorum.Öyle olunca Lal

Bahsettiğiniz yayınları okumuyorum ama kendi sevdiğiniz yayın daha çok basılsın diye diğer yayınların iptalini istemek ne derece doğru bilemedim, basildiklarina göre onları da sevip okuyan çizgi roman severler vardır.

haziran00

Alıntı yapılan: caretta - 23 Mayıs, 2018, 18:37:23

Valla benimde en sevdiğim 2 fumetti Teks ve Zagor ama bağnaz düşünceler bana göre değil, İtalyayı bilmem ama burada okurlar yeniliğe açık olmadığı sürece Teks ve Zagorun da çok uzun süreceğini sanmıyorum. Yayıncı olsaydım Teks ve Zagoruda basmazdım ne kadar çok sevsem de

Son Söz: Dolar, Euro bu kadar yükselmişken yayınevlerinin bırakın ayda 2 yi bırakmamaları için dua edelim.