Wonder Woman Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 17 Haziran, 2014, 11:42:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Wonder Woman, Vol. 1: Blood

Wonder Woman, Justice League ve bazı eventlar dışında, kendi çizgi romanını hiç okumadığım bir karakterdi. Orijin'ini de bilmiyordum. Hatta çizgi romanı okumadan ilk önce bu başlığa, sonra wikipedia'ya bakıp bilgi aldım. O yüzden New 52 öncesi şöyleydi, işte şurası değiştirilmiş felan diyemiyeceğim. Eskisi karanlık benim için, sadece bu ciltte neler bulduğumu yazmaya çalışıcam.

Aslında cildin ilk sayısını sevmemiştim. Olaya aşırı hızlı bir giriş yapıyor ama New 52'ler hep olaya hızlı giriş yapıyorlar. Ben sevmeme sebebimi şuna yordum; Batman'de Superman'de hızlı giriş yaptı ama karakteri tanıdığımızdan sıkıntı yaratmadı ama Wonder Woman'da aynı şey olmadı. Neyse ondan sonra 2. sayı, 3. sayı derken bir baktım bitmiş.

Hikayeye değinim biraz. Bildiğiniz gibi mitolojide Zeus, uçkuruna pek hakim olamayan bir arkadaştır. Burada da farklı değil. Zola isimli bir genç kızı hamile bırakıyor ve kıskançlık krizleri geçiren Hera'nın gazabıyla kızı yüz yüze bırakıyor. Zeus'un karısı olan Hera'nın kocasının bu sadakatsizliğe tepkileri genelde çok büyük oluyor. (Git ver mahkemeye, çatır çatır al nafakanı, süründür herifi diyicem tabi ama o anca başka hikayelerde olur  :) ) Yer yüzüne inerek at adam modunda canlılar yaratıp kızı bebek ile birlikte öldürmeye çalışıyor. Ta ki Wonder Woman gelene kadar.

Ana hatlarıyla hikayemiz böyle başlıyor. Ardından Poseidon, Hades felan derken iyice güzelleşiyor hikaye. Wonder Woman kendisi ile ilgili çok önemli bir sır öğreniyor.

Brian Azzarello ve Cliff Chiang ikilisi bence başarılı bir iş ortaya koymuş. Aslında Chiang'ın çizgilerini başka bir karakterde görsem (mesela Iron Man) beğenmeyebilirdim ama Wonder Woman çizgi romanını çok iyi yansıttığını düşünüyorum.

Toparlarsak Wonder Woman'ı merak edenler için süper bir başlangıç noktası bu cilt, zaten biten bir hikayede yok, bu ekip böyle belli bir süre devam edecek. Rahatlıkla tavsiye edeceğim bir cilt olmuş. Notum;

8.5/10