Supergirl Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 17 Haziran, 2014, 11:47:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Supergirl Vol. 1: Last Daughter of Krypton

Merhaba arkadaşlar, Superman macerama Mahmut Asrar'ın güzel çizimiyle bize ulaşan Supergirl Vol. 1: Last Daughter of Krypton ile devam ediyorum. Kansas'ın üzerine bir meteor yağmuru oluyor. Meteorlardan biri hızını alamayıp Sibirya'ya kadar gidiyor. Meteorun içinden Supergirl çıkıyor. Ruslar Iron Man'vari elemanlarını olay yerine gönderiyor. (Kafa Marvel'a göre çalıştığı için gözüm hep Crimson Dynamo'yu aradı Rusya'ya. Bi'de dikkat ettim her robotik zırh giyene Iron Man'vari diyorum)

Güçlerinin henüz farkına ağır ağır varan Kara-El ise Allah ne verdiyse dalıyor bu robotik elemanlara. Son dakikada ortama girip, milleti Supergirl'un kasıtsız gazabından kurtaran kişi ise Superman oluyor. İkisi birbirlerine kendilerini tanıtıyorlar ama Kara inanmıyor. Kara'ya göre daha üç gün önce Kal-El'in bebek olduğunu düşünürsek bu normal sayılabilir tabi. Bizim Kal-El'de şüphleniyor tabi durumdar. Neyse Kara, Kal'a da dalıyor. Superman ona zarar vermeden sakinleştirmeye çalışıyor. En sonunda oturup medeni insan gibi konuşuyorlar ama Kara ergen triplerine devam ederek Kal'ın yanından uzaklaşıyor.

Sibiryaya gemisine geri dönüyor ama gemini yok olduğunu görüyor. O sırada top şeklinde bir cisim Kara'nın yanına yaklaşıyor ve Simon Tycho diye bir değişiğin hologramı çıkıyor Kara'ya gel gel yapıyor. (Adam fena, America Başkanına felan gider yapıyor.) Kara gemimi bulacağım diye hevesle top'un peşinden uzayda ki bir üsse giriyor. Orada Kriptonit ile zehirlenen Kara'nın üzerinde deney yapılmaya çalışılıyor. Kara oradan kaçmayı başarıyor ama Simon Tycho çok kötü yaralanıyor.

Kara, yanına babasının anılarının olduğu bir cisim alıyor. Bu cismi Dünya'ya geldiği meteordan alıyor ve bu onu şehri Argo'ya götürüyor. Babası Argo'yu kurtarmayı başarmış ama canlılar yinede ölmüş. Kara orada artık herkesin öldüğüne ikna oluyor. Daha sonra "world killers" Reign ile karşılaşıyor. Bu tiplerde Kryptonluların yaptığı gelişmiş, savaşçı ve güçlü canlılar. Reign, Kara'ya bize katıl diyor. Kara kabul etmiyor ve dövüşüyorlar. En sonunda dövüş Dünya'ya taşınıyor. World Killerslar ile Kara dövüşüyor ve Supergirl kazanıyor. Supergirl kimsenin tanımadığı 5. bir World Killers'ın olduğunu öğreniyor.

Hayatımda hiç Supergirl çizgi romanı okumamıştım. Okurken beklentilerimde çok düşüktü lakin öyle bir cilt çıktığı Supergirl Vol. 1: Last Daughter of Krypton, neden daha önce okumamışım dedirtti. Ben çok beğendim. İkinci cilt için sabırsızlanıyorum.

8.5/10

Gambit

Ikinci cilt bayaa tirt ama ilk cilde gore
3. cu yu bekliyorum bakalim iyilesecekmi

rumar80

Üçüncü cilt aynı zamanda Superman cilt 3'ün tie-in'i.  H'el on Earth macerasının bağlantısı. Iki cildi de çok tutmadım.