Batman New 52 Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 04 Temmuz, 2013, 21:13:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lampard

Alıntı yapılan: dean - 10 Kasım, 2014, 14:06:04
  Batman Vol. 3: Death of the Family'de başlı başına öyle zaten. Macerayı okurken çok büyük olaylar olacak gibi hissettiriyor. Finalinde ise hiçbir şey olmuyor. Snyder'in Baykuşlar Divanı kafası güzeldide gerisinde sıkıntı var bence.

Aynen, Endgame'den sonra yeni bi ekip devralır inşallah bayağı sıkıldım ben bu durumdan.

Sakızlı Ohannes Paşa

Snyder capullo ikilisi nasıl beğenilmiyor anlamıyorum  :o hikayeler gayet güzel ilerliyor bence. Zero year da oldukça tatmin ediciydi. Yani death of family'nin sonunda bir şey olmadı deniliyor da bence bu da bir çeşit sürpriz işte. Herkes bir şey olmasını bekliyor, birinin ölmesini falan ama bu klişe sıkmadı mı artık? Yani önemli hikayelerin, amerikalıların deyimiyle story arc'ların sonunda illa çok etkili, çizgi roman evreninde iz bırakan bir olay mı olmalı?

Snyder-capullo ikilisinin beğenilmediğini de ilk kez burda görüyorum. Şaşırdım.

dean

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 10 Kasım, 2014, 16:45:47
Snyder capullo ikilisi nasıl beğenilmiyor anlamıyorum  :o hikayeler gayet güzel ilerliyor bence. Zero year da oldukça tatmin ediciydi. Yani death of family'nin sonunda bir şey olmadı deniliyor da bence bu da bir çeşit sürpriz işte. Herkes bir şey olmasını bekliyor, birinin ölmesini falan ama bu klişe sıkmadı mı artık? Yani önemli hikayelerin, amerikalıların deyimiyle story arc'ların sonunda illa çok etkili, çizgi roman evreninde iz bırakan bir olay mı olmalı?

Snyder-capullo ikilisinin beğenilmediğini de ilk kez burda görüyorum. Şaşırdım.

Snyder, Batman Vol. 1: The Court of Owls ve Batman Vol. 2: The City of Owls ile çok sağlam bir işe imza attı. Batman'in son yılları aksine çıtayı baya bi' yükseğe koydu. Ardından Joker'in New 52 için dönüşünü simgeleyen bir macera duyurdu, beklentileri yükseltti. Üstelik bu serinin ismine de Death of the Family dendi. İsim bilindiği gibi çizgi roman tarihinin en tartışmalı maceralarından A Death in the Family'nin de neredeyse aynı. Sen böyle bir isimde kullanıyorsan, bi'de yine hızını alamayıp hikayeyi 28 sayıda bölüp bilmem kaçta Tie-in yapıyorsan(dc'nin kabahati bu da) eee afedersin ama ben senden canavar gibi bir hikaye beklerim. O hikayeyi bulamazsamda eleştiririm. Tie'in'leri zaten felaket, ana hikaye güdük. İstediği kadar Snyder-capullo ikilisi olsun.

Snyder, cesur bir hikayeye imza atamıyorsa(ki attı geçen macera, onu yapacak becerisi var. Kaliteli bir yazar.) o zaman bu derece olay olmuş bir hikayenin ismini neden kullanıyor. Bu klişe değil mi peki ? Okuyucu çekmek için yapılmış bi'şey değil mi ?

lampard

Capullo'yu çok beğeniyorum, o ayrı, ben de Snyder'in bu kadar beğenilmesine çok şaşırıyorum  :) Açık uçlu hikâyeleri çok severim ama Snyder'in yaptığı farklı bi şey, dizi sektöründe J.J Abrams'ın yaptığı şeylere benziyor. Hikayenin başında büyük gizemler yaratıp okuyucuyu bağlıyor ve beklenti oluşturuyor, sonunda ise bu beklentilere karşılık vermiyor, bi çok şey havada kalıyor. Bu bence okuyucuya/izleyiciye saygı duymamak, çakallık yapmaktır. City of Owls'da da Death of the Family'de de yaptı bunu (Zero Year'ı daha bitirmedim). Ayrıca Batman çok beceriksiz resmediliyor (Grant Morrison'ın yarattığı Bat-god'ı düşünelim). Mesela Court of Owls gibi bi oluşumun (ki bunların amacı, işlevi vs de yeterince açıklanmadı) varlığından, Joker'ın Arkham Asylum'u günlerce rehin tutmasından haberdar olmaması vs.

Caped Crusader

Bence Snyder-Capullo Batman'ini okuyan 100 kişiden 90'ı beğenir.Death of the Family ismine bende takılmıştım ama DC gibi Marvel'da bunu fazlasıyla yaptı ya da yapmak üzere  ;D (Marvel bütün büyük eventleri tekrar 2015'e almış.) DC evreni yeniledi, isim yanıltsa bile baştan herhangi bir karakteri öldürmesi beklenemezdi.
Batman'in hatalar yapması da normal çünkü New 52 kapsamında karakterler gençleştirildi.Bence okurken yeni evrenin özelliklerine dikkat edilmeli.

dean

Alıntı yapılan: Caped Crusader - 10 Kasım, 2014, 18:18:34
Marvel bütün büyük eventleri tekrar 2015'e almış.

O iş çözüldü aslında. Asıl event Secret Wars. Secret Wars'un içeriğinde o dönemlere konuk olacağız. Ya da o dönemlerdeki karakterler Secret Wars'a konuk olacak. Adın geçen eventların tekrar kendi serisi olmayacak.

Caped Crusader

Alıntı yapılan: dean - 10 Kasım, 2014, 18:28:06
  O iş çözüldü aslında. Asıl event Secret Wars. Secret Wars'un içeriğinde o dönemlere konuk olacağız. Ya da o dönemlerdeki karakterler Secret Wars'a konuk olacak. Adın geçen eventların tekrar kendi serisi olmayacak.

Çözülmesi iyi olmuş o kadar event yaza sığmazdı.Konusunu bilmiyorum ama eski Secret Wars ile 2015'teki Secret Wars aynı konu mu olacak?

dean

Alıntı yapılan: Caped Crusader - 10 Kasım, 2014, 18:46:29
Çözülmesi iyi olmuş o kadar event yaza sığmazdı.Konusunu bilmiyorum ama eski Secret Wars ile 2015'teki Secret Wars aynı konu mu olacak?

Yok aynı konu değil. Ama benzerlikler olacaktır.

lampard

Alıntı yapılan: Caped Crusader - 10 Kasım, 2014, 18:18:34
Batman'in hatalar yapması da normal çünkü New 52 kapsamında karakterler gençleştirildi.Bence okurken yeni evrenin özelliklerine dikkat edilmeli.

New 52da Batman fazla genç değil, hâlâ Final Crisis, Incorporated vs'den sonra geçiyor. New 52 'nun zaman cizelgesinin saçmalığı da ayrı konu gerçi.

Han

arkadaslar okuma sırasını buna göre mi yapacaz.

dean

Alıntı yapılan: Han - 11 Mart, 2016, 19:26:55
arkadaslar okuma sırasını buna göre mi yapacaz.

Yok. Buradaki benim şahsi okuma sıram. Bir cilt Batman, bir cilt Detective Comics okursan daha sağlıklı olur. Hikayeler paralel gider.

Han