Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Evet Çizgi Düşler Dizi Teks'in ilk sayısını okudum. Macera az çok tahmin ettiğim gibi sonlandı.

Baskı, cilt, çeviri, kağıt, fiyat, kısa editoryal yazı herşey güzel.

Format takıntım olmadığı için tek, ikili, dörtlü sayılar benim için önemli değil.

107.sayfada en alt karede bir kızılderili kadın var. Rossi çizerken kadını tam bir Meksikalı kadına benzetmiş. Bana ilginç geldi.

"Cehennem Avı" adlı yeni macerada tanıdık tipler var. Orijinalinde de yok ve Zeynep Hanım da referans vermemiş.

Johnny Laredo ve Teğmen Eddie Prakman daha önce karşılaştığımız tipler.

Oğlak Dizi Teks 58-59-60 sayılarda Boselli-Ortiz üretimi üç kitaplık bir macerada var idiler. Mescalero apaçisi Chunz macerası.

İlerde böyle tanıdık tipler ortaya çıkacağında eski maceralardan editoryal yazılarda söz edilebilir.

1956 yılında Türkiye'de Teks'in ilk yayınlandığı "Güneş dergisinden de bahsetmeniz güzel bir vefa örneği oldu.

Eski yayıncılardan bahsetmekten hiç çekinmeyiniz. Onlar Türkiye'deki dev Teks sofrasına karınca kararınca malzeme taşıdılar.

Hatta, eski yayınevlerinin kapaklarından örnekler yayınlamanız da çok hoş olur.

Neticede, ilk sayı çok güzel olmuş. Tebrik eder; devamını dilerim...

DAMPYR

En Büyük Teks Hayranı Atilla bey beğendiğine göre Yeni çıkan Teks tuttu demektir...  8) :D ;)

köstebek

Yeni maceralar serisinde 2011 yazındayız; ama klasik seride 1975 yılına daha yeni gireceğiz.
Nasıl kapanır bu koca boşluk...

caretta

Bunu bilmeyecek ne var Köstebek Bey ? Ayda 2x2=4 sayı yayınlarsanız makas biraz kapanır.

Aylık Seri İtalya'daki seriyi yakalamak üzere. Yaklaşık 36 sayı eksik var. Demek ki 18 ay sonra İtalya'daki seriyle atbaşı olacağız.

O zaman aylık seri bire düşer; klasik seri üçe çıkar. Aslında bu serilerin çoğu Ceylan Yayınları 186'lık ve 69'luk serilerde yayınlandı.

Ama bu seriler herkeste yok. Çizgi Düşler'in sayı atlamadan, derli toplu yayınlarını bekleyeceğiz.

Allah bize iyilik, keselerimize de bereket bahşetsin. Daha henüz 25 sayısı yayınlanmış 255 sayılık Kit Taylor'u tamamlayacağız!!!

nejat hüseyin özal

Çizgiroman sevenlerin ya da bir şeyi biriktirmeye meraklı olanların en büyük arzusu bir eserin külliyatına sahip olabilmek düşüncesidir.

Yayınlar bir süre çıkıp sonra yarıda bırakılınca hüsran duygularını yaşıyoruz.

Örneğin TARKAN dizisi; çok isterdim tüm maceralarının bir seri olarak tamamlanmasını... Ama olmadı.

Daha nice çizgiroman bu şekilde yarım kaldı. Kabahat yayıncıda mı ? Hangi yayıncı yarım bırakmak ister ?!

Bütün yayımları satın almamız olanaksız, ama hiç olmazsa başladıklarımızı bırakmayalım.

Umarım TEX, KIT TAYLOR ve benzerleri eksiksiz ve ara vermeden yayınlanmaya devam eder.

DAMPYR

Teks'i bilmem ama Kit Taylorun bu periyotla bitmesi çok zor... :-\ :'( :(

caretta

Köstebek Bey Forumda "Oğlak Teks'lere Ne Oldu?diye bir başlık vardı.Bu başlık "Çizgili Düşler Teks'lere Ne Oldu?"diye güncellendi.Sahi yeni sayılar
hani 15'inde çıkacaktı?

köstebek

Çok haklısın abi. birkaç gün gecikiyoruz.
Matbaacı İlker bey'in kafasını karıştırmış. Matbaada 6 kitap var, "hafta sonuna hepsini birden gönderirim, boşuna fazladan nakliye ödeme" filan şeklinde bir cümle kurmuş. bizimkinin oruçlu kafasına da yatmış, laf anlatamadık, "hepsi birden gelsin ne güzel işte" cümlesini tekrarlayıp duruyor.
Ama sonuçta geciktik, bir daha yapmamaya çalışacağız. En azından Teksleri matbaaya tek başına yollamaya çalışacağız.

altay1944

Bu altı kitabı öğrenmek istesem sürprizi bozmuş mu olurum...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

köstebek

Evet sevgili dostlar,
Geldik 3. sayımıza...
Manfredi'nin yazıp Ticci'nin çizdiği maceranın adı Toza Bulanmış Üniformalar... 224 sayfalık yekpare öykü, temiz iş.

İki usta resmen ustalık yarışına çıkmışlar. Soygun ve ardından yaşanan bir takip diye özetlenebilecek konu nispeten basit sayılabilir; Manfredi hem tempoyu hiç düşürmeden yürütüyor (öyle ki arada çiş molası vermek bile epey zor) hem de karakterlere derinlik katmaya uğraşıyor (en ufak karakterle bile uğraşmış). Teks hayranları için kelmenin tam anlamıyla bir şölen...

Mrtekin

Ha şöyle, jbc gibi heyecan yapın, biraz önceden :)
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 09 Ağustos, 2014, 00:48:26
Ha şöyle, jbc gibi heyecan yapın, biraz önceden :)

bizim heyecanlar yazık ki kısa sürüyor; 3, 5 gün sonra kitap piyasaya sürülür. Ne heyecanı olacak, her ay bas bas dur... :)

Mrtekin

Şu long john silverın biraz tanıtımını yapsanız?

Orfanın?

Edelweiss Pilotlarının?

Ya da varsa başka sürprizlerinizin?

Agustosta hikayeler 5 yok, galiba?
They drew first blood...

Mrtekin

They drew first blood...