Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

memospinoz

Tepedeki Kilise (No 659; Yazar: M. Boselli; Çizer: Alfonso Font)

Jim Brandon'ın çağrısıyla Winnipeg'de işlenen siyasi cinayetleri çözmeye gelen Teks ve dostlarının karşısındaki iş beklenenden daha karmaşıktı. Baş şüpheli konumundaki Kid Rodelo'nun izini sürerken önlerinde uzanan entrikanın karanlığı iyice artıyordu. Üstelik geçmişlerinden gelen dehşet verici hayaletlerin ortaya çıkması an meselesiydi. Tepedeki kiliseden yayılan uğursuz org sesleri karanlıklara gizlenen bir katilin hissedilebilecek tek izleriydi.

Entrikalar ve Zehirler ( No 660; Yazar: M. Boselli; Çizer: A. Font)

Küçük Şahin ortadan kaybolmuş ve oğlunu arayan Kit Willer'ın karşısına çıkacak insanlara tavrı iyice sertleşmişti. İçi içe geçmiş çarkların işlettiği entrika tüm tuzaklarıyla hazırlanmış işliyordu. Sonu gelmeyen nefretler, yanlış bırakılmış izler, özenle hazırlanmış tuzaklarla birlikte uzayıp giden serüven, kan içinde bir sona hazırlanıyordu ve kahramanlarımızın kurşun tasarrufu yapmaya hiç niyeti yoktu...
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 26 TL

caretta

Bu tanıtma bülteni nerededir?Çizgi Düşler Facebook sayfasında yok;kitaplarda da yok?

memospinoz

Alıntı yapılan: caretta - 30 Eylül, 2016, 09:25:59
Bu tanıtma bülteni nerededir?Çizgi Düşler Facebook sayfasında yok;kitaplarda da yok?

Kitap satış sitelerinde bulunuyor. Yayınevinin sitelere verdiği tanıtım bülteni.

memospinoz

Alıntı YapTex Cilt 29 çıktı!

yalcinerol345

memospinoz

Aranıyor: Ölü veye Diri (No 661; Yazar: M. Boselli; Çizer: G. Da Nubio)

Bölgenin zengin ve sözü geçen çiftlik sahiplerinden Derek Hayward'ın şımarık ve serseri oğlu Frank, komşu çiftlikten bir Jeff Cartland adlı genç bir kovboy tarafından öldürülür ve Cartland kaçar. Zengin ve acılı baba elbette hemen genç katil için bir ödül parası ortaya atar ve berbat bir insan avının başlamasına yol açar. Olayların tamamen kontrolden çıkması ve kimsenin düşünmediği adaletin düzgün işlemesi kuralıysa sadece bizim iki rançerin
duruma müdahale etmesine bakacaktı...

Korkusuzlar Kervanı ( No 662; Yazar: Tito Faraci; Çizer: Maurizio Dotti)

Nevequaya adlı acımasız bir savaş reisinin sürüklediği son model silahlarla donanmış güçlü ve kalabalık bir Komançi grubu Teksas'ın batısında terör estirmeye başlamışlardı. Etraftaki çiftlikler aniden patlayan bir kan ve ateş banyosunda yıkanırken, durumdan habersiz bir kervan da kendilerini bekleyen ölümcül sondan habersiz; sessiz, sakin ilerlemektedir...
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 26 TL

caretta

Bonelli'nin sitesinde Teks 673.sayı "Yama'nın Dönüşü"nü konu alıyor.Hemen bir hesap yaptım.Çizgi Düşler daha önce Ocak-Şubat 2016 sayılarını
yani 30.sayıyı da bu yıl yayınlayacağını duyurmuştu.Halbuki 29.sayı ile 2016'yı kapattık.Şimdi bu da nereden çıktı derseniz şundan çıktı.2017
programı:
6 adet (bir yıllık 12 adet orijinal sayı)30-35 sayıları oluşturacak.İilginç olan şu ki 35.sayı orijinal 673-674 sayıları içerecek.673'de başlayan Yama
macerası 2 kitapta bitmezse ne olacak?Zaten taahhüdünüzden bir kitap eksik bastınız.Bu eksikliği 2017'de telafi edelim.Yani 36.sayıyı da (675-676)
yayın programına alalım.Çizgi Düşler Yayınevi ne der bilmiyorum ama şu 2017 programı 12 değil  de 14 kitap olsun.
    29.sayıda çok güzel bir macera başladı.Eli, çivili sopalı Komançi şefi Nevequaya'nın sonunu neredeyse 5 ay bekleyeceğiz.Yama macerasında bu
bekleme olmaz diye umuyorum.Bakın aylar öncesinden uyarıyorum.En iyisini yine de Çizgi Düşler bilir ama bu öneriyi de bir değerlendirin diyeceğim.

köstebek

Ah be Caretta Beyciğim, Şu ince hesapların da olmasa :)

istediğin gibi yapabiliriz inşallah.

Not: O zaman İtalya'yla yazışmalara şubatta başlarız, yeni teks serisini yayımlamaya da nisanda başlarız. Ne dersin ?
Çünkü ocak 2017 geldiğinde adamlara diyeceğiz ki, bugüne kadar basılmış (aralık 2016 oluyor en son) sayılarını alıyoruz. Onlar da tamam diyor.
Senin plana göre gidersek:
A. Daha basmadıkları sayı veya sayıları da isteyeceğiz. Böyle bir durumda:
A.1: Bizim ikiz patronları var olmayan sayılara (dünya hali, savaş çıkar, deprem olur vs) para yatırmaya ikna edeceğiz... 
A.2: Adamların daha basmadıkları, ama hazırladıkları kitapların birkaçı internet üstünden bize göndermelerini istemiş olacağız. Adamlar daha hiçbir yerde göstermedikleri işi önden bize verirler mi? İşin eğlenceli yanından bakalım... Dünya küçük, internete bir düşse ne olur?

caretta

Köstebek Bey şimdi mart 2017'de 30.sayıyı yayınlayacağız.Yani 663-664 sayılar.35.sayı ise ağustos ayında çıkacak ve 673-674 sayıları içerecek.
Hadi iki ay da gecikme,yazışma,tercüme,baskı v.s. opsiyonu verelim.35.sayı ekim 2017'de çıkmış olsun.Kasım -Aralık 2016 sayıları 35.sayıda olacağına göre yıl bitmeden Kasım veya Aralık ayında 36.sayı yayınlanabilir.Ama macera iki kitapta biterse sorun yok.2016 toplam Bonelli Teks
yayınlarını( 663-674)sayıları en geç eylül ekim 2017'de okuruz diyelim.İnce hesaplarla patronları pirelendirmeyelim!
      Yeni çıkan Teksleri Ankara'dan yakında gelecek olan kızıma sipariş verdim.Devr-i Alem Sahaf Ayhan Bey'den alacak.D&R ve Dost Kitabevi'ne
bayağı geç geliyor.

caretta

Aylık Seri 29.sayının ikinci macerası olan "Korkusuzlar Kervanı"adlı macera Maurizio Dotti çizimi.Konu güzel.Özellikle Dotti'nin çizimleri harika.
Dotti bu maceradan gayrı sadece iki macera daha çizmiş.Birincisi Almanak 1998 "Glorieta Pass".1001 Roman Almanak Teks Dizisi'nin"2.macerası
olarak yayınlanmıştı.2.çizdiği macera Çizgi Düşler Aylık Teks Serisi'nin 17-18 sayılarında yayınlanan "El Supremo".Dotti,tam 16 yıl sonra yeni bir
Teks macerası çizmiş.1998 tarihli çizimler de güzel ama bu son iki macerada Dotti bayağı sanatını geliştirmiş.Bütün karakterleri çok güzel çiziyor.
     29.sayıdaki maceradaki Komançi reisi Nevequaya ne kadar etkili çizilmiş.Daha önce de birçok kızılderili çete reisine Teks maceralarında rastladık.
Sarı Köpek,Charvez,Narvaez v.s.ama hiçbiri bu Nevequaya kadar ürkütücü çizilmemiş.Yüzünde sanki kanlı bir el izi var.İri yapısı,giyim kuşamı,önden
hafif kel kafası ile çok korkunç bir tip.Son derece de acımasız.Çifte çivili bir nevi sopayı silah olarak kullanıyor.Baltası,bıçağı da kemerinde hazır.Adamları da çok özenle ayrıntılı olarak çizilmiş.
      Macera ne yazık ki yarım kaldı.Maceranın finalini artık yeni yayın döneminde okuyabileceğiz.Ümidederim Dotti daha sık Teks maceraları çizer.Faraci
de senarist olarak gittikçe gelişme kaydetmekte.

Mrtekin

Dotti'nin çizgilerini ben de "El Supremo"da çok beğenmiştim.

Nedir ki: Boselli; adaya yapılan operasyonu kısa kesince: maceranın zevkini bitirmişti. :)
They drew first blood...

caretta

Aylık Seri tam net bilmesek de mart 2017'ye kadar yayınlanmayacak.Doğrusunu elbet bize
yayınevi duyuracak (umarım!).Şimdi tam Köstebek Bey'in sevdiği yerden hesap zamanı:
Mart 2017.Sayı 30 (663-664)
Nisan 2017.Sayı 31 (665-666)
Mayıs 2017.Sayı 32 (667-668)
Haziran 2017.Sayı 33 (669-670
Temmuz 2017.Sayı 34 (671-672)
Ağustos 2017.Sayı 35 (673-674)
     Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere.
673-674 sayılarda Yama geri dönüyor.Civitelli
çizimi,El Morisco'nun da olduğu bir macera.Macera,
büyük ihtimalle 675.sayıda bitecek.Çizgi Düşler 2017
için 12 kitap (6 cilt)çıkarmayı planlıyorsa yayın 35.sayıda
sona erecek;Yama macerası da yarım kalacak.Çizgi Düşler'den
istirham ediyorum,rica ediyorum.2017'de 12 değil 14 kitaplık
antlaşma yapın.Ha Çizgi Düşler "abi biz zaten 14 kitap düşünüyoruz"
derseniz süper olur.2016 yılı İtalya edisyonlarını da komple yayınlamış
olursunuz.

köstebek

aradan aylar geçti, ama kaldığımız yeri hatırlatması açısından...

https://www.youtube.com/watch?v=jBLph82HNY0

YAKLAŞIYOR YAKLAŞMAKTA OLAN....

köstebek