Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Aylık Teks Serisi
      Bu ay Çizgi Düşler Aylık Teks yayınına devam edecek.29.sayı Ekim 2016'da çıkmıştı.İkinci macera olan "Korkusuzlar Kervanı" adlı macera kaldığı yerden devam edecek.Macera,Tito Faraci-Maurizio Dotti üretimi.Nevequaya adında bir  reisin liderliğinde Komançiler beyazlara saldırmakta,çiftlikleri ateşe vermektedir.Teks ve ekibi tam kadro çeteyle mücadeleye başlarlar.Bir kervan da saldırıya uğrar ,Teks ve ekibi bir hayalet kasabaya sığınarak orada Komançiler ile mücadeleye başlarlar.30.sayı işte bu hayalet kasabadaki mücadele ile devam edecek.
        Maurizio Dotti'nin bu maceradaki çizimlerini çok beğendim.Çok detaylı çalışmış.Özellikle kızılderileleri olağanüstü güzel çizmiş.Yüzlerindeki savaş boyaları,özenle örülmüş saçları,kıyafet çeşitliliği,taşıdıkları silahlar,atların süsleri,çizgileri çok ince detaylarla düşünülmüş ve çizilmiş.Başlıbaşına reis Nevequaya çizimi harika.Yüzündeki el izi,ilginç saç biçimi,taşıdığı sıra dışı çivili sopa,dev yapısı,acımasızlığı ,adamlarının yüreklerine saldığı korku olağanüstü.Bu ayrıntılar büyük ihtimalle senaryoda yok.Bu ayrıntılar çizerin hayal gücüne ve yaratıcığına kalmış.Dotti de bunu çok iyi yapmış.
       Dotti,çok az Teks macerası çizmiş.İlk çizdiği macera Almanak 5 (1998)"Glorita Pass"adlı macera.Aylık Seri'de de 17-18 sayılarda "El Supremo"adlı macerayı çizmiş.Bu maceradaki çizimler de çok güzeldir.Dotti,Zagor da çizmiş.Special Zagor 9 ve Aylık Seri'de 409-410 sayılar.Ama Dotti esas Dampyr çizeriymiş.Ben Dampyr okumadığım için  çizdiği maceralardaki performansını bilemiyorum.Dotti,yükselen bir değer ve şahsında Teks çok iyi bir çizer sahibi olmuş."Korkusuzlar Kervanı"adlı maceraya benzeyen birkaç Teks öyküsü vardır.Çizimler o kadar ön plana çıkmış ki böyle bir tekrar senaryosunu kanatlandırmış.Maceranın sonunu merakla bekliyorum.

köstebek

NIC

Dotti tıpkı Andreucci gibi Dampyr'den tekse bonservisiyle transfer olanlardan. 2012'den bu yana Dampyr cizmiyor. Teksin yeni dönem cizerlerinden dört tanesi benim favorim ; Biglia,Dotti,Andreucci ve tabi Mastantuano.Hepsini de  önümüzdeki kisa dönemde okuyacagiz ama  önce uzun bir aranın ardından Ticci baba çıkacak sahneye. Baltalar elimizde uzun ip belimizde bekliyoruz...

caretta

Forumda Marvel yağmuru diye bir başlık açıldı.Meraklısına hayırlı olsun diyeyim.Acaba Çizgi
Düşler Teks yağmurunu ne zaman başlatacak?Nerdeyse 6 aydır Aylık Teks'i bekliyoruz.Çizgi
Düşler bana yeni sayının Nisan ayında yayınlanacağını facebookta bildirdi.Tesadüf 1 Nisan da
cumartesine isabet ediyor.Çizgi Düşler Teksleri genellikle cumartesileri piyasaya veriyor.29
Nisan da cumartesi."Nisan ayında çıkacak"muğlak ifadesi 1 de olur 29 da olur.Yoksa ayın
ortası 15 Nisan mı olur?Aslında bu Klasik Teks ve Aylık Teksleri hangi ayın hangi günü çıkacaklarsa
takvime çakmak lazım.Örneğin ayın ilk haftası Klasik;ikinci haftası Aylık gibi.

caretta

Yeni sayı henüz Köstebek'in bilgisayarına düşmediğine göre 1 Nisan'da çıkması zor.
Artık 8-15-22-29 Nisan, 4 tane cumartesi var.Sanki 16 Nisan referandum öncesi 15
nisanda raflarda yerini alır gibi bir his var içimde.İnşallah yanına Teks Özel 30.sayı
"Galveston'da Fırtına"yı da katıp öyle gelir.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 25 Mart, 2017, 17:26:55
Yeni sayı henüz Köstebek'in bilgisayarına düşmediğine göre 1 Nisan'da çıkması zor.
Artık 8-15-22-29 Nisan, 4 tane cumartesi var.Sanki 16 Nisan referandum öncesi 15
nisanda raflarda yerini alır gibi bir his var içimde.İnşallah yanına Teks Özel 30.sayı
"Galveston'da Fırtına"yı da katıp öyle gelir.

Caretta Beycim, benim bilgisayara virüs mü koydun bilmiyorum, ama bağzı şeyleri tutturduğun kesin. Teks Aylık seriyi geçen hafta teslim ettim, buradan bildirmeyi unutmuşum. Benim şaşırdığım bu akşam Galveston'da Fırtına'yı okuduğumu nasıl bildin?

caretta

Kalp kalbe karşıymış derler Çetin Bey.Çizgi Düşler'in yayın rutinine az çok alıştım.Bahsettiğim iki kitap
elinizden geçtiğine göre benim 15 Nisan öngörüm de olacak galiba.Zagor Maksi 15 de iyi geldi.Yani
Çizgi Düşler 2017 için Teks ve Zagor alanlarında güzel bağlantılar yapmış.Keyifle bekliyorum.

caretta

Alıntı yapılan: caretta - 25 Mart, 2017, 22:06:40
Kalp kalbe karşıymış derler Çetin Bey.Çizgi Düşler'in yayın rutinine az çok alıştım.Bahsettiğim iki kitap
elinizden geçtiğine göre benim 15 Nisan öngörüm de olacak galiba.Zagor Maksi 15 de iyi geldi.Yani
Çizgi Düşler 2017 için Teks ve Zagor alanlarında güzel bağlantılar yapmış.Keyifle bekliyorum.
1 Nisan cumartesini boş geçtik.Kaldı geriye 4 cumartesi.Acaba 8 mi 15 mi 22 mi 29 mu?
Aylık Teks acaba hangi cumartesine nasip olacak?

köstebek

Özel ile aylık benden çıkalı epey oldu. Ben senin yerinde olsam parayı ayın 8'ine yatırırdım Caretta beyciğim

caretta

Alıntı yapılan: köstebek - 01 Nisan, 2017, 18:25:18
Özel ile aylık benden çıkalı epey oldu. Ben senin yerinde olsam parayı ayın 8'ine yatırırdım Caretta beyciğim
Parayı 8'ine yatırdım ve dımdızlak kaldım Köstebek Bey!Ama ne gam daha 3 cumartesimiz var.
15-22-29 Nisan.Elbet Çizgi Düşler'in eşref saatine denk gelecek ve Aylık Teks çıkacak!"Beklerim her
cumartesi bu sayfalarda mahzun böyle ben/Başka çizgi romanlar şakır şakır çıkar, gelmez bu
yolda beklenen...

köstebek

Yine de kazandınız sayılır Caretta Abi. Sadece hafta içine kaydı, matbaacımız seni germeyi seviyor galiba

hennessy

Alıntı yapılan: köstebek - 09 Nisan, 2017, 15:01:59
Yine de kazandınız sayılır Caretta Abi. Sadece hafta içine kaydı, matbaacımız seni germeyi seviyor galiba

Beni de geriyor Köstebek abi.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Tex ne zaman geliyor Köstebek abi.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Hiç kurcalamayın Murat Bey.Unutun gitsin.Ben öyle yaptım...

sultanhisar

>:( ya bu tekslerden haber yok mu...