Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Aylık Seri 613.sayıda tahmin ettiğim gibi Teks Delik Burun'ların tarafını tutarak Cree ve Crawford'un adamlarını bozguna uğratır.

Haydutların sonunu yazmayayım. Yeni bir macera başlıyor. Macera bir cenaze töreni ile başlıyor.

Torres diye birisi Xavier Mondego adlı bir şilahşor tarafından öldürülüyor. Hem de Mondego başka bir mezardan kalkarak bu işi yapıyor!

İki rakip demiryolu şirketinin çıkar hesabına dayanan bir macera yanılmıyorsam. Aylık Seri de ilginç maceraları ile tam gaz devam ediyor.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 25 Eylül, 2014, 17:35:38
Aylık Seri 613.sayıda tahmin ettiğim gibi Teks Delik Burun'ların tarafını tutarak Cree ve Crawford'un adamlarını bozguna uğratır.

Haydutların sonunu yazmayayım. Yeni bir macera başlıyor. Macera bir cenaze töreni ile başlıyor.

Torres diye birisi Xavier Mondego adlı bir şilahşor tarafından öldürülüyor. Hem de Mondego başka bir mezardan kalkarak bu işi yapıyor!

İki rakip demiryolu şirketinin çıkar hesabına dayanan bir macera yanılmıyorsam. Aylık Seri de ilginç maceraları ile tam gaz devam ediyor.

Caretta abim, her şeyi biliyorsun zaten...
Evet, macera bir cenaze töreniyle başlıyor. Atilla beyin dediği gibi demiryolu şirketler kavgası. Olaylar karışık, entrikalar iç içe dönüyor; bu yüzden biraz uzun, yani bu ciltte bitmiyor... Ekipten şimdilik sadece Tex ve Carson var.

BUNDAN SONRASI ERKEK GEYİĞİ İÇERİR, İSTEMEYEN OKUMASIN....

Macera trenyolu olunca bizimkiler hafiften uygarlığa dönmüş durumdalar. Koskoca iki adam güzel bir otel odasının içinde yan yana iki küvette takılıyor, yan yana yıkanıp eğleniyorlar. Hatta bir ara Teks, fıçının (küvetin) içinde "dal ta.ak" yayılmış durumda keyif yapan kır saçlı Carson'a, ıslak havluyla el şakası bile yapıyor. Gerçi Teks çıktığında biz onu belinde bir havluyla görüyoruz, ama Carson herhalde girerken de görmüştür.
Üstelik şu ölümlü dünyada kaç kişi Teks'in yanında "yiğidin malı meydanda olur" rahatlığıyla dolaşabilir ki... Ya Carson bir noktada "İblis, yaşlanmışsın be, bu nedir böyle iyice küçülmüş?" diye sorsa, kimbilir ne olur? İnsan merak ediyor...

köstebek

ERKEK GEYİĞİ DEVAM EDİYOR...

sonunda bizimkilerin kahvaltıda ne yediklerini de görüyoruz... aman aman...
Teks ve Carson bir lokantada kahvaltı yapıyorlar ve hatırlamadığım birini kahvaltıya çağırmışlar, adam da gelmiş; ben gitsem tırsardım, o masayı görünce.... Ağzına kadar dolu tabaklar vs. Carson'un iyiliği tutuyor ve adama kahvaltıda "biraz daha patates" alsana diye ısrar ediyor. Sabahın köründe ne patatesi abicim, desen ayrı dert, önündeki tabağı bitirmeye kalksan, zaten 3 gün başka bir şey yemene gerek yok...
Neyse adam gidiyor, bizimkiler mideleri tıka basa doldurmuş, sandalyede mecburen geriye kaykılmış halde otururlarken, lokantacı geliyor ve teks'e "biraz daha kahve içer misin?" diye soruyor. Bizimki "ulan ne yedik be abi, ama hazır getirdin, ver hacı onu da içelim" rahatlığıyla gülümserken, benim gözüm lokantacının elindeki kahve şeyine takılıyor. Günümüzün "ketıl"larına benziyor, ama daha çok güğüm boyutlarında ve ocağın üstünde kaynamaktan simsiyah olmuş...

Ya işte böyle beyler, biraz da yiyip içip yatalım tarzı... 

Sakızlı Ohannes Paşa

Tex denemek istiyorum ama kafam karıştı. Tex aylık seri, tex klasik seri, tex maxi, tex renkli... Kaç tane var yahu? Hangisinden başlayacağım bi el atın dostlar.

pizagor

Efsanevi maceralar ile başlanabilir. Mesela ilk üç cilt. Tamam mı devam mı kararını verdikten sonra tekrar konuşuruz.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 28 Ekim, 2014, 14:41:54
Tex denemek istiyorum ama kafam karıştı. Tex aylık seri, tex klasik seri, tex maxi, tex renkli... Kaç tane var yahu? Hangisinden başlayacağım bi el atın dostlar.

Hayatinda Tex okumaya sadece 2 ay once baslamis biri olarak kisaca cevaplayim.

Tex esasen yekpare bir eser, oyle klasik ya da yeni diye bir ayrim yok ama klasiklerin cizgilerine alismak zaman istiyor, yenilerin cizgileri sana daha dinamik gelebilir. (Bak ben bu tespit icin forumda acayip kotek yedim. :) )

Ise, su an Cizgi duslerin cikarttigi, tex maxi'den baslayabilirsin. Cok buyuk bir Usta tarafindan cizildi, cok keyif alirsin.

Sonra da Tex Super ciltlerin ilk 10 cildini oku.

Ya da Cizgi duslerin cikarttigi Tex klasik&yeni (toplam 10 kitap) leri de okuyabilirsin. Tercih sana ait. Ben, cizgi dusler serisi ile basladim, super ciltler ile de devam ettim, arada tex giganteleri de okudum, okuyorum. halen.

Sardi, devam diyorsan, ozellikle Caretta ve Berent abinin yazilari basta olmak
uzere, forumun sayfalarini cok dikkatli bir sekilde tara. Orada zaten hersey
bol bol var. En hakkini veren dernek, tex sevenler dernegidir, zaten.

Bi de, Tex sardi ise, belli bir sure sonra, baskalarindan cok zevk almamaya basliyorsun. Bu iyiye dogru gidisat isaretidir. :) Ondan sonrasi, Allah kerim.

They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

Şu çizgi düşlerin yeni başladığı her ay çıkan iki seriden başlayacağım sanırım. Artık işsiz değilim maalesef :) çizgi roman aramak için pek vaktim yok. Bu seriler son dönemde başladığı için hemen bulunur. idefixten alırım direkt. Teşekkür ederim tavsiyeler için.

Mrtekin

O zaman Renkli Tex'leri de tavsiye ederim. Arada cok iyi gider.
They drew first blood...

caretta

Aylık Teks 5.sayı.İki rakip demiryolu şirketi arasındaki mücadele sürüyor.Dul Bethanie Marsh melek mi şeytan mı?Luther Wagoman ve acımasız
adamları niye Teks ve Karson'u öldürmek istiyorlar?Leadville şerifi Henry Price niçin Denver&Rio Grande şirketinden yana?Bill Norton dul Bethanie
Marsh'ın aşığı mı?Bütün bu hayhuy içinde Mondego'nun rolü?
       Köstebek Bey herhalde 6.sayıyı okudunuz?Bu yeni sayı hakkında taze haberler bekliyoruz.Bu arada 6.sayıda yeni bir macera başlıyor.Jack
Torrent çetesi ve Fort Kearny'e uzanan aksiyon.Galiba bu macerada da Teks yalnız.Macera çizerleri istikbal vaadeden ikizler Raul ve Gianluca
Cestaro.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Sıcağı sıcağına 6.sayıyı okuyan yok mu?

İki rakip şirketin demiryolu savaşı. Genç dul Bethanie Marsh. Mondego'nun sonu.
Yeni macerada Jack Torrent ve sevimli kardeşleri !. Gianluca ve Raul Cestaro kardeşlerin çizimleri.
Southrock ileri karakoluna götürülen Jack Torrent'in çetesi ne yapacak. Ben, bu ikiz kardeş çizerlerin oldukça sert ifadeli Teks çizimini sevdim. Karakterlerin gözlerini çok güzel çizmişler. Buz gibi bakışlar.Zombi gibi...

Haydutların gözleri ve gülüşleri içlerindeki kötülüğün yansıması.
İlk macerada akılalmaz derecede insan zayiatı.Taze dul Bethanie (ne biçim isim bu ? Sanki battaniye gibi!)bnin koynuna giren Bill Norton'un gerçek yüzü.

Okuyanlar yorumlarını esirgemesinler arkadaşlar...

hennessy

Caretta abim yazmış bize de iki kelam düşer.

Çizimleri ve aksiyonu güzel olan ama bildiğimiz Tex hikayelerinden farkı olmayan güzel bir hikaye daha bitti.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

6.sayı tam Teks ve yanındakilerin Kearny kalesine ulaşması ile bitiyor.
Jack Torrent'in kardeşleri Billy ile Frank kardeşlerini kurtarmaya kararlıdırlar. Kalede bir teğmen komutasında küçük bir birlik kalmıştır.
Haydutlar kaleye saldırırken bir grup da gizli bir geçitten kalenin içine sızarlar.
Jack'ı kurtarırlar. Doktor Burton, teğmen ve baba Benson vurulurlar.
Kaleden kaçabilen az sayıdaki haydudun peşine ise Teks ve Benson'un iki oğlu düşerler.

7.sayıda yeni bir macera başlıyor. "Köle tacirleri"adlı bu macerayı henüz inceleyemedim.
Kızılderili kızları köle olarak Meksikalılara satan bir çete var yanılmıyorsam. Teks ekibi tam kadro.

köstebek

Atilla Abi, centilmenlik yaptı, günlerdir hiç sormadı, teksler ne oldu, diye. Sağ olsun, var olsun. Ama onun sabrını daha fazla zorlamanın anlamı yok. Teks 7 dün matbaaya gitti. Geç kaldık, ama yapacak bir şey yok. Zeynep Hanım küçük bir rahatsızlık geçirdi. biz de elbette, kurumsallaşmaya yanaşamamış bir yayınevi olarak stoklu çalışmayı bilemediğimizden hep birlikte biraz bekledik.

caretta

Önemli değil Köstebek Bey.Zeynep Hanım'a da geçmiş olsun.Klasik Seri kartpostallarını unutturmayın lütfen.Yılbaşı filan geçince şu Klasik Seriyi
hızlandırma projeniz inşallah hayata geçer.