Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Caretta abi aylık Tex çııktı aldım haber edeyim.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

Albay Kötü El (No 669; Yazar: Mauro Boselli; Çizer: Stefano Biglia)

Büyük şef Yalnız Kurt ve büyücü Maman-ti tarafından yönetilen Kiowa ve Komançi yerlileri beyazlarla savaşın eşiğine sürüklenmiş durumdalar. Tex ve Carson ise olayların yaşanmasını engellemek için ellerinden geleni yaparlar, ama yaşanan gelişmelerin ardından, imkânsız olayları çözmesiyle ünlenmiş bir İç Savaş kahramanı olan Albay Mackenzie de işe karışır. Sonunda güçlü taraf olan beyazlar belki kazanacaklardı, ama Maman-ti'nin laneti de Albay'ın üstüne çöküyordu. ...

Mackenzie'nin Akıncıları (No 670; Yazar: Mauro Boselli; Çizer: Stefano Biglia)

Şamanın laneti yüzünden zihni yavaş yavaş korkuyla dolan Albay Mackenzie deliliğin koridorlarında dolaşmaya başlarken; Tex ve Carson da eski dostları Yalnız Kurt'a verdikleri sözü tutmanın çabası içindeydiler. Meksika'ya kaçmış bir grup yerliyi, henüz suç işlemeden ve hükümet güçlerini işin içine karıştırmadan geri getirme çabasına girişen iki arkadaşın karşısına, bu kez de Amerika topraklarını Meksika üzerinden gelen yağmacılardan temizleme görevi almış Albay Mackenzie yeniden çıkıyordu ...

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 28 TL

hennessy

Köstebek abim matbaayı su mu bastı aylık Tex nirede
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

Küçük ve yeni gelişmekte olan bir kasaba olan Sacramento kentinin başı trenyolu şirketiyle derde girmiştir. Aslında bilindik bir hikâye gibiydi her şey. O civara yaklaşan tren rayları ve yolu değiştirmeden ve hızla ilerlemenin peşindeki Southern Pacific şirketinin açgözlü, acımasız yöneticileri. Yalınızca bu sefer beklenilmeyen iki farklı gelişme vardı: Kentte bu acımasızlığa karşı savaşmayı seçen birkaç insanın varlığı ve kahramanlarımızın oradan geçişi...

Büyük usta Manfredi'nin yazdığı hikâye, yedi yıl sonrasında gerçekten de kaldığı yerden devam ediyordu. Kahramanlarımıza gelen bir çağrı her şeyi yeniden başlatıyordu. Yedi yıl önce demiryolu şirketinin elinden kurtardıkları "Melek Yüzlü Billy" bu kez karşılarına California valiliğine adaylığını koymuş genç bir adam olarak çıkıyordu. Bizimkilerin yardıma gittiği günlerde Sacramento Sokaklarında oluk oluk kan akmak üzereydi...

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 28 TL

caretta

Manfredi'nin bu senaryosunu hiç beğenmedim. Bana karışık, tutarsız geldi. Seijas'ın çizgilerini de sevmedim.
Kitabı bayağı sıkılarak okudum. İyice anlamak için de tekrar okumaya hiç gönlüm elvermedi.
Neyse ki, 35.sayıda tam bana göre bir macera başlıyor. Eski dostumuz Yama geri dönüyor.
Üç Bonelli kitabı sürecek olan macera Boselli-Civitelli üretimi. Allahtan huylandığım çizerler Seijas veya Font çizmemiş.
Köstebek Bey uzun süredir ortalarda yok. Çizgidüşler nickli dostumuz bu mesajı okuyorsa 35.sayının ne zaman çıkacağını bize bildirir umarım. Benim tahminime göre mart sonu, nisan başı olacak.

köstebek

Caretta Beyciğim,

Yama'nın bilmem kaçıncı dönüşü macerasını okuyup verdim. Bu sefer ki Yama bayağı bir güçlenmiş, bir tür ölüm tanrısı konumuna gelmiş......
Bu arada Yama Hinduların ölüm tanrısının adıymış. Meğer bizim Blacky Dickart bu yüzden bu ismi seçmiş vs. Belki sen daha önceden biliyordun, ama ben yeni öğrendim. Bkz. http://www.wiki-zero.com/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvWWFtYQ

BAHADIR

Alıntı yapılan: caretta - 11 Şubat, 2018, 17:29:01
Manfredi'nin bu senaryosunu hiç beğenmedim. Allahtan huylandığım çizerler Seijas veya Font çizmemiş.

Manfredi'nin en son (Dev Albüm demeyi isterdim.) mini özel albümünün ilk sayısı olan "Oregon'a Doğru" macerasını okumuştum... Gerilimi yüksek atraksiyonu ve gizemi yerinde güzel bir sayıydı... Final kısmı her Tex macerasında ki gibi çok çabuk oldu bittiye gelse de Gomez'in çizgileri için bile okunmaya değer bir sayı... Caretta bey'in bahsettiği hikayeyi kaç yıl sonra okurum bilmiyorum ama Manfredi o kadarda kötü yazmamıştır be abi... Ayrıca Seijas neyse de. "Font'tan huylanıyorum" demeseydin daha iyi olurdu... Abi Alfoso Font'tan bahsediyoz değil mi? ;)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=9033.0

Sevgili Ferzan'nın 2-3 yıl önce paylaştığı "Pazar Seyirliği" nin ilki olan Alfoso Font sunumu  ile gözlerimiz biraz bayram etsin... :)

caretta

Aylık Seri'nin iki ayda bir yayınlanacağı çıkarımını yaparak Nisan ayı başında veya bu ayın sonlarında 35.sayı çıkacak.
Orijinal 673.sayı olan bu macerada Yama geri dönüyor.
Boselli-Civitelli üretimi bu macerada Nebraska'nın Dunlap şehrindeyiz.
Hiç bir ayrıntı çıtlatmıyorum. Merakla bekliyoruz...

caretta

sultanhisar

35.sayı ne zaman yayınlanır acaba  ???

caretta

Çizgi Düşler ay sonunu ve de cumartesi günlerini pek sever.

31 mart cumartesi çıkması kuvvetle muhtemel...

haziran00

sultanhisar

köstebek

Ynt: Teks Maxi - Çizgi Düşler
« Yanıtla #151 : 19 Mart, 2018, 01:20:24 »
Alıntı
Bu arada Tex yeni 35'in de eli kulağında şu aralar...(nasıl yani)  ???

caretta

haziran00