Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Atilla Abi, birkaç gün daha bekle bari, haftasonuna Teks maxi 2 çıkacak, onunla birlikte göndersin. Böylece elinde 3 teks birden olur...

NIC

Abi 180-300 arasındaki "özel" bulduğun maceraları da zamanla paylaşırsan ben dahil bu dönemi okumayanlar için yararlı olur diye düşünüyorum.Baba Boneli'nin yükseliş ve emekliye ayrılışını izlemek farklı olacaktır kesinlikle

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 17 Şubat, 2015, 20:04:16
Köstebek Bey zülfiyare dokunmayayım diye pek tanıtma yapmıyorum.Siz birşeyler yazın.10.sayıdaki "Braccoto"avlanmış mı demekmiş?Sözlükte bile
bulamamıştım.Nisan sayısındaki maceraya Bonelli sitesinden baktım.Eski çete reisi papaz olmuş Esperanza misyonunu açmış.Ortiz çizimi.Klasik Seride
"Küçük Kaya "macerası 9.sayıda başladı.Süper Tekslere ulaşmamıza 3 macera kaldı.Kanlı Kumlar,El Muerto ve Büyücü Nana.Trapper macerası Karakoç süper Teks dizisinde yarım kalmıştı.El Muerto daha önce Oğlak tarafından yayınlandı.Yaz aylarında ise Türkiye'de hiç yayınlanmamış 211-214
arası maceralar yayınlanacak.
     Bu arada İlyas hala daha bana 9.sayıları göndermedi.Maksi Zagor 2.sayının da birçok sayfası boş çıktı.Basım hatalı nüsha bula bula beni buldu.
Yenisini istedim.Hatalıyı da artık yazda iade edeceğim.Hasılı Köstebek Bey bu günlerde moralim biraz bozuk.ilyas'ın bana acilen Teks dopingi yapması
gerekiyor.
   Klasik serideki Proteus macerası ile ilgili yazan yok.Yok mu forumda Teks'i güncel takip eden meraklılar?

Abi, tek harf hatası yapmışsın... Maceranın adı "Braccato", İngilizcesi "hunted"... Bil bakalım, avcı kim, av  kim, avlanan kim?

Bu arada o bozuk Zagor'u getirmene gerek yok. Senin sözüne mi güvenmeyeceğiz :) Yırt, at, gitsin. İlyas gelip İlker'den yeni bir tane alabilir (senin adını verir, benimkini verir, her türlü alır zaten), işi yokuşa sürmesin. Asıl mesele İlyas bey, senin pakete koyduğu kitapları eline alıp şöyle bir karıştırsın, işini doğru yapsın, savsaklamasın, bir kız abi, bağır çağır :)

caretta

Aman Çetin Bey İlyas ile aramı açma.Kendisinden gayet memnunum.Baskı hatalı Zagor için de önerine teşekkür ederim.Ben yine de kısmetse yazda
gelirken getiririm.Sizinle çay içmek,pizza yemek için vesile olur.

köstebek

caretta

Köstebek Bey bu macera Teks'in avlanması ile başlıyor.Şerif Vincent Parker,emekli çavuş,bahçıvan paltolonlu genç kim?Maceranın başında yağmur
başlıyor.Sonra kurşun yağıyor.Teks iki yara alıyor.Biraz daha ayrıntı verebilir misiniz?
DİKKAT SPOİLER İÇERİR.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 18 Şubat, 2015, 20:54:16
Köstebek Bey bu macera Teks'in avlanması ile başlıyor.Şerif Vincent Parker,emekli çavuş,bahçıvan paltolonlu genç kim?Maceranın başında yağmur
başlıyor.Sonra kurşun yağıyor.Teks iki yara alıyor.Biraz daha ayrıntı verebilir misiniz?
DİKKAT SPOİLER İÇERİR.

Tam dediğin gibi Atilla Abi...
Bizim Teks sakin sakin kabilenin yanına dönmeye çalışırken araya bu mesele giriyor. Yine her zamanki gibi görmemesi gereken bir şeyi görüp, karışmaması gereken bir mevzuya karışıyor. Olay klasik bizimkinin "lanet olası burnunu" başkalarının işine sokması :)
Abi o bahçıvan pantolonlu genç, iri yarı ve saf bir çocuk, ama hafif zekâ kıt; fareler ve insanlardaki oğlan gibi. O emekli çavuşun yanında kalıyor.
Bayağı bir aksiyon var. Aslında eski maceralarda kurgu ve sözler daha ağırlıktayken son yıllarda Teks'te de aksiyon iyice öne çıkmış durumda

Evet, bizimki iki yara alıyor; biri omzundan, biri de arkasındaki kayadan seken bir kurşun bel hizasından zımbalıyor onu. Daha fazlası bayağı bir spoiler içerir. 

caretta

Doğru Köstebek Bey.Maceranın tadını kaçırmayalım.Şerif Vincent Parker ile Mr Neville'i merak edenler mart ayının 10.Aylık serisini kaçırmasınlar.

caretta

-DİKKAT SPOİLER İÇERİR!-

Aylık Seri 10.sayıyı okudum ve büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Tito Faraci berbat bir senaryo yazmış.
Macera baştan aşağı silahlı çatışmadan ibaret. Zaten son maceralarda ne hikmetse Teks yalnız oluyor. Bu durum  da başından bir olumsuzluğa işaret. Yağmur altında yol alırken silah sesleri duyuyor. Derken sorgusuz, sualsiz üzerine ateş ediliyor.
Teks hem böğründen, hem de omzundan vuruluyor. Vurulmadan önce ve yaralı haliyle tam 9 kişiyi öbür dünyaya gönderiyor.
İşte şerif Parker, çiftlik sahibi Neville var .Teks Neville'nin adamlarına pusu kuruyor, sonra başka adamlar köprüde ona pusu kuruyor.
Çavuş Burke ile tozu dumana katıyorlar. İkisi de sanki Azrail'in yeryüzündeki temsilcileri.

Teks, çok sıradan, yetersiz, içi boş bir senaryoda karşımızda. Ağız tadıyla kimseye bir yumruk bile sallamıyor. Final de bir tuhaf.
Barut fıçısına bağlı bir genç, Teks'in böğrüne inen sopalar. Ve son: Bang, bang iki ölü daha!

Köstebek Bey. Forum yönetimi "spoiler notunu ekle; istediğini yaz" diye cevaz verince ben de görüşlerimi aynen yazdım.
Artık kötü reklam da yaptıysam affola ! Ne yapayım uzun zamandır bu kadar yavan, tatsız tutsuz bir Teks macerası okumamıştım.

caretta

Çizgi Düşler 11.sayıda tam gönlüme göre bir macera var. Bir kere çizim Ortiz.

Eski bir haydut olan peder Clemente'nin öyküsü. Tövbekar olmuş pederi bir Meksikalı çetesi eski mesleğini icraya zorluyor.

İnşallah ihtiyar deve de Teks'in yanındadır. Nic dostum belki birkaç sayfa tanıtım ekler...

NIC

Alıntı yapılan: caretta - 25 Mart, 2015, 21:50:32
Çizgi Düşler 11.sayıda tam gönlüme göre bir macera var. Bir kere çizim Ortiz.

Eski bir haydut olan peder Clemente'nin öyküsü. Tövbekar olmuş pederi bir Meksikalı çetesi eski mesleğini icraya zorluyor.

İnşallah ihtiyar deve de Teks'in yanındadır. Nic dostum belki birkaç sayfa tanıtım ekler...

xmenac

Atilla Bey, Tex takipçiliğiniz şapka çıkarılacak türden. Keyifle okuyorum yorumlarınızı.

caretta

Evet 11.sayıyı okudum.Hiç ayrıntıları yazmayayım.Ben 12.sayıyı merak ediyorum.Bonelli sayfasında fazla bilgi yok.Kanundışı Jack Curtiss bazı kişileri
rehin alıyor.Bunlardan birisi de kasabanın genç ve güzel bayan doktoru Sarah Wyatt.Genç Kit bu hatuna tutkun galiba.Diğer ayrıntıları da Köstebek
Bey verir umarım.Senaryo Boselli,çizimler Andreucci.Andreucci daha önce sadece Almanak 2003'ü çizmiş.Bu 627-628 sayılar çizdiği ilk aylık seriler.
Bu çizer daha önce Zagor çizmiş mi?

NIC

Alıntı yapılan: caretta - 21 Nisan, 2015, 22:39:35
Evet 11.sayıyı okudum.Hiç ayrıntıları yazmayayım.Ben 12.sayıyı merak ediyorum.Bonelli sayfasında fazla bilgi yok.Kanundışı Jack Curtiss bazı kişileri
rehin alıyor.Bunlardan birisi de kasabanın genç ve güzel bayan doktoru Sarah Wyatt.Genç Kit bu hatuna tutkun galiba.Diğer ayrıntıları da Köstebek
Bey verir umarım.Senaryo Boselli,çizimler Andreucci.Andreucci daha önce sadece Almanak 2003'ü çizmiş.Bu 627-628 sayılar çizdiği ilk aylık seriler.
Bu çizer daha önce Zagor çizmiş mi?

Kitaptan birkaç sayfa paylaşayım,çizimleri çok güzel

köstebek

Boselli Beyi'in yazdığı 627. sayıya çok az kaldı... yine tam macera, başlayıp bitiyor tadından yenmiyor...