Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

25.sayı zayıf bir seneryo ile bitti. Çizimler gene güzeldi 26.sayıya bugün başlayacağım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Kara altın son zamanlarda çizimleri ile konusu ile çok beğendiğim bir hikaye oldu. Aksiyon sahneleri, geri detay sahneleri ve güzel bir bayanın olduğu güzel çizimleri olan harika çizimlere sahip bir hikayedir.

Caretta abi konu hakkında kısa zamanda özet geçer....

DAMPYR

Tex Yeni Seri 25 çıktı..... 8) ::) ;)

Ölüm Putları (No. 653; Yazan: Mauro Boselli; Çizen: Corrado Mastantuono)

Asi Komançi savaşçısı Charvez ve çetesi ile Gece Kartalı'nın arasındaki ölümcül takip tüm hızıyla sürmekte, acımasız Charvez avucunun içi gibi bildiği topraklarda, ardında kanlı bir iz bırakarak ilerlemektedir. İstediği şey basitti aslında Ardında bıraktığı kanlı izleri takip ederek yaklaşan Gece Kartalı ve arkadaşlarının cesaretini kırmak ve onları sabırla hazırladığı tuzağa çekebilmek. Kimin "büyüsü"nün daha güçlü olduğunu hep birlikte göreceğiz...

Kara Altın (No. 654; Yazan: Gianfranco Manfredi; Çizen: Leomacs)

Teksas topraklarının bir kısmında yepyeni bir çağ başlamak üzereydi. Zengin iş adamlarının ve büyük yatırımcıların gözü şimdilerde yeni doğan para ve güç kaynağına, "petrol"e sabitlenmiş; karanlık ve tehlikeli çarklar bu kez "kara altın" denilen siyah bir çamurun çevresinde dönmeye başlamıştı. Petrol üretimine başlanan yerlerin yakınında bir gece içinde kasabalar yükseliyor, ardından da bunların yerinde yeller esiyordu. Karmaşanın ve terörün hüküm sürdüğü bu kasabalardan biri olan Hellsfire'da durum iyice kontrolden
çıkınca, Teksas valisi devreye Teks ve Carson'u sokmakta gecikmez...

Teks bu kez petrol savaşlarının ortasında...

caretta

Teks ve Zagor gibi klasik westernlere ilginin ne kadar azaldığının göstergesi Altın Madalyon'da da var.Örneğin bu sayı ile ilgili sadece Hennessy
ve Kızılmaske dostlar yazmışlar.Kitap 17 gündür çıktığına göre artık spoiler v.s. sözkonusu değil.Kandökücü,gaddar Komançi savaşçısı Charvez
emrindeki adamları büyü ve tılsımlarla peşinden sürüklüyor.Teks de bundan aşağı kalır mı?O da aynı şekilde karşılık veriyor.Hatta bir kızılderili"Navajoların Reis'i Gece Kartalı'na olağanüstü güçler bahşedildiği konuşulur.Hualpailer'e önderlik eden beyaz büyücüyü (Mefisto)yendiği
söylenir"der.Teks,bütün kızılderili büyücülerin üye olduğu "Büyük Kardeşlik"örgütüne üye olarak pek az reise nasip olan bir ayrıcalığa sahiptir.Bu
ayrıcalığını ön plana çıkardığı,pagan kızılderilileri bayağı ürküttüğü bu maceradan başka bir macera hatırlamıyorum.Navajo Büyücüsü Kırmızı Bulut'a
ne kadar saygı duyduğunu,onun önerilerine kulak verdiğini eski Teks maceralarından hatırlayınız.Yeni başlayan petrollü macera da bu alanda bir ilk
olan ilginç bir macera.

HacıGeraltEmmi

Oğlakın son cildini de bitirip nihayet Çizgi düşlerin ilk sayısına giriş yaptım. Oğlak uzun süre yayınlayarak gerçekten iyi iş yaptı. Lakin kağıt kalitesi filan çok kötüymüş ama sesimizi çıkarmamışız Teks'in hatırına. Hoş kimseyi ipledikleri yoktu zaten. Çizgi düşlerin ilk sayısını okurken kağıt ve baskı kalitesi ile kıyaslayınca düşünmeden edemedim.

hennessy

caretta

hennessy

hennessy

655. sayıda Bob Braddock'un yargılanması ve serbest kalması ile abisi tarafından şehirden gitmesi için zorlanmasını anlatıyor. Tex bu işin  ucunu bırakmıyor ve olaylar gelişiyor.

Leomacs'ın harika çizimleri ile insan büyüleniyor okur iken...

caretta

656.sayı haksız yere suçlanan ve idama mahkum edilen Timothy Russell'in öyküsünü konu alıyor.
Bonelli sitesinin kısacık tanıtımından fazla bilgi edinemedim. Faraci-Rossi üretimi bir macera.
Bu kitap İtalya'da 6.6.2015'de yayınlanmış. Türkiye ile İtalya arasında 12 sayılık fark kalmış.
Macera 657. sayıda da devam edecek. 658. sayıda çoktandır özlediğimiz bir Jim Brandon'lu Kanada macerası başlayacak. Macera eski dostlarımız Kid Rodelo ve hemşiresi Dallas da var. Temmuz ayında yayınlanacak.

Teks Klasik 23.sayı da yakınlarda çıkar umarım. Acaba bu ay Teks Özel Seri 3 de çıkar mı acaba ?
Kesik başlı süvari, El Morisco, Civitelli çizimi bu fantastik macerayı da dört gözle bekliyoruz.

sultanhisar

caretta

Alıntı yapılan: caretta - 18 Haziran, 2016, 22:41:08
656.sayı haksız yere suçlanan ve idama mahkum edilen Timothy Russell'in öyküsünü konu alıyor.
Bonelli sitesinin kısacık tanıtımından fazla bilgi edinemedim. Faraci-Rossi üretimi bir macera.
Bu kitap İtalya'da 6.6.2015'de yayınlanmış. Türkiye ile İtalya arasında 12 sayılık fark kalmış.
Macera 657. sayıda da devam edecek. 658. sayıda çoktandır özlediğimiz bir Jim Brandon'lu Kanada macerası başlayacak. Macera eski dostlarımız Kid Rodelo ve hemşiresi Dallas da var. Temmuz ayında yayınlanacak.

Teks Klasik 23.sayı da yakınlarda çıkar umarım. Acaba bu ay Teks Özel Seri 3 de çıkar mı acaba ?
Kesik başlı süvari, El Morisco, Civitelli çizimi bu fantastik macerayı da dört gözle bekliyoruz.
Bu macerada geçmişten gelen acımasız bir düşman daha var:Jack Thunder!

memospinoz

Gölgedeki Katil No 657 - Yazar: Tito Faraci; Çizer: Rossano Rossi
Geçen sayıda başlayan heyecanlı maceranın sonu geliyor. İşlemediği suçlar yüzünden kaçak durumuna düşmüş olan Timothy Russell, tam her şeyin sonunun geldiğine inandığı bir anda Teks ve Carson tarafından kurtarılmıştı. Derken olayların arkasına gizleniş küçük bir aşk hikâyesinin varlığı da anlaşılmıştı... Kahramanlarımızın asıl çözmesi gereken meseleyse, bu delikanlının başına tüm bu sorunları kimin ve neden açtığıydı?

Winnipeg No 658 - Yazar: Mauro Boselli; Çizer: Alfonso Font
Bir süre önce başları yasalarla derde girmiş olan Dallas ve Kid Rodelo kardeşler, geçmişlerinden kurtulmak için kendilerini Kanada'nın Manitoba bölgesindeki sakin Winnipeg şehrine atmışlardı; ya da en azından öyle görünüyor ve Kanada Atlı Polisi'nden eski dostumuz Jim Brandon da bir gözünü onların üzerinde tutmaya devam ediyordu. Derken o sakin Winnipeg şehrinde cinayetler işlenmeye başlayacak ve Jim Brandon da bizim kahramanlarımızdan yardım istemek zorunda kalacaktı.
(Tanıtım Bülteninden)

caretta

Eylül ve Ekim aylarında çıkacak olan 28 ve 29 sayılar orijinal 659-662
sayıları içerecek.28.sayı Jack Thunder ve Kit Rodelo'lu maceranın sonu.
Font çizimi bu güzel macera 27.sayıda "Winnipeg"adıyla başlamıştı.Kanada'da
geçen güzel bir macera.29.sayıda ise 661.sayı bir kitaplık kısa bir macera
içeriyor.Danubio çizimi bu macera aranan bir genç olan Jeff Cartland'ın öyküsü.
Bu cildin ikinci macerası ise Dotti çizimi güzel bir kızılderili macerası.Nevequaya
adlı acımasız bir Komançi reisinin kanlı eylemleri.Reis,çok ürkütücü olarak
çizilmiş.Elinde bir ucu kancalı,bir ucu çivili bir çeşit alet taşıyor.Bu maceranın
finalini ise artık yeni yayın döneminde Şubat-Mart aylarında okuyacağız.