Teks Klasik Seri - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 18 Haziran, 2014, 10:34:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Bu başlığı Atilla Abi için açtım.

Çizgi Düşler'den çıkan ilk klasik sayının yorumunu buraya yazarsa seviniriz.

caretta

Hanac dostum bu konuda bir yazı Çizgiliköstebeğe yazıp gönderdim. İlerde kullanırız dedi.

Yazı daha çok yarım kalıp tamamlanan seri ve başlayan yeni macera ile ilgili idi.

Hatta Karakoç fasikül Teks'lerde yayınlanan bu maceraların görsellerini de ekledim.

Köstebek dostumuzun istediği bu yazıyı şimdi Altın Madalyon'da yayınlamam doğru olmaz.

Dizi Teks için forumda birşeyler yazmıştım. Aynı şeyleri Klasik seri için de söyleyebilirim.

İkili olması beni rahatsız etmedi, indirimli 19 liraya aldım. Kartpostallar için toplu verileceği söylendi.

Çevirisi, kağıdı, fiyatı, baskısı güzel. Kısa da olsa bir editoryal yazı var.38 yıl önce yayınlanan güzel bir macera başladı.

Kutsal Dağda kıstırılan Teks'in kızılderili kızlar ile Hualpailere karşı mücadelesi. Teks için canveren genç kızılderili kız.

Bu seri için de izlenimlerim olumlu. Çizgi Düşler özenerek Teks'i basmış. Marifet iltifata tabidir.

Güzel olanı söylemek,yayıncıyı motive etmek de gerekir kanısındayım.

abselemon

38 yıl önce basılan ve de yarım kalan bir eserin hakkı verilerek tamamlanıyor olması çok güzel.

Çizgi Düşler umarım bu çizgiroman aşkını hiç kaybetmez ve bize sürekli çizgiroman kazandırmaya devam eder.

caretta

Abselemon dostum "Zümrüt Put" adlı macera Oğlak Yayınlarında yarım kalmıştı.

Aynı macera 1976'da Çetin Karakoç Fasikül Teks serisinin 308-312 sayılarında tam olarak yayınlanmıştı.

Keza yeni başlayan "Denver'den Gelen Adam" adlı macera da fasikül Teks'lerin 312-321 sayılarında yayınlanmıştı.

Fasiküllerde maceranın adı "Teks'in Zaferi" idi. Her iki macera 38 yıl sonra ilk defa yayınlandı veya yayınlanmaya başladı.

Oğlağın verdiği kartpostallar elinizde varsa 99 ve 100.kartlar bu iki maceradan esinlenerek hazırlanmışlardır.

köstebek

Caretta bey, Çin Mahallesi başlıyor. Yıl 1975... Teks ve dostları San Francisco'nun Chinatown bölgesini alt üst edecekler. Hazır mısınız, şenliğe...

caretta

Köstebek Bey Teks'lerimizde sorun yok 15-16 ağustos gibi çıkıyorlar değil mi?

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 06 Ağustos, 2014, 20:14:51
Köstebek Bey Teks'lerimizde sorun yok 15-16 ağustos gibi çıkıyorlar değil mi?

Yok abicim, merak etme. Geri kalan her kitapta sorun olur, Tekslerde olmaz. Büyük konuşmayalım da :)

biliyoruz başımıza geleceği: aksi halde Lefty'nin spor salonundan yola çıkacak ve yumruk atıp kafa kırmayı özlemiş adamların mahalleyi basma tehlikesi var. 

ama itiraf etmeliyiz ki, hafta sonunda artık tatil havasından ve sıcakların etkisinden çıkmak lazım.

OZAN BALIM

Letteri macerası yarım kaldı... Teks ve arkadaşları polis merkezinde ne yapacak? Çinli patron neden şikayetçi olmadı? Hastaneden öldü diye çıkarılan yaralı Çinli, kız kardeşini kurtarabilecek mi? 15'ini bekliyoruz... Klasik maceraların (Altın Seri mi demeliyim?) naifliği ve dönüp duran dialogları bir başka oluyor, özlemişim...

köstebek

Klasik 4 de hazırlanıp matbaa yollarına gönderildi...

Çin Mahallesi'nin 30 sayfalık final kısmının ardından "Kafaderisi Avcıları" adlı macera başlayıp bitiyor. Galeppini çizimi, çok başarılı bence... Yanlış hatırlamıyorsam bu üçüncü basımı (daha önce hem Süper teks'te hem de 186'lıkta basıldı.
Caretta ağabey, yanlışım varsa düzeltir...
Önümüzdeki ay amerikan çöllerinde arap savaşçıları at koşturacak, haberiniz olsun...

Mrtekin

Teks, vahşi batının jack baueri gibi...

Ne Çinli kaldı dağıtmadık ne Arap  :)
They drew first blood...

caretta

Tesbitiniz doğru köstebek bey."Kafatası Avcıları" adlı macera Fasikül Teks'lerin 332-338.sayılarında ve 186'lık Teks 93-95 sayılarda yayınlanmıştı.
177-179 sayılarda yayınlanacak."Çöl Hayaletleri"adlı macera daha önce Ceylan Yayınları 186'lık ve 69'luk serilerde kesilerek,kuşa çevrilerek
yayınlanmıştı.Evet,Arizona çöllerinde Tuaregler develeri ile boy gösterecekler.Uzun yıllar sonra bu maceranın tamamı Çizgili Düşler tarafından tam
olarak yayınlanacak.Teks daha önce Altın seri 116-117 sayılarda "Maça Kızı"adlı macerada arap Ali ile tanışmıştı.Bir başka ünlü arap da Zagor'daki
"Sullivanlar" macerasında karşımıza çıkan Mısırlı Durga.Tabii Mısır asıllı Ahmed Cemal nam-ı diğer El Morisco'yu da unutmayalım!

köstebek

Caretta bey birkaç gün daha erken okusun diye, Teks Klasik 4'ün bugün kadıköy dağıtımı yapılmış. 

caretta

Köstebek Bey eksik olmayın.Maksi Teks'den ne haber?

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 13 Eylül, 2014, 22:40:20
Köstebek Bey eksik olmayın.Maksi Teks'den ne haber?

birkaç gün içinde Zeynep hanım çevirileri tamamlar, yaptıkça yolluyor zaten. 

darkwood

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 13 Eylül, 2014, 22:47:39
birkaç gün içinde Zeynep hanım çevirileri tamamlar, yaptıkça yolluyor zaten. 

İlker bugün, ay sonuna kadar yetiştiremeye çalışıyoruz dedi. Hadi hayırlısı.
Darkwood Sakinleri..