Türk Mucizesi

Başlatan Harun Ça, 18 Haziran, 2014, 23:40:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Dumanı üstünde yepyeni bir mizah dergisi "Türk Mucizesi" geliyor :)!
Kutlukhan Perker'in uzun zamandır üzerinde çalıştığı, tek başına yazıp çizeceği dergi önümüzdeki hafta bayiilerde yerini alacaktır. İçinde bir çok öykü ve karakterin olduğu Türk Mucizesi 3 ayda bir çıkacak.
Bu dergi penguen öykü dizisinin ilk serisi olacaktır. Israrla bayiinizden istemeyi unutmayınız.

Ahmet Oktay

merak ettim, bayide görürsem bi alıp denerim.

kalidor

MK Perker'in tarzını beğeniyorum, muhakkak okumak isterim.
Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

Cok guzel bir haber. Kutlukhan Perker'in cizimlerini de hikaye anlatimini da cok begeniyorum.

DAMPYR

Karikatür yok sanırım sadece öyküden oluşuyor.Bir çıksında alıp okuruz.... 8) :D :)

Harun Ça

İlk sayının kapağınıda ekledim. Her ay çıksa alırım artık 3 ay bekleyecez kolay değil 52 sayfa tek başına çıkarmak.

kalidor

Hakkaten 52 sayfa yazıp çizmek kolay değil. Üstad bayağı üretken bir sanatçi maşallah. Bu arada eli boş demekki :)
Crom! Ölüleri Say...

gamlıbaykuş

Kutlukhan Perker' i hem tebrik hem de takdir ediyorum. Başarılı bir insan, inşallah daha güzel işlere de imza attını görürüz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Gazete bayisinde paketi açılmamış bir halde duruyordu. Nedenini sordum, çok dağılıyor dedi. İpleri çözüp bana bir tane verdikten sonra tekrar sıkı sıkı bağlayıp dükkanın zor görünen zor erişilen kısımdaki Demirbaş çizgiroman paketlerinin üzerine koydu...

Zor olsa da edinebildim Türk mucizesi'ni, benden başka farkeden olur mu emin değilim. Dergide sanki bambaşka çizerlerin elinden çıkmışcasına farklı farklı stiller tercih etmiş Perker. Bu durum ayrı bir renk katmış dergiye. Hikayeler ise mizah dergisi kıvamında. Çizgiroman değil bu sefer Perker'in yaptığı. O yüzden kapakta yer alan çizgi mizah ifadesi yerinde olmuş...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kedidiro

okudum ve beğendim. ancak önümüzdeki sayılarda (inşallah...) üstad hikaye işini başkalarına havale edip sadece çizmeye odaklanırsa daha kalıcı işler çıkar kanısındayım. örnek ; gani müjde senaryoları, sencer çizimleriyle '' balat hikayeleri''

gamlıbaykuş

Türk Mucizesi' ni okudum ve çok beğendim. Çizimler, konular güzel. Artık klasikleşmiş birçok mizah dergisinden farklı; argo bir dil, salt mizah yok. Güldürdüğü kadar düşündürüyor da. Ayrıca siyaset vari konuların olmaması da çok hoşuma gitti...

Hulki (Sinirlenince yeşil bir dev' e değil de bir cüceye dönüşen bir karakter)
Altan Nasa' nın Gece Vardiyasında Bir Üsküdarlı
Fuat Borman Nerede? (Beni en çok güldüren hikaye bu oldu)
Profesyonel  benim en çok beğendiğim maceralar bunlar...

Eğer okumadıysanız hala geç kalmış sayılmazsınız :)

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pikofarad

Bu eserin varlığından haberdar olduğumdan beri arıyordum. Dün Balıkesir'de şans eseri buldum. :) Bilmiyorum sizlere de oluyor mu ama zaman zaman bir konu üzerine yoğunlaşıp o konuda araştırma yapsam veya ilgilensem, ya böyle umutsuz anlarda karşıma çıkar, ya televizyonda haber olur, bir röportaj yapılır falan. Neyse konumuza döneyim. Türk Mucizesi'ni merak ediyordum. Dün okumaya başladım. Kısa maceralar şeklinde yapısını sevdim.

Şu ana kadar 5 macera okudum. Özellikle okuduklarım arasında Hulki çok hoşuma gitti. Bu hikayede sesli güldüm.

Türk mucizesi'nin tamamını okuyunca yine yorumlarımı paylaşacağım.

Ahmet Oktay

Geçen gün Zonguldak'ta bir büfede buldum ve aldım, ertesi gün de okudum. Beklentilerimi çok mu yüksek tuttum bilmiyorum, tam olarak beklentilerimi karşılamadı.

pizagor

İkinci sayıdan haber var mı, Ekim'de çıkması gerekiyor, belki mizah dergilerinde reklamı dönmeye başlamıştır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Harun Ça

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Eylül, 2014, 23:04:49
İkinci sayıdan haber var mı, Ekim'de çıkması gerekiyor, belki mizah dergilerinde reklamı dönmeye başlamıştır.

Penguen'in instagram hesabında MK Perker Türk Mucizesi çizerken fotoğrafı vardı ekimde çıkar. Dergiyi almıyorum sadece Kenan Yarar'ın Psikoz sayfasını okuyup geri bırakıyorum :D