Türk Mucizesi

Başlatan Harun Ça, 18 Haziran, 2014, 23:40:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Şubat ayı içinde 3. Sayı da çıkar umuduyla kalan maceraları da okuyup bitirdim. Ben keyif aldım,  güzel vakit geçirdim.  Bir şans verin derim. Sadece Nuri Bilge Ceylan Dershanesi isimli hikayeyi anladim. Yapacak bir şey yok. Bu arada FUAT BORMAN adamımsın :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

3. sayı çıktı mı arkadaşlar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Harun Ça

3. sayıdan ses seda yok. M.K. Perker'den son haberler Öyle Bir Geçer Zaman Ki öykü kitabı çıktı. Birde her hafta cuma günleri BBC Türkçe için çizdiği karikatürler yayınlanmaya başladı.

ferzan

Tahminimce Türk Mucizesi'nin devam etmeme ihtimali kuvvetle nmuhtemel...Penguen dergisinde son haftalarda geri sayım var...Kapakta logo üzeri kısımda geçen hafta '' son dört '' , bu hafta ise '' son üç '' yazıyordu...Nette hakkında doyurucu bir bilgi alamadım ama Penguen'in basılı formattan dijital formata geçeceği söylentileri dolanıyor...Tabiri caizse dergi, bildiğimiz anlamda sona eriyor gibi hissettim...Türk Mucizesi de Penguen'in yayın kolu olduğu için ve Perker'in bu denli üretken olmasına rağmen 3. sayıyı geciktirmesi durumu hayra alamet olmayacağından, bu yayının da yarım kalmış dergiler mezarlığında yerini alacağını sanıyorum...Perker'in Leman'dayken çıkardığı Harakiri de 2 + 1 sayı sürebilmiş, sansür kurbanı olmuş, densiz birkaç L-Manyak çizerinin gümbürtüsüne gitmişti ( sansür karşıtıyım ve seviyeli kullanıldığı takdirde küfürü de, cinselliği de destekliyorum ama Bahadır Boysal'ın seviyesiz üslubu, sansür meraklısı ne oldum delilerinin dikkatini, derginin de ipini çekmişti, Perker'in emeğine ve özverisine yazık olmuştu. ) ...

Korkarım Türk Mucizesi'nin 3. sayısını göremeyeceğiz...2015 yılında, günübirlik tüketim ve dijital dünya furyasında, anlamlı herşeyin hızla anlamsızlaştırıldığı, güzel şeylerin basitleştirildiği bir çağda, başta çizgi roman ve dergiler olmak üzere pek çok basılı yayın yavaş yavaş kan kaybetmeye devam edecek... >:(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

emre ozdamarlar

Ne demis Bahadir Boysal?

ferzan

Dediği birşey yok, sadece hatırladığım kadarıyla çizdiği bir öyküdeki üslup ve görsele dökme biçimi oldukça seviyesiz ve ergen işiydi diye hatırlıyorum. Mevzuyla ilgili bahsi geçen, dikkat çeken birkaç çizerden biriydi ama digerlerinde birşey yoktu, Boysal 'da da yoktu bana kalırsa ama su ana kadar yapılanlardan daha aleni ve ergen elinden çıkma hissi veren bir tasvir ve anlatım mevcuttu diye hatırımda. Bulursam paylaşırım sayfasını. Su ana kadar LeManyak dönemi olsun, Lombak dönemi olsun, haftalıklarda olsun bu tarz şeyler çok yazıldı çizildi ama  belli bir dikkat çerçevesinde yapıldı. Olan Perker in emeğine oldu. Günah keçisi tamamen Boysal değil, hatta günah keçisi de yok sayılır, gereksiz bir hassasiyet ve muzır neşriyat kurulunun bana kalırsa durduk yere nükseden gereksiz bir görev aşkından ibaret konu benim için ama illâ bu çerçevede ele alıp dikkat edildiğinde Boysal 'ın göze battığını anımsıyorum. Kısa bir süre sonra Perker de Leman 'dan ve Leman grubu yayınlarından kopmuştu.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com