Koleksiyonluk Çizgiromanlar

Başlatan kalidor, 01 Temmuz, 2014, 17:41:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Şimdi çizgiliköstebek'in sorusu ve ardından gelen pizagor'un yorumu ile böyle bir konu başlığı açmayı uygun gördüm ;) Arşivinizde koleksiyonluk olduğunu bildiğiniz veya en azından düşündüğünüz nadir çizgiromanlar  tek, takım, seri veya lot olarak neler var? Bunların bir de mümkünse fotoğraflarını da paylaşırsanız çok daha iyi olur.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Alıntı yapılan: Senlik_050 - 02 Temmuz, 2014, 01:50:47
Super teks 78 lik 6 eksıkli takım  teksas 132 lik ceylan yayınları 8 eksıkli takım  tommiks 132lik ceylan yayınları 11 eksıkli takım alaska 40 sayılık tam takım mıster no 244 lük tam takım zagor 100 -350 arası 8 eksıklı lot tarkan 1-250 arası 35 eksıkli fasıkül takım  kızılmaske 122 lik ilk serı 7 eksıkli takım mandrake 232 lik ilk serı 13 eksıkli takım kit taylor 35 sayılık 3 eksikli takım judas 16 sayılık takım

Biriktiriciyim ya, tekrar basımlarını edindiğim için yukarıdaki serilerin bana pek bir şey ifade etmediğini itiraf etmem lazım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

zagortenay

Baskısı biten Türkçe V For Vendetta koleksiyonluk sayılabilir mi?

dean

Alıntı yapılan: zagortenay - 02 Temmuz, 2014, 13:37:17
Baskısı biten Türkçe V For Vendetta koleksiyonluk sayılabilir mi?

Sayılmaz mı ! Şu anda satmaya kalksan 200 liradan aşağı etmiyor. Bende yok mesela.

Utku Gürsoy

Arka Bahçe ciltleri durmadan kopuyor.

dean

Alıntı yapılan: Utku Gürsoy - 02 Temmuz, 2014, 16:51:22
Arka Bahçe ciltleri durmadan kopuyor.

Maalesef öyle, bende de kopanlar var. Artık bazılarını elime alıp, sayfalarını karıştırmıyorum bile.

gamlıbaykuş

Hardcover Watchmen. Koleksiyonumun nadide eserlerinden :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

zagortenay

Alıntı yapılan: dean - 02 Temmuz, 2014, 15:33:35
Sayılmaz mı ! Şu anda satmaya kalksan 200 liradan aşağı etmiyor. Bende yok mesela.

iyiymiş ben de ablamdan almıştım :D

pizagor

Çok temel bir soru ile başlayacağım: koleksiyonluk ne anlama geliyor? Buraya kadar yazılanlardan anlaşıldığı kadarıyla zor bulunan pahalı olan anlamında mı yoksa başka bir şeyler mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Temmuz, 2014, 00:40:59
Çok temel bir soru ile başlayacağım: koleksiyonluk ne anlama geliyor? Buraya kadar yazılanlardan anlaşıldığı kadarıyla zor bulunan pahalı olan anlamında mı yoksa başka bir şeyler mi?

Bence iki önemli durum var. Bir tanesi özel, bir tanesi genel. Özel olan kişi için önemli olan çizgi romanlar. Genel olan ise piyasaya göre önemli çizgi romanlar.

Bir kişi söz gelimi Avengers hastası. Onun için her Avengers çizgi romanı değerlidir. Koleksiyonun belki de en önemli parçasıdır. O kişi için en koleksiyonluk çizgi romandır Avengers.

Bir başkası da Avengers'a bu derece önemle yaklaşmaz ama 1963'te yayınlanan ilk sayısına sahiptir. Bu da genel piyasa için koleksiyonluk bir çizgi roman olduğu için koleksiyonunun önemli bir parçasıdır.

Mesela Sandman serisinde en zor bulunan iki cilt olan 5-6 ben de var. Bunlar benim için extra değerli çizgi romanlar. Çünkü piyasada yok. Naruto, Bleach gibi mangalar da her yerde var ama benim için yine extra değerli. Çünkü ben onları çok seviyorum.

Ben olaya bu şekilde bakıyorum.

Solomon Kane

Alıntı yapılan: dean - 02 Temmuz, 2014, 15:33:35
ben çok şanslı biriyim! geçen ay Bolu' da bir kitapçıda buldum. 35 lira etiket fiyatıydı :D 30 liraya aldım :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

kalidor

Vayy Tunç haftalar sonra yazdı  :D Gerçekten iyi almışsın, Allah herkese çizgiromanden bihaber satıcılarla karşılaşmayı nasip etsin ;D
Crom! Ölüleri Say...

dean

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 03 Temmuz, 2014, 16:35:51
ben çok şanslı biriyim! geçen ay Bolu' da bir kitapçıda buldum. 35 lira etiket fiyatıydı :D 30 liraya aldım :D

Süper fiyata almışsın. Harika.

Solomon Kane

Alıntı yapılan: kalidor - 03 Temmuz, 2014, 16:37:43
Vayy Tunç haftalar sonra yazdı  :D Gerçekten iyi almışsın, Allah herkese çizgiromanden bihaber satıcılarla karşılaşmayı nasip etsin ;D
böyle daha güzel oluyormuş abi :D neden dersen bir  sürü şey birikmiş okuyup duruyorum :D AMİNN ( bu arada başka bir çizgiroman daha aldım Bolu' ya dönünce onunda adını yazacağım)

Solomon Kane

Koleksiyonluk olduğunu düşündüklerim:
- Arkabahçe Yayıncılık:
Spawn ( Üç Cilt- Sahibim)
Ultimate Spider Man Miras ( Sahibim)
Punisher 1-2 ( Bu gidişimde alıcam. İlgili satıcı satma sakın)
V For Vendetta ( Yukarıda Yazılanlara Bakın :D )
Wolverine ( 3 serilik özel sayısı- Sahibim)
- Gerekli Şeyler
1602 ( Sahibim)
-Baykuş
Öldüren Şaka ( Sahip Değilim :'( )