Koleksiyonluk Çizgiromanlar

Başlatan kalidor, 01 Temmuz, 2014, 17:41:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ghostrider

Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

AU4

Zagor, Tex, Mister No.
Tex Altın Klasik Cilt 14 dışında Lal, Maceraperest ve Çizgili Düşler'den çıkan bütün sayılar var elimde.
Zagor ve Tex'in Aksoy'dan çıkan sayıları da var.
Ayrıca Büyülü'den çıkan bütün Kızılmaskeler elimde mevcut.
Büyülü Rüzgar'ın hepsi var.
Ayrıca adet çok olmadığından değişik çizgi romalarda mevcut. (Tetikçi, Komançi, Samuray, Tornada, Kull'un vahşi Kılıcı, Aksoy'dan Tommiks, Teksas, Kinowa , Judas ...)
Bayağı kolleksiyoner olmuşum.

kharon

dean guzel ozetlemis, sanirim CR okurlarinin cogu piyasa degeri olan ilk-eski baskilardan ziyade kendileri icin
subjektif deger/onem tasiyan isleri biriktiriyor.

Ben mesela cocuklugumun parcasi olan Tercuman Cocuk ciltlerini , Bulvar CR eklerini yahut harcliklarimla aldigim Conan'lari piyasa degeri olsun olmasin birseye degismem sanirim.

Duygusal yaklasiyorum evet :)

Alıntı yapılan: dean - 03 Temmuz, 2014, 01:07:34
  Bence iki önemli durum var. Bir tanesi özel, bir tanesi genel. Özel olan kişi için önemli olan çizgi romanlar. Genel olan ise piyasaya göre önemli çizgi romanlar.

Bir kişi söz gelimi Avengers hastası. Onun için her Avengers çizgi romanı değerlidir. Koleksiyonun belki de en önemli parçasıdır. O kişi için en koleksiyonluk çizgi romandır Avengers.

Bir başkası da Avengers'a bu derece önemle yaklaşmaz ama 1963'te yayınlanan ilk sayısına sahiptir. Bu da genel piyasa için koleksiyonluk bir çizgi roman olduğu için koleksiyonunun önemli bir parçasıdır.

Mesela Sandman serisinde en zor bulunan iki cilt olan 5-6 ben de var. Bunlar benim için extra değerli çizgi romanlar. Çünkü piyasada yok. Naruto, Bleach gibi mangalar da her yerde var ama benim için yine extra değerli. Çünkü ben onları çok seviyorum.

Ben olaya bu şekilde bakıyorum.

delpan

300 ve Sin City
300'ün Türkçesi var ama Sin City içimde yaradır. Onu temin edemedim bir türlü.

ferzan

2010 öncesi ve sonrası basılmış bir takım eserler aklıma geliyor gerek kendi kitaplığımdan, gerekse alamadığım ya da bulamadığım az sayıda kitaptan hep ama şu an için büyük ölçüde kendi koleksiyonumdan aklıma gelen ve ciddi anlamda toparlamak için bütçemi gözümü kırpmadan zorladığım koleksiyon parçalarım aşağıdaki gibi...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com