2014 Yılı Çıkan Yayınlar Toplamı

Başlatan hanac, 04 Temmuz, 2014, 20:06:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Afu Abi buyur başlık hizmetindedir.  :)

afu

by ali fuat üstün, on Flickr
2014 sonu itibari ile

en çok çizgi roman yayınlayan ilk 5 yayın evi:
81 kitap ile çizgi düşler
58 kitap ile lal
31 kitap ile gerekli şeyler
29 kitap ile yapı kredi
27 kitap ile marmara
toplam 226 kitap

kalan 138 kitabı diğer 29 yayın evi paylaşıyor !

bu sene kitap çıkaran yayın evi sayısı: 34
toplam yayın sayısı: 364

köstebek

Afu bey,
resmen şov yapmışsınız... Tebrik ederim

kalidor

Afu helal ya, süper çalışma olmuş  :)
Crom! Ölüleri Say...

antiochia

elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş...

rumar80

Abi sen neredeydin daha önceleri???

dean

altay1944

Bunu ancak gerçek bir çizgiroman dostu yapabilirdi.Mükemmel bir çalışma olmuş.Keşke 2013 yılı içinde yapılabilse.Dikkat ettimde en istikrarlı yayınevi lal...En çok yayın çizgidüşler...Lal'ın periyodik olarak kitap çıkarma disiplinini yakalayabilirse çizgidüşler tekel bile olur...Benim tüm istediğim yayınlar onda...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 04 Temmuz, 2014, 23:29:01
Bunu ancak gerçek bir çizgiroman dostu yapabilirdi.Mükemmel bir çalışma olmuş.Keşke 2013 yılı içinde yapılabilse.Dikkat ettimde en istikrarlı yayınevi lal...En çok yayın çizgidüşler...Lal'ın periyodik olarak kitap çıkarma disiplinini yakalayabilirse çizgidüşler tekel bile olur...Benim tüm istediğim yayınlar onda...

Periyodik yayında istikrar sahibi olmak. Çok acayip bir cümle bu. Lal istikrarlı görünüyor, çünkü elinde 6 seri var ve her ay 5 kitap basıyor.
Bizde 20 civarı seri var ve ayda 8 kitap basıyoruz; hadi diyelim her ay 7 fumetti. Daha fazla zorlayamıyoruz; çünkü kimle konuşmuşsak, "çok para tutuyor, hepsini alamıyoruz, boğuluyoruz" cümlesini duyduk. Artı dükkânlardan aldığımız veriler de benzer yönde. Bu yüzden şimdilik ayda 7 fumetti sınırı pek aşmamaya çalışıyoruz. ama ileride, çizgi roman piyasasının genişlemesiyle birlikte biz de sayıyı arttırabiliriz.

Ayrıca seni de çok seviyoruz, ama "tekel" gibi berbat bir kelimeyi n'olur kullanma. :) "Solcu" çocuklar olarak o kelimeyi duyunca uyuz oluyorum (oluyoruz). Çünkü öyle bir niyetimiz yok, hiç de olmadı. Fumetti veya başka bir çizgiroman basmak isteyen herkese her şekilde yardımcı olmaya hazırız.

tommikser

Abi şov yapmışsın ellerine sağlık.Çok ama çok güzel olmuş.Vaktin olurda geçmiş yılları yapabilirsen tam bir bilgi ve istatistiki verimiz olur.Şimdiye kadar ki veriler çok ilginç.Temmuz ayı yayınları daha tam piyasaya gelmemiş olmasına karşın 181 kitap çıkmış ki dehşet bir rakam bu.Kitap fuarına daha da artacağına göre yıl sonunda belki 350 den fazla kitap yayınlanmış olacak.Bir deli hepisini almak istese nerdeyse 7 bin lira (ortalama 20 lira olsa) çr vermesi demektir ki bu bir şahin araba yapar :D Okuyucunun zaman içerisinde tarzını belirlenmesi ve seçici olması kaçınılmaz.

pearl jam

tommikser

Abi bazı unutulanlar var sanırım büyülü dükkânın artık yayımlayıp yayınlanmayacağı belirsiz olan marvel team up var.Aynısı gerekli için geçerli onlarda da örümcek klasik var.unutman normal ikisi de sanırım bu yayından vaaz geçti veya cd ler hâlâ postada :D

tommikser

Bir de gerekli'nin yayımladığı new avengers sayıları da vardı sanırım.

pizagor

Harika bir çalışma. Bunun bir adım sonrası bu takvim üzerinde tüm kitapları kapaklarıyla göstermek olabilir, ötesi de olmaz herhalde. Tebrikler.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: tommikser - 05 Temmuz, 2014, 00:29:08
...Temmuz ayı yayınları daha tam piyasaya gelmemiş olmasına karşın 181 kitap çıkmış ki dehşet bir rakam bu...

Bir hayalim var, her güne bir çizgiroman diyor ya çizgiliköstebek, çoktan gerçekleşmiş bu durum :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...