George ve Gwen Stacy’nin Ölümü - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 06 Temmuz, 2014, 10:12:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Tanıtım Bültenin'den

ÖRÜMCEK EVRENİNİ HALEN SARSMAYA DEVAM EDEN ÖLÜMLER!

1970'lerin başlarında, bir çift olay örgüsü çizgi romanlardaki ölümsüzlük kavramını sonsuza dek değiştirdi.
Okurları o zamana dek hiç olmadığı kadar şoke eden, günümüzde ise sadece parmakla sayılabilecek sayıda hikayenin aşabildiği aksiyon dolu bu trajediler neticesinde, Örümcek Adam önce bir dostunu, ardından sevgilisini ve son olarak da ezeli bir düşmanını kaybetti.

Bizimle birlikte geçmişe doğru bir yolculuğa çıkın ve Örümcek Adam'ın hayatındaki en büyük dönüm noktlarından ikisine tanık olun. Doktor Ahtopot ve Yeşil Cin'in Marvel Evreni'nde bıraktıkları kalıcı etkinin kaynağını öğrenin.

Stan Lee ve Gerry Conway tarafından yazılıp Gil Kane ve John Romita Sr. tarafından çizilen bu toplama ciltte, Amazing Spider-Man serisinin 88'den 92'ye kadar olan sayıları ile 121 ve 122. sayıları bir araya getirilmiştir.

tommikser

Umar abinin en sevdiği macera diye hatırlıyorum.Bu yüzden oldukça merak ediyorum.Bakalım nasıl?

rumar80

Alıntı yapılan: tommikser - 06 Temmuz, 2014, 10:39:11
Umar abinin en sevdiği macera diye hatırlıyorum.Bu yüzden oldukça merak ediyorum.Bakalım nasıl?

Yanlış hatırlıyormuşsun.

rumar80

Bu klasik maceraları okuyan olmadı mı? Özgür? Ekrem? Güneş? Dean?

Ön yazı ve son yazıları ile doyurucu bir cilt. Peter'ın en önemli anlarına tanıklık eden olmadı mı?

NIC

Ben bugün okudumda yazacak pek birşey bulamadım

Eski hikayeler ancak nostalji olarak güzel duruyor yoksa diyaloglar falan pek sarmadı

rumar80

Bunda haklısın. Ama yıllarca Bilka'da atıfta bulunulan Gwen'in ölümünü bu sefer okuyabilmek güzel olmadı mı? Peter'ın açısı, MJ'in ilk defa bencillikten vazgeçmesi.

Bir de Gery Conway'in ( maceranın yazarı) önsözü o dönemi ve neden MJ'i daha çok sevdiğimizi çok güzel açıklıyor.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Temmuz, 2014, 20:12:05

Ön yazı ve son yazıları ile doyurucu bir cilt. Peter'ın en önemli anlarına tanıklık eden olmadı mı?

Ben henüz alamadım. Ama alıp okuyunca üzerinde bi'şeyler yazmak isterim.

NIC

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Temmuz, 2014, 20:16:04
   Bunda haklısın. Ama yıllarca Bilka'da atıfta bulunulan Gwen'in ölümünü bu sefer okuyabilmek güzel olmadı mı? Peter'ın açısı, MJ'in ilk defa bencillikten vazgeçmesi.

Bir de Gery Conway'in ( maceranın yazarı) önsözü o dönemi ve neden MJ'i daha çok sevdiğimizi çok güzel açıklıyor.

Abi adam direk gwen çok sıkıcıydı öldürdüm bu yüzden diyor,çok zalımmış

rumar80

Sadece ona değil o dönemin tüm sarışınlarına diyor. Çok ta haksız değil.

NIC

Hikaye ne kadar naif olsada yinede kesinlikle okunmalı

Son sahnede karanlıkta biri beliriyor kimliği açıklanmıyor,kimdi o şahıs gweni klonlayan çakalmıydı?

rumar80

Harry.

Babasının kıyafetini çıkarır sonra da giyer.

gamlıbaykuş

Umar abi, 2 aydır çizgiroman alamıyorum. Toplanma, taşınma, tayin işleri derken hiçbirşey alamadım. Zaten sipariş versem nereye gelecek bir süredir evim yok:) Hayırlısıyla bir İstanbul' a geleyim alacağım ilk kitaplardan biri olacak bu arada epey bir çizgiroman birikti almam gereken. Alıp okuyunca birşeyler yazıcam Umar abi :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Ras Al Ghul

pizagor

Ben de henüz almayanlardanım. Ankara Kitap Fuarı'na saklıyorum. Biriksin de elimiz güçlensin :P
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben yeni okudum ve beğendiğimi söyleyebilirim. 30-40 yıllık hikayeler bunlar diyaloglar zayıf gelebilir o zamanın şartlarıyla düşünmek lazım. Spiderman'ın hayatında bir dönüm noktası olduğu için önemli bir macera ve oldukça ilgi çekici. Tavsiye ederim.  :)