George ve Gwen Stacy’nin Ölümü - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 06 Temmuz, 2014, 10:12:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Bitirdim.

Dönemine göre sarsıcı bir hikaye cidden. Diyaloglar yer yer komik olsada beğendim. Özellikle Örümcek'in Iceman ile yaşadığı diyaloglar komik geldi.

SPOILER

Sonunda kafama takılan şey, Peter'in MJ'ye takındığı tavır.

MJ Peter'e "Peter, Gwen'in ölümü beni de üzdü" diyor, Peter de "Sen annen ölse bile üzülmezsin" diyor. Sanırım ilk başta MJ pek sevilesi bir karakter olarak resmedilmiyor? Nedenini bilen varsa yeşillendirsin lütfen.

SPOILER
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

MJ hep bir parti düşkünü, daha sorumsuz biri olarak resmedildi. Daha sonra bu karakteri neden geliştirdiğini anlattığı bir macera da oldu. 200'lü sayılarda.

connyapku

MJ Peter'a daha once hic bahsetmedigi aile sirlarini aciklar. Central Park'da bulusup dertlestiklerinde MJ'in  neden sorumluluktan devamli kactigini ve ailesi hakkinda gizli kalmis kisimlari The Amazing Spider Man 259. sayida
Marmara cizginin yayinlayacagi Birth of Venom cildinde okuyucaz.

Nightrain

Birth of Venom bu senenin yayınlarından dı fakat seneye sarktı sanırım. :'(

rumar80

Şimdi cilde baktım da içinde 18 sayı var. Bunu basmak hele de tek cilt basmak zor bence. O yüzden bekletiliyor olabilir mi acaba?

Nightrain

352 sayfaymış. Valla ben anlamam 18 sayı falan, bu senenin başında duyurdular, o macera BASILACAK işte o kadar. ;D

connyapku

Klasik sayilarda Nightrain arkadasimizin da dedigi gibi ruh var. Unutulmaz kareler.
MJ her ne kadar party kizi olsada Peter'i her zaman omuzlayan ve ayaga kaldiran kisidir bence.

yunusmeyra

gerçekten çok özel anları taşımışsın conyapku ,sağol :)
ama bir sır vereyim ; e-derginin yeni sayısında (8.sayı) tamda bu mevzulara değen güzel bir yazı bizleri bekliyor..pizagor dostumuz ,"Sins Past – Geçmişin Günahları " adlı macera ve yazar Michael Straczynski'den ayrı düşmeden, peter ve gwen'in ve dahi mary jane'in özeline giriyor  ;) tavsiye olunur..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

connyapku

Flash, Betty ve Ned arasindaki cekismeler.

MJ ve Peter'in kedi fare oyunu.

Devamli banyo havalandirmasindan girip ciktigi Chelsea deki kucuk apt dairesi.

connyapku

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 10 Aralık, 2015, 17:11:25
gerçekten çok özel anları taşımışsın conyapku ,sağol :)
ama bir sır vereyim ; e-derginin yeni sayısında (8.sayı) tamda bu mevzulara değen güzel bir yazı bizleri bekliyor..pizagor dostumuz ,"Sins Past – Geçmişin Günahları " adlı macera ve yazar Michael Straczynski'den ayrı düşmeden, peter ve gwen'in ve dahi mary jane'in özeline giriyor  ;) tavsiye olunur..
Simdiden guzel bir yazi olacaga benziyor. Dort gozle bekliyorum  ;)

yunusmeyra

connyapku bu paylaşımlar senin çok daha önceden hazırlıklı olduğun yanında ,spider fanı olmanın ötesine geçip,peter'in hayatı üzerine doktora derecesine geldiğini gösteriyor :) buralardan ne güzel e-dergi yazıları çıkar..çıkar mı?çıkar :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

connyapku

Peter'in hayati uzerine olan bilgim Bilka donemi ve sonrasi okudugum bir kac yan serileri. Bunlari ustalikla kaleme alan forumdaki arkadaslarin yazilarini buyuk bir zevkle okuyorum.

rumar80

Roger Stern Hobgoblin'i yarattığında Flash/Betty/Ned üçgenini olaya çeşni olarak katar. İpuçları ile okuyucuyu bir yerlere itmeye çalışır. Flash'ın Hobgoblin olarak tutuklanmasının ardında da bu vardır. Zaten Hobgoblin'in gerçek kimliğinin açıklandığı yıllar sonraki macerada Stern ipuçlarını Ned'e yönelttiğini itiraf ediyor. Ama gerçek Hobgoblin'in Ned'i hipnotize ettiğinden (Lefty Donovan ve Flash'da olduğu gibi) ve Ned'in kendini gerçek Hobgoblin zannettiğinden bahsediyor.
    Ancak Stern'ün Örümcek Adam'dan ve Marvel evreninden ani ayrılışı ile Örümcek Adam'ın başına geçen Tom deFalco biraz kolaya kaçıyor ve okuyuculara Ned Leeds'i Hobgoblin olarak sunuyor. Üstüne üstük saçma bir şekilde de öldürtüyor.
    Klasik Örümcek Adam maceralarından bahsederken Origin of Hobgoblin ve Return of Hobgoblin de olmazsa olmazlardandır.

connyapku

Aslinda Marmara Cizgi Secret Wars dan once Origin of the Hobgoblin cildini yayinlamali. Bu cildin sonu Secret Wars'a baglaniyor.

Bence Marmara Cizgi su sekilde yayinlamali.

Origin of the Hobgoblin
Secret Wars
Birth of Venom
Bu uc kitap birbirini takip ediyor.

memospinoz

Alıntı YapKlasik maceralar dizimizden çıkan George ve Gwen Stacy'nin Ölümü albümü ikinci baskıya gitti. Yeni baskı şerefine yeni kapak yapıp kağıdını da kitap kağıdı yaptık. Gizli Savaşlar ciltlerindeki nostaljiyi yaşamak isteyenlere duyurulur...