Manaus Hotel Amazonas

Başlatan Mister NO, 07 Temmuz, 2014, 23:32:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Hotel Amazonas

Hotel Amazonas 48 oda ve  Başkanları, bakanları ve uluslararası üne sahip sanatçıları ağırlamak için inşa edilmiş benzersiz lüks bir süite sahipti.

Amazon'un ortasında inşa edilen bu otelde pek çok ünlü kalmıştır.

Cumhurbaşkanları Getúlio Vargas, White Castle ve Garrastazu Medici, Senatör Robert Kennedy, şarkıcı Roberto Carlos Peixoto ve Cauby Emilinha Barber, grup Menudo ve Kral Pelé bunlardan bazılarıdır.

Mister No'yu Hotel Amazonas'ın barında sık sık görürüz. Bazen arkadaşlarıyla içerken, bazen de müşterileri ile buluştuğunda.

Çoğu zaman parası olmayan sevimli pilotumuz veresiye içmek için de elinden geleni yapar. Elbette bazen şansı yardım eder ve parası olur.  :)

Otelin açıldığı ilk yıllardan itibaren Varanda Tropical isimli lüks bir restaurantı vardı. Aşçısı ise Avusturya Viyana'dan Kurt Gluck Cervinka adında bir şefti. 12aylık bir sözleşme ile işe başlayıp tam 43 sene şef aşçı

olarak burada kaldı.

Otelin barı ise Mandy Bar adını taşıyordu. 7 Şubat 1952 tarihli bu gazete ilanında hafta sonu otelde yapılacak müzik ve dans gösterisi duyuruluyor. Kişi başı 50 kruzeyro.

Yıl 1952 kahramanımız da gitmiş midir acaba?  ;)

Mister NO

Hotel Amazonas'ın son hali

1962 yılında otel sahipleri bir başka otellerinin yanması üzerine zor durumda kaldı ve oteli Portekizli işadamı Vasco Vasques'e sattılar.

Uçak seferlerinin azalması ile turis sayısı düştü ve otelde doluluk oranı % 10'lara geriledi.

1968 yılında baba Vasques, Iki yıl boyunca ABD'de Philadelphia'da avukatlık eğitimi alan oğlu Jorge Vasques'i işleri devir alması için geri çağırdı. 

Manaus'un Serbest Ticaret Bölgesi olması ile işler açıldı ve otelin 48 olan oda sayısı 90'a çıkarıldı. Oğul Vasgues başka oteller de açarken Mandy Bar popüler bir mekan oldu.

Otel 1990'ların başına kadar faaliyetine devam etti.

Mister NO

Aşağıdaki ilan turistler için tanıtım olabilir mi? Rehberimiz Mister No nerede?  ???

DAMPYR

Vayyy demek ki çizgi romanlarda ki yerler gerçekten alıntı imiş.

O otelde acaba mister no'nun resimleri de var mıdır... 8) :D :)

hanac

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 08 Temmuz, 2014, 19:07:32
O otelde acaba mister no'nun resimleri de var mıdır... 8) :D :)

Hiç tahmin etmiyorum.  :)

Mister NO

Alıntı yapılan: Mister NO - 08 Temmuz, 2014, 00:22:57
Aşağıdaki ilan turistler için tanıtım olabilir mi? Rehberimiz Mister No nerede?  ???