Teks okumaya nereden başlamalıyım ?

Başlatan Ras Al Ghul, 11 Temmuz, 2014, 09:27:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ras Al Ghul

Merhaba Teks'e başlamak istiyorum nereden başlayabilirim

Ahmet Oktay

Bahsettiğiniz Teks'in ana serisinin 600 küsür sayı olduğunu hatırlatıyorum. Oğlak yayınları yeni seri olarak orijinal 401. sayıdan başlamıştı. Birde daha sonra Altın seri çıktı orijinal 1. sayıdan başladı o seri de. Şimdi Teks'in telifi Çizgi Düşler'e geçti ve Oğlak'ın kaldığı yerden devam ediyorlar iki seriye de. Ben mümkün olduğunca orijinal sırayla okuma taraftarıyım çizgiromanları. Bazı çizgiromanları karışık okusanız da oluyor karakterleri iyi bildikten sonra. Teks uzmanı abilerimiz daha detaylı bilgiler verecektir bu konuda.

Ras Al Ghul

altay1944

Altın seri başlangıç serisidir ama çizimleri (biraz eski/nostaljik çizimdir ki herkes sevmeyebilir) sizi tatmin etmez ve büyük ihtimalle sıkılırsınız ...Bu yüzden en iyisi bulursanız en masrafsızı oğlak kalın süper seri 1.ciltten başlayın.Birde büyük albümler var ki sakın kaçırmayın derim...

sevgi   &    saygıyla
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

pizagor

Alıntı yapılan: altay1944 - 11 Temmuz, 2014, 11:39:22
Altın seri başlangıç serisidir ama çizimleri (biraz eski/nostaljik çizimdir ki herkes sevmeyebilir) sizi tatmin etmez ve büyük ihtimalle sıkılırsınız ...Bu yüzden en iyisi bulursanız en masrafsızı oğlak kalın süper seri 1.ciltten başlayın.Birde büyük albümler var ki sakın kaçırmayın derim...

Bahsettiğiniz cilt Carson öyküsünü içeriyor galiba. Eğer öyleyse, bu biraz yanıltıcı olur çünkü Carson en özel öykülerden biridir ve beklentiyi çok yükseltir. Benim tavsiyem başlangıç için ucuz yollu bir giriş yapmak, mesela serkan1019 dostumuzun sattığı tam seri (32 sayı) Alfa Teks'leri ile giriş yapıp devam edip etmeme kararını vermektir. Bu arada o sayılar da harika öyküler ve çizimler barındırmaktadır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Ras Al Ghul

pizagor

Söylemeyi unuttum, Alfa Teks'in ilk sayısı ortadan başlar. Keyif vermeyeceği için daha sonraki sayılardan başlanması tavsiye olunur. Teks bence bir hikayesine bakıp karar verilecek bir çizgiroman değil.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Ras Al Ghul

DAMPYR

Orjinal 100. sayıdan sonra Teksin güzel olduğu söylenmişti bu forumda.... ::) 8) :D

Ras Al Ghul

s.b

Bu kitaptan itibaren okumaya başlamanızı tavsiye ederim.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Ras Al Ghul

Sağ olun.Hepsinden bir karma yapacağım :)

caretta

Ras Al Ghul dostum Teks'in filan sayısını (sayılarını) okudum de artık.

De ki seni de Teks dergahına mürit kaydedelim!

Ras Al Ghul

Inşallah 2 haftaya işim var bu aralar  ;D

boragoren

Merhaba aşağıdaki linkte zagor için güzel ama tamamlanmamış bir liste var. Teks için böyle bir takip ve okuma listesi var mı ?Şimdiden teşekkür ederim.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5585.0.html?PHPSESSID=kr5ohbk2ui1ptrq0pqfkuaekh5

Saygılarımla
Bora GÖREN