Teks okumaya nereden başlamalıyım ?

Başlatan Ras Al Ghul, 11 Temmuz, 2014, 09:27:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 25 Şubat, 2015, 23:52:43
Abi, selam,

Almanakların da telifi sizde mi? Onlara da bir el atma durumu var mı?

Küba Asilerinin satışları nasıl? Testi geçti mi?

Almanaklar bizde değil...

Dev albüm için daha biraz erken, ama gidişat aşağı yukarı belli. Şu ana kadar ilk dağıtımı (beklendiği gibi) en az olan Teks... Anlaşıldığı kadarıyla senede bir ritminden yukarı çıkması zor görünüyor...

Mrtekin

Büyükler, senede 1 planında seyredecek ise, Oğlak gerçekten "büyük" iş başarmış o zaman.

They drew first blood...

köstebek

Öyle görünüyor... O seriyi başlatıp bunca sayı sürüklemesi çok başarılı. Gerçi son birkaç yıldır o seriye hiç bulaşmaması bir şeyleri gösteriyordu...
Yine de yaptıkları elbette çok önemli.

Ama gün döndü, devran değişti. Şimdi şartlar farklı, başka günler yaşıyoruz.

Mrtekin

Bi de şunu merak ettim, uzun zamandır Teks Almanak piyasada yok, telif zaman sınırlı verilmiyor mu, bu konuda esnek mi Bonelli?
They drew first blood...

köstebek

elbette, bütün teliflerde zaman sınırı var.

Mrtekin

Etik kurallar çerçevesinde, Başka bir yayıncı telifi bıraktığını resmi olarak belirtmeden siz devreye girmiyorsunuz, benim anladığım.

Boş yere fanı değilim, Çizgi Düşlerin.

Hayırlısı, bekleyelim görelim.

They drew first blood...

NIC

Oğlak 1. sayıdan başlamanı tavsiye ederdim ama bulması kolay olmayabilir o yüzden çizgidüşler aylık seri ile başla istersen daha kolay bulursun

boragoren

Çok teşekkür ederim. Hatta biraz forumda araştırma yapınca aşağıda ki linke ulaştım.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=5602.0

konyakficilari

Bir tane "Boselli" macerası patlatın direk efendim :)
sonra çorap söküğü gibi Teks delisi olacaksınız.
saygılar

Crimean

İyi günler. Yaklaşık 2 yıl önce Altın Klasik 1-2-3-4 sayılarını aldım. İlk ikiyi okudum ve şimdi üçüncü kitaba geçiyorum. Araştırmalarımdan edindiğim bilgiye göre son olarak Altın Klasik 42 yayınlanmış. Altın Klasik yayınlanmaya devam ediyor mu? Yani Altın Klasik okumaya devam ederek güncele yetişebilir miyim, güncel çıkan serinin adı nedir? Soruma yanıt aldıktan sonra, çeşitli sorularla devam edeceğim. Teks hakkında bilgili biri gelirse başını ağrıtacağım için kendisinden şimdiden özür dilerim. :)

alan ford

Şimdi şöyle Altın Klasik 42. cilde kadar Oğlak yayıncılık tarafından yayımlandıktan sonra bayrağı Çizgi düşler devraldı. Onlarda yine Altın Seri başlığı altında ancak iki kitaplık formatla devam ediyorlar. Şu an kaçtalar bilmiyorum ama geriden takip ediyorum biraz. Bu seri orijinal 400. maceraya kadar devam edecek. Oğlak 42*4= 168 sayı yayımladı. Çizgi Düşlerde 12 kitap desek 12 *2 = 24 sayı eder yani orijinal 192. sayıdalar.

Ha bi de 401. sayı ile başlayan başka bir seri var.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Crimean

Peki Altın Klasik'in 42. sayısından sonra güncele doğru sağlam adımlarla gidebileceğim başka bi seriye geçmem gerekir mi? Bu 42 kitaplık seri bittiğinde ne yapmalıyım?

afu

Alıntı yapılan: Crimean - 19 Haziran, 2015, 23:11:37
Peki Altın Klasik'in 42. sayısından sonra güncele doğru sağlam adımlarla gidebileceğim başka bi seriye geçmem gerekir mi? Bu 42 kitaplık seri bittiğinde ne yapmalıyım?
42. ciltten sonra çizgi düşlerin 1. cildi ile devam etmelisin. bu cilt 42 nin kaldığı yerden devam ediyor.
sonrasında (ya da hemen  de olabilir) oğlak'ın çıkardığı (yine 4 sayı bir arada ve 401. orjinal sayıdan başlayan) süper ciltlere başlayabilirsin. bunların bittiği yerden yine çizgi düşler devam ediyor.
ve yine aynı zamanda okuyabileceğin tex maxi, tex renkli ve tex dev albümler var.
oku oku tex bitmez  :D

Crimean

Oğlak'ın Altın Klasik 42. kitabından sonra Çizgi Düşler'in Klasik Serisi'ne geçiyorum. Çizgi Düşlerin Klasik Serisi'nin ilk kitabı Navajoların Saldırısı ve Tom Foster'ın İzinde adlı iki çizgi romanı içinde barındırıyor yanılmıyorsam. Çizgi Düşler'in interet sitesinde 11 adet Klasik Seri cildi olduğu görünüyör. Çizgi Düşler'in Klasik Serisi'ni bitirdikten sonra, Oğlak'ın 25 ciltlik Teks Süper Cilt'ini okumam gerekiyor. Bunun ardından tekrar Çizgi Düşler'in Teks Aylık Seri'sine geçmem gerekiyor. Doğru mudur?

hanac

Alıntı yapılan: Crimean - 20 Haziran, 2015, 00:57:18
Oğlak'ın Altın Klasik 42. kitabından sonra Çizgi Düşler'in Klasik Serisi'ne geçiyorum. Çizgi Düşlerin Klasik Serisi'nin ilk kitabı Navajoların Saldırısı ve Tom Foster'ın İzinde adlı iki çizgi romanı içinde barındırıyor yanılmıyorsam. Çizgi Düşler'in interet sitesinde 11 adet Klasik Seri cildi olduğu görünüyör. Çizgi Düşler'in Klasik Serisi'ni bitirdikten sonra, Oğlak'ın 25 ciltlik Teks Süper Cilt'ini okumam gerekiyor. Bunun ardından tekrar Çizgi Düşler'in Teks Aylık Seri'sine geçmem gerekiyor. Doğru mudur?

Tex'in ana serisini okuyorsun.

Orijinal 1. sayıdan başladın Oğlak ile ve 42. cilde kadar geldin diyelim.

Böylece 42 cilt x 4 sayı = 168 sayı okumuş olacaksın.

Sonra seriyi Çizgi Düşler devraldı ve 1. sayı ile 169. ve 170. sayıları yayınladı.

Çizgi Düşler bu seriyi yayınlamaya devam ediyor, bu ay 13. cilt çıktı yani 193. ve 194. sayılar yayınlandı.

(Bkz. aşağıdaki Trapper kapağına)

Bu seri 400. sayıya kadar devam edecek.

Ayrıca Oğlak ayrı bir seriyi 401. sayıdan başlattı bunlar da Süper Ciltler oluyor. (Fasikül olarak da var)

Süper Cilt 51 sayı olarak Oğlak tarafından yayınlandı. Yani 204 sayı.

Yani 401-604 arası sayılar Oğlak tarafından yayınlandı.

Sonra seriyi Çizgi Düşler devraldı ve 1. sayı ile 605. ve 606. sayıları yayınladı.

Çizgi Düşler bu seriyi yayınlamaya devam ediyor, bu ay 14. cilt çıktı yani 631. ve 632. sayılar yayınlandı.

(Bkz. aşağıdaki San Juan Dağlarındaki Altın kapağına)

Yani iki seri şu anda devam ediyor. Biri 193/194 de diğeri 631/632 de.