Teks okumaya nereden başlamalıyım ?

Başlatan Ras Al Ghul, 11 Temmuz, 2014, 09:27:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: caretta - 07 Ağustos, 2017, 21:37:10
Çizgi Düşler Klasik Seri 1.ciltten başlayın.İlk macera Oğlak Yayıncılıktan gelen yarım bir macera.
Onu geçin."Tom Foster'in İzinde"macerası ile orijinal 169.sayıdan başlamış oluyorsunuz.Bu seride
Çin Mahallesi,İnsan Avı,Teks'i Tutuklayın,El Muerto,Traper çok güzel maceralardırlar.Yaklaşık
193-196 sayıya gelmiş olacaksınız.Hiç birini sevmediyseniz Çizgi Düşler Aylık Seri de olabilir.Ama
hiç Teks okumayan birisi Aylık Serideki karakterleri tanımıyor olacak.Bir ciltte (2x112 sayfalık)
biten derinliksiz senaryolardan ve çizer bolluğundan bocalayacak.Hele bir Galep,Nicolo,Ticci,Letteri
gibi çizerlerle tanışın.

Abi kızmazsan birşey söylemek istiyorum :)

Teks'e yeni okur kazandırmak istiyorsan klasiklerden başlatmak yanlış bence. Teks'i seven biri olarak söylüyorum; klasiklerin anlatım tarzı, çizimleri vs yüzünden okur kaybederiz. İlla klasikleri okusunlar diyorsan En makulü 200. sayılardan sonrasıdır. Yani Çizgi düşlerin 17. sayılarından sonrası.

Ama bence Teks'e başlamak için en güzeli Oğlak'ın yeni seri başlangıcıdır (orjinal 400. sayı) mis gibi maceralar var, bunlar artık zor bulunduğu için çizgi düşler yeni seri ilk sayıdan da başlanabilir.

caretta

Yok Abbas Bey niye kızayım.Oğlak Aylık Seri gerçekten ideal.Ama artık piyasadan çekildi.Takım olarak
yeni bir okuyucunun alması da imkansız gibi.Piyasada bulunurluk bakımından ben Çizgi Düşler'in Klasik
ve Aylık Serilerini önerdim.Klasik Seri 1'den itibaren bazı ilginç maceraları da kabaca bahsettim.İdrava
dostumuz bir yerden başlasın bakalım.İnşallah yeni bir Teks okuru kazanırız.

İdrava

Evet başlayalım:) ama maceralarda takıldığım yer olursa sorularımı sorarım :)

Single Action Army

bu başlık sayesinde çok güzel bilgiler edindim teşekkür ederim ve ben de tex okumaya karar verdim.
bir klasik birde aylık seriden sipariş verdim eğer hoşuma giderse her şeyi(altın klasik vs.) teker teker toplarım diye düşünüyorum :)
tabi artık altın klasik seri piyasada bulunur mu bilmiyorum ama bakalım.

bu arada zagor ve martin mystere de hoşuma gitti onlarıda okuyacağım ama ağırlığı tex'e vereceğim.  :)