The Amazing Spider-Man Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 17 Temmuz, 2014, 20:49:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

The Amazing Spider-Man Vol. 1: Coming Home

Peter Parker ve Mary Jane ayrılmışlardır. Peter bu yüzden oldukça sıkıntı çekmektedir. Bi'de eski okulunun durumunu öğrenince iyice canı sıkılır. Bir akşam sıradan serserilerin peşindeyken Ezekiel isimli ellili yaşlarının sonunda bir adam Spider-Man'in yanına, onun örümcek hislerini tetiklemeden yaklaşır ve gerçek adıyla hitap eder. Spidey olduça şaşırır. Adam aynı kendisinin güçlerine sahiptir. Peter adama temkinli yaklaşır ama adam Peter'a öyle bir soru sorar ki Peter'ın zaten yokuş aşağı giden hayatı alt üst olur; "Örümceğin güçlerini sana radyasyon mu sağladı ? Yoksa örümcek radyasyon onu öldürmeden önce güçlerini sana vermeye mi çalışıyordu ?"

Ve ardından hayatının tehlikede olduğunu göç güçlü bir şeyin geldiği söyler. Daha sonra Peter, Ezekiel'dan kendisinin peşindekinin Morlun olduğunu öğrenir. Morlun totemsel güçlerin düşmanı olan ve onlardan beslenen bir varlıktır. Peterda örümcek toteminin en güçlüsüdür ve bu onu Morlun'un avı yapmıştır. Ezekiel, Peter'ı korumak için özel tasarım bir oda yaptırmıştır Morlun'un, Peter'ı bulamayacağı ve yolunu değiştirmek zorunda kalacağını düşünmüştür. Ama eski okulunda öğretmenliğede başlayan Peter sorumluluklarının olduğunu kendisi belki de aylarca bir odada kapatamayacağını söyler. Spider-Man o gece Morlun ile karşılaşır.

Morlun, Spider-Man'in hayalinin çok ötesinde bir varlıktır. Aşırı dercede güçlü, dayanıklı, hızlı ve yorulmak nedir bilmeyen bu vahşi yaratık masumların canını asla düşünmeden yarım gün boyunca Spidey ile savaşır. Kavga rıhtıma taşınır. Morlun, Spider-Man'i öldürmek üzereyken Ezekiel gelir. İki örümcek güçlerine sahip adam Morlun ile dövüşür. Ezekiel, Morlun tarafından öldürülmeden önce Morlun'u kanatmayı başarır. Morlun geçici olsada örümcek enerjisini aşmıştır ve olay yerini terk eder. Peter incelemek için hemen kanı alır ve bir labaratuar'a gider. Morlun'un saf enerjiye ihtiyaç duyduğunu anlar.

Örümcek, Peter'ı sokmadan önce radyasyon'a maruz kaldığı için Peter aslında o kadarda saf değildir. Spidey kendisine biraz daha radyosyona maruz bırakır. Morlun geldiğinde  Peter'da ki  radyasyona dayanamaz ve fiziksel tahribat yaşamaya başlar. Morlun'un yardımcısı ise silahını çekip Morlun'u vurur. Peter eve gitmeden önce Ezekiel'ın mekanına uğrar ve onun aslında ölmediği öğrenir. Eve vardığında ise oldukça bitkindir. Spider-Man kıyafeti parşalanmış halde yerde, kendisi ise kan revan içinde yatakta uyumaktadır. Peter'ı May Hala o halde bulur.

J. Michael Straczynski'nin Spider-Man'in başına gelmiş en güzel şeylerden biri olduğunu düşünmüşümdür hep. Spider-Man'e yeni ve çok güzel bir boyut kazandrmıştı kendisi. John Romita, Jr'ın ise belkide tek sevdiğim işi Spider-Man'dir.

10/10

dean

The Amazing Spider-Man Vol. 02 Revelations

Bu cilt özel sayıların toplandığı bir cilt olmuş. Bizi ilk 11 Eylül özel sayısı karşılıyor. Zaten alttaki fotoğraf sayıyı özetler nitelikte.

Sonraki sayıda May Hala, Peter Parker'ın Spider-Man olduğunu artık öğrenmiştir. Çok büyük bir şok yaşar. Kadıncağız elinde Spidey üniformasıyla kendisini yollara vurur ve bütün gün olayı hazmetmeye çalışır. Kendisini hazır hissettiğinde ise Peter'ı arar ve görüşmek ister. Peter en başından bu yana olanları bütün dürüstlüğü ile May Hala'ya anlatır.

Şahsına kalsa Spider-Man fikrini desteklemediğini ama Peter'ın Spider-Man olmaya devam edeceği gerçeğine saygı gösterir ve onun bu yolunu kabul eder. Diğer taraftan Peter, sorunlu öğrencisi Jennifer'a yardım etmek ister. Jennifer uyuşturucu cinayetinin kol gezdiği bir mahallede yaşamaktadır. Spider-man kızın abisine yardım eder. Tam o sırada bu seferde Nuff Said özel sayısı araya girer hikaye diğer cilt'e kalır. Nuff Said sayısı da hiçbir konuşma balonunun olmadığı bir sayıdır.

Dediğim gibi bu bir ara sayı sayılabilir o yüzden fazla yüklenmiyip normal bir not vermek daha iyi.

7/10

dean

Amazing Spider-Man Vol. 3: Until The Stars Turn Cold

Geçen ciltte Peter yardım ettiği Jennifer'ın abisi bu seferde kaçırılır. Spider-Man olayı araştırmaya başlar ve Shade diye bir eleman tespit eder. O sırada Mary Jane iş için New York'a gelecektir. May Hala, Peter ile Mary Jane arasında bir görüşme ayarlar. Spider-Man, Shade'in milleti astral boyuta götürerek kaçırdığını öğrenince Dr. Strange'den yardım ister. Dr. Strange, Spidey'i astral boyuta gönderir. Spider-Man astral boyutta Shade'i yenilgiye uğratıp dünyamıza gelir. Ama astral boyuttaki zaman farklı olduğu için Mary Jane ile olan buluşmasını kaçırır.

Diğer yandan Nexus Sanayi diye bir kuruluş, Otto Octavius'a iş teklifi yapar. Ama Nexus'un Ceo'su Luke Carlyle'ın asıl fikri Dr. Octopus'un mekanik kollarının sırrını çözmektir. Otto'yu kandıran Carlyle ve adamları farklı projeler üzerinde çalışıyoruz ayağıyla kolların işlevini çözer ve Carlyle gelişmiş 6 mekanik kola sahip olur. Peter ve May Hala ise Los Angeles'a gitmeye karar verirler. Tabi bunda Mj ile Peter'ı görüştürmek ana fikirdir.

Carlyle, bir otele yerleşir. Octavius'da peşinden otele gelir. Otelde arbede çıkar. Peter ise Mary Jane ile görüşmüştür. Konuşmaları olumlu geçmiştir. Peter otelde olanları öğrenir ve Spider-Man kıyafetini gidip dövüşün ortasına dalar. Dövüş kısa ama şiddetli geçer. Spider-Man'in kafasına otel yıkılır. Carlyle Ve Octopus'un dövüşleri bir şekilde M.j.'in setine kayar. Spider-Man yıkıntının altından zar zor çıkıp sete gelir ve Carlyle'ı yenmeyi başarır. Otto ise kaçar. Dha sonra Peter, Mary Jane ve May Hala bir kafeye giderler. Marj Jane tekrar Peter ile beraber olmak için düşünmesi gerektiğini söyler ve süre ister.

İyi Spider-Man maceraları arasına giremez ama yinede idare etti.

6.5/10

dean

The Amazing Spider-Man Vol. 4: The Life & Death of Spiders

Peter Parker'a rüyasında Doctor Strange görünür. Geçen macerada Peter'ın Astral boyutta yaptığı harekerler örümceklerin doğal düşmanlarından biri olan Spider-Wasp'ı harekete geçirmiştir. Strange, hazırlıklı olması konusunda Peter'ı uyarır. Aradan bir kaç gün geçer. Peter şehrin üzerinde devriye gezerken. Spider-Wasp olan Shathra kendini gösterir. Spider-Man ile Shathra dövüşmeye başlarlar ama Spider-Man anca canını kurtarır. Spider-Man'e kendisini her zaman bulabileceği, en küçük sırlarını bile bildiğini söyler.

Shathra, insan kılığında canlı yayına çıkar. Spider-Man ile ilgili yalan söylemeye başlar. Yayının sonunda Spider-Man'in kimliğinide söyleyecektir. Sinirden çılgına dönen Peter canlı yayını basar. Aslında Shathra'nında tam istediği budur şehir merkezinde muhteşem bir kapışma çıkar. Peter zehirli iğne ile vurulur.

Zor durumdaki Spider-Man'e Ezekiel yardım eder. Onu Gana'ya götürür. İlk örümcek adamdan bahseder. Artık örümcek tarafını kabul etmesi gerektiğini böylece daha güçlü olacağını söyler. Zira Shathra'yı yenmenin tek yolunun bu olduğunu anlatır. Shathra, Peter'ın izini oraya kadar sürmüştür. Son çarpışma başlamak üzeredir. Peter her zamankinden farklı olarak örümceğin öne geçmesine izin verir. Dövüştükleri tapınaktaki diğer örümcekler Shathra'yı sarıp sarmalar ve bir kuyuya çeker. Orada besin zincirinde Spider-Wasp'ın üzerinde bir şey olduğunu öğreniriz.

Peter, Mary Jane ile görüşmek için Los Angeles'a, Marj Jane ise Peter ile görüşmek için New York'a gider. İkiside birbirini bulamaz tabi ki. İkili geri dönüş yaparken hava olayları yüzünden ortada bir havaalanına inmek zornda kalırlar. İşte o zaman karşılaşırlar. Tam konuşmaya başladıkları sırada Dr. Doom havaalanına gelir. Bir canlı bomba Dr. Doom'a saldırır. Arbede yaşanır. Captain America'da kılık değiştirmiş bir şekilde oradadır. Takviye birlikler gelir. Amaç Dr. Doom'u öldürmektedir. America topraklarında böyle bir skandalın yaşanmaması gerektiği için Captain America ve Spider-Man, Dr. Doom'u korur. Güçler bastırılınca Dr. ve Cap kendi yollarına giderler. Peter ve M.j. içinse artık barışma vaktidir.

Dr. Doom'lu kısmı değil ama Shathra'lı macerayı çok seviyorum. 4-5 kere okumuşumdur şimdiye kadar.

8.5/10

Not: Bu çizgi roman incelemelerini siteye eklemeden çok daha önce hazırladığımdan bahsetmiştim. Spider-Man'ler içinde öyle yaparken bilgisayarımla ilgili bir sorun oldu ve bilgisayara format atılması gerekti. bazı sayılar tamamlanmadığı içinde harici hard-disc'ime atmamıştım. O yüzden içinde Spider-Man'lerin bir kısmınında olduğu 15 civarı inceleme gitti.

Spider-Man'leri yaz gelmeden okumuş ve hazırlıyordum. Hafızamda kaldığı kadarı ile sırayı bozmadan yine atacağım ama önümüzdeki 3-4 sayı pek kapsamlı olmayacaktır. Çünkü aynı şeyler yerine, yeni şeyler okumak istiyorum. Yine de cilt atlamadan ve sıra bozulmadan ilerleyeceğim.

Not 2: Esas bir Age of Ultron incelemesi gitti. Varya 3 aydır acısını yaşıyorum. Ne incelemeydi be! Neyse tekrar yapıcam onu ;)

dean

The Amazing Spider-Man Vol. 5: Unintended Consequences

Hikayemiz 1957 yılında açılır. Las Vegas'da büyük bir mafya aileleri toplantısı vardır. O sırada elinde silahlarla bir grup içeriyi basıp, ne var ne yok tarar. Cesetlerin bulunmaması içinde bütün ölüler Nevada çölünün kuş uçmaz kervan geçmez bir noktasına gömülür. Üstünden çok uzun zaman geçer ve günümüze gelinir. Gamma ışını ile alakalı bir deney Nevada çölünde yapılır. Deney, sonucu bir yaratık uyanır. Şehir'e vardığında Forelli ismini duyar. Ortalık karışır.

Polis William Lamont, Spider-Man ile bağlantı kurar. İkili olay mahalini gezer. Lamont, Spider-Man'e parmak izi bulduklarını ama parmak izinin iki kişiye ait olduğunu, üstelik bu iki kişinin 1957'den sonra ortadan kaybolan insanlar olduğunu söyler. Yaratık disko gibi bir yere gider. Orada yine olay çıkar. Yaratığın peşine Spider-Man gelir. İkili orayı burayı yıkarak dövüşür. Yaratık kaçar. Polisler diskoya gelir. O sırada Spider-Man'in yanına iri kıyım bir adam gelir ve yaratığın adını söylediği Forelli isimli adamın kendisini görmek istediğini söyler. Spider ile Mr. Forelli görüşür. Forelli, Spider-man'den kendisini bu yaratıktan korumasını ister. Üstelik teklifi çok yüksektir. Spider-Man'e günlük 10 bin dolar teklif eder. Spidey teklifi kabul eder. Forelli onu kızıyla tanıştırır ve istediği zaman ulaşabilmesi için bir çağrı cihazı verir.

Peter ve Mary Jane takılırken, çağrı cihazı öter ve bizim Spidey soluğu Mr. Forelli'nin yanında alır. Forelli onu gamma deneylerinin yapıldığı yere gönderir. Artık bu yaratığı olayı çözülmüştür. Bundan sonra Digger diyeceğimiz bu yaratık 1957 yılında ölen 13 mayfa adamının cesetlerinin combo yapmış halidir ve Forelli'nin peşindedir. Ona ait herşeye saldırmaya karar verir.

Digger, Forellin'nin kumarhanesini basar. Spider-Man olay yerine hemen gelir. Belli bir süre dövüş olur. Ardından Forelli'nin adamları aynı 1957 yılındaki gibi gelip, etrafı taramaya başlar. Spider-Man canını zor kurtarır. Digger biraz yavaşlasa da kurşunlar onu durdurmayı başaramaz. Lakin kurşunlar binaya zarar vermiştir. Koca bina Digger'ın üstüne yıkılır. Digger, kaçar ama biraz yaralanmıştır. Aradan belli bir süre geçer. Spider-Man, Mr. Forelli ile görüşmek için onun evine gider. İkili konuşurken Digger saldırır. Dövüş Digger'ın kanalizasyonda parçalarına ayrılmasıyla son bulur. Spider-Man ise üzerine taktığı dinleme cihazı ile polislere Mr. Forelli'yi tutuklatır.

Cilt'in ikinci kısmı ise Peter Parker ve bir öğrencisi arasındaki ilişkiyi odak noktasına alır. Bu kısımdaki önemli olay ise Ezekiel'ın geri gelmesidir.

7.5/10

dean

The Amazing Spider-Man Vol. 6: Happy Birthday

Peter Parker, ev, iş ve süper kahramanlığı arasındaki koşuşturmasıyla gündelik yaşantısına devam etmektedir. Bir gece gökyüzünden kırmızı bir parlama gelir. Hemen kostümünü üzerine geçiren Peter olay yerine varır. New York'a Mindless Ones saldırmıştır. Fantastic Four, Iron Man, Cyclops, Thor gibi kahramanlarda Mindless Ones'a karşı savaşmaktadır. Thing, Spidey'e biraz daha dayanmaları gerektiğini, Reed'in Mindless Ones'ı ait oldukları boyuta gönderecek bir cihaz yaptığını söyler. Reed Richards geldikten sonra cihaz mindless ones'ın üzerinde kullanılırken Dr. Strange durmalarını söyleyerek yanlarına gelir.

Ama çok geç kalmıştır. Mindless ones kendi boyutuna gideceğine Dormammu'ya dönüşür. Dünyamıza gelen Dormammu, Mindless One'ları ile beraber saldırır. Dr. Strange, Dormammu'nun kaba kuvvetle yenilemeyeceğini söyleyerek diğerlerini Mindless Ones'a yönlendirir. Kendisi Dormammu'nun yenına büyü güçlerini çarpıştırmaya gider. Dost canlısı dostumuz sevimli örümcek ise Mindless Ones'la dövüşürken yanlışlıkla Strange ve rakibinin büyü çemberine girer. Dormammu güçlü bir saldırı yapmıştır.

Spider-Man ve Dr. Strange, The Void isimli boşluk bir evrene düşerler. Spider-Man, zamanlar ve mekanlar arasında sürüklenmeye başlar. Olası gelecekler, olmuş geçmişler derken hayatında yaşadığı bir çok mücadeleyi tekrar vermek zorunda kalır. Dr. Strange'in sesini takip ederek, Mindless Ones'ın New York saldırısına kadar gelir. Reed Richards'ın cihazı çalıştırmasını engeller. Dr. Strange geldikten sonra Mindless Ones'ı alduğu yere gönderirler. Dr. Strange, Spider-Man'e bir hediye verir.(Üstelik o gün Peter Parker'ın doğum günüdür.) Peter gece Strange'in hediyesini açtığında çok kısa sürelide olsa karşısında Ben Amca'yı bulur.

En iyi Spider-Man hikayelerinden biri olmada güzel bir hikayeydi. Özellikle maceradaki Dr. Strange varlığı benim için artı puan oldu.

7/10

dean

The Amazing Spider-Man Vol. 7: The Book of Ezekiel

Önceki macerada Spider-Man ve Dr. Strange'in yaşadıkları Chaos'un ilk büyücüsü Morwen'i uyandırır. Bu uyanış Loki, Death, Heimdall gibi isimler tarafından da hissedilir. Ama en büyük etki Peter Parker'da olur. Daha sonra Spider-Man gündelik uğraşlarına geri döner. Gece bir adamın peşindeyken Morwen, Spider-Man'i bulur. Kendisini kurtardığı için kahramanımıza teşekkür eder ve güçlerini paylaşmayı teklif eder. Spidey elbette ki şaşırır. Daha sonra Morwen, Spider-Man'e bir gece düşünme süreci verir. Spider-Man ise durumu konuşmak için Dr. Strange'in yanına gider. Ama Doctor'u bulamaz. O sırada kendisini takip eden bir çocuk ile karşılaşır. Çocuk aslında Loki'dir.

Loki, Morwen'in göründüğü gibi olmadığını The Ancient One ile savaşmış çok tehlikeli bir varlık olduğunu anlatır. Spider-Man'e şantaj yaparak kendisine yardım etmesini sağlar. Spider-Man ve Loki takılırken Morwen kendini gösterir. Loki, Morwen'e Tess Black diye hitap eder. Çünkü Morwen'in girdiği beden olan tess, Loki'nin kızıdır. Morwen, bedeni vermeyi kabul etmez. Spider-Man'de Morwen'in teklifini kabul etmez. Böylece dövüş başlar. Spider-Man, Loki'ye Morwen'in içinde ki Tess'i uyandırması gerektiğini söyler. Loki, Tess'e seslenir. Morwen'i Spider-Man'i öldürecekken. Tess'e dönüşür. Olaylar hakkında hiçbir şey hatırlamaz.

Hikayemizin cilde ismini veren ikinci kısmında ise Ezekiel geri döner. Peter'a son zamanlardaki mistik olaylarla fazla içli dışlı olmasının tesadüf olmadığını bunun örümcek güçlerinin geldiği mistik taraf yüzünden olduğunu söyler. Şimdi en zorlu düşmanlardan biri daha Peter'ın peşindedir; The Gatekeeper. Ezekiel, Peter'dan kendisi ile birlikte Güney Afrika'ya gelmesini ister ama Peter teklifi kabul etmez. Kısa bir süre sonra New York'a sayısız örümcek saldırır. The Gatekeeper, Spider-Man'i yenmeyi başarır.

O sırada flashback ile Ezekiel'ın örümcek güçlerini nasıl kazandığını görürüz. Ezekiel, Peter Parker'ın aksine güçlerini çalmıştır. Aslında The Gatekeeper, Peter'ın değil Ezekiel'ın peşindedir. Peter uyandığında karşısında Ezekiel'ı bulur. Kendi yaşaması için Peter'ı öldürmek zorundandır. İkili dövüşür ve kazanan Ezekiel olur. Peter'ı kurban etmek için direğe bağlar. Artık dev örümcek onu alacak ve Ezekiel güçlerin asıl taşıyıcı olarak kalacaktır. Ezekiel ayin alanından ayrılırken Peter ile zihinleri bağlanır. Peter'ın bütün hayatı kendi gözlerinin önünden geçer. Yaptığının hata olduğunu anlar ve kendi ölümü pahasına Peter'ı kurtarır.

Benim beğendiğim bir hikaye oldu. Ezekiel sevdiğim bir karakter. Plot Twist'lerde hoştu. Genel olarak iyiydi.

7/5/10

dean

The Amazing Spider-Man Vol. 8: Sins Past

Mary Jane'in başarılı geçen tiyatro seçmelerinin ardından, Peter, Mj ve May Hala'dan oluşan Parker ailesi akşam yemeklerini yemek için toplanırlar. Herşey yolunda görünürker çalan kapı rüzgarı tam tersi yönüne estirecektir. Peter Parker'a bir mektup gelmiştir. Mektubu gönderen kişi ise Parker ailesini resmen şoka sokar. O kişi Gwen Stacy'dir. Özetle Paristen gönderilen bu Mektup'da Gwen'in çok büyük bir sırrının olduğu ve Peter'a bir türlü söyleyemediği yazar. Ama mektup ile ilgili bazı terslikler vardır ve bu Peter'ın canını iyice sıkar. Gece daralan Peter, Gwen'in mezarına gider. Orada ise maskeli bir adam ve bir kadının saldırısına uğrar. Peter hazırlıksız yakalansada kaçmayı başarır. Sonraki gün Peter'a  bir dosya gelir. Dosyanın içinde May halanın bir adamlai MJ'in ise bir kadınla çekilmiş fotoğrafı vardır. Yardım ayağına bizimkilere yaklaşan bu ikilinin yüzleride örtülüdür. Fotoğrafların yanında da bir not bırakılmıştır; onları istediğimiz zaman öldürürüz.

Diğer taraftan Spider-Man William Lamont'dan mektubun devamını bulması için yardım ister. Ardından Peter, May Hala hakkında yanlış yönlendirilir. Peter'ı bir depoya çekerler. May Hala gibi giydırilmiş bir mankenin üzerinde bomba vardır. Peter hayatını zar zor kurtarır. Adlarının Gabriel ve Sarah olduğunu öğrendiğimiz ikili ise tekrar Spider-Man'e saldırır. Yaralı Spidey'î Gabriel ölümüne dövmeye başlar. Ama Sarah "daha zamanı değil" diyerek onu durdurur. Daha sonra William Lamont mektubun devamını Spider-Man'in eline teslim eder. Mektup da ise  ..........

Devamını yazmamaya karar verdim. Zaten elim gitmiyor ki yazmaya. Spider-Man tarihi için kara leke bundan sonra olanlar. Marvel üst kademesi nasıl izin verdi bu maceraya. J. Michael Straczynski nasıl yazabildi böyle bir hikayeyi gerçekten hayret ediyor insan. Olanları biliyordum ama okuyunca iyice zevkim kaçtı. Keşke okumasaydım. Not'da vermiyorum.

Nemo

Michael J. Straczjhyikajdnpylk'nin (ya da herneyse) Ezekiel'li hikayesini ve anlatis bicimini cok sevmistim ama evet, Gwen'i Mary Jane'den daha cok seven biri olarak kara leke konusuna katiliyorum Dean.   
Özel Alfa Ajanı

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Alıntı yapılan: Nemo - 16 Mayıs, 2015, 10:45:55
Michael J. Straczjhyikajdnpylk'nin (ya da herneyse) Ezekiel'li hikayesini ve anlatis bicimini cok sevmistim ama evet, Gwen'i Mary Jane'den daha cok seven biri olarak kara leke konusuna katiliyorum Dean.   

Straczynski'nin Spider-Man'e yaptıklarına aslında ben hayranım. Gerek Ezekiel karakteri, gerek totem güçleri, gerekse de Peter Parker kişiliğinin daha olgun daha sağlam tasvir etmesi. Ama bu Sins Past hikayesi var ya, her şeyi silip atıyor gözümde. Ya olmaz olsun böyle hikaye. Straczynski döneminin Sins Past yada One More Day gibi sansasyonel hikayelerinde baktığımızda Joe Quesada'nın da baya parmağı vardı işte. Quesada'da hiç rahat durmadı. Spider-Man'e kafayı takmıştı.

pizagor

pizagor

Arka Bahçe Strazynski'nin Örümcek Adam'ını nereye kadar yayınlamıştı?

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Mayıs, 2015, 12:31:41
Arka Bahçe Strazynski'nin Örümcek Adam'ını nereye kadar yayınlamıştı?

En son The Amazing Spider-Man Vol. 5: Unintended Consequences yayınlanmıştı. American hesabına göre 5. cilt olsa da bizde maceralar ciltlere göre bölündüğü için o 5 cilt 8 cilt olmuştu.

Animvader

Straczynski'nin yediği bu naneden haberim yoktu ama Quesada'nın Peter Parker'a ettikleri yanında melek kalır bence.Adam her çizgiroman okurunun yıllardır gıptayla baktığı, hayal ettiği koca bir ilişkiyi paramparça etti ve Örümcek'in belki de yıllar sonra kazandığı o değişik güçleri falan hepsini sildi attı.One More Day sonrası Marmara ciltlerini kerhen alıyorum, okuyorum atıyorum bir kenara.