hangi meslekteniz?

Başlatan altay1944, 17 Temmuz, 2014, 23:54:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: dean - 25 Temmuz, 2014, 17:08:12
Benim abimde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu. O yüzden merak ettim. Okulda tutacak mı diye :)

Okul tutmadı herhalde, abin nerede çalışıyor şimdi ? Yanlış bilmiyorsam mezun olduktan sonra bakanlıklarda falan da çalışma imkanı oluyor.

dean

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 25 Temmuz, 2014, 19:35:44
Okul tutmadı herhalde, abin nerede çalışıyor şimdi ? Yanlış bilmiyorsam mezun olduktan sonra bakanlıklarda falan da çalışma imkanı oluyor.

Okul tutmadı. Abim okuduğu bölüme pek uygun bir şey yapmıyor şu an. Makine parçaları üreten ve satan ufak çaplı bir şirkette alım satım bölümünde çalışıyor. Bölüm mezunlarının bakanlıklarda felan çalışma imkanı var. Evet.

kalidor

Arkadaşlar tebrik ederim, üniversite mühendislik, mimarlık ve tıp gibi bölümler dışında en az 4 yıllık bir tatildir, o sebeple bu günlerin  kıymetini çok iyi bilin :) Kızlarla ve arkadaşlarla hülyalara dalıp boş boş dolaşmak  :D yerine kendinizi geliştirin, yeni hobiler edinin,  konferanslara, panellere katılın. gerçekten çalışan kulüplere üye olun. AIESEC'e felan gidin mesela. Sonra üniversitelerin değişim programlarını da takip edin, Finlandiya, İzlanda, Galler vs Avrupa'da neresi olursa yarım dönem veya 1 sene gidip gelin. Elinizden gelirse çift anadal yapın.  Bu tür fırsatları da değerlendirin. Şahsen yurtta kaldığım 2 sene çok güzel ve sosyal bir yaşamım olmuştu. Yurda yazar, şair takımından çok sanatçı gelir giderdi. Çok değerli arkadaşlıklar edindim. O sebeple yurt yaşamı da iyidir. Vay be neler anlattım :D Yeniden tebrikler ve başarılar...
Crom! Ölüleri Say...

hanac

kalidor

Evet abi ünivesiteyi bitireli 8 sene olmuş. Seninkisini hiç sormuyorum yarım yüzyıl geçmiştir herhalde   ;D
Crom! Ölüleri Say...

dean

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Temmuz, 2014, 20:12:10
Elinizden gelirse çift anadal yapın

Geçen seneden de açıköğretim felsefe kayıtlıyım. Bakalım, ikisini bir arada götürmeye çalışacağım. Tabi ki ağırlık sinemada olacak.

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Temmuz, 2014, 21:34:38
Evet abi ünivesiteyi bitireli 8 sene olmuş. Seninkisini hiç sormuyorum yarım yüzyıl geçmiştir herhalde   ;D

Yok olmamış. 22 sene olmuş  :)

altay1944

Üniversite güzeldir değerini bilmeeli ...26 sene olmuş bitireli hala özlemle hatırlarım eski mezunlarla yıllık pilav günleri yaparız .En azından 20 yılda yaptık...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Benim tam 20 yıl olmuş.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Temmuz, 2014, 20:12:10
Arkadaşlar tebrik ederim, üniversite mühendislik, mimarlık ve tıp gibi bölümler dışında en az 4 yıllık bir tatildir, o sebeple bu günlerin  kıymetini çok iyi bilin :) Kızlarla ve arkadaşlarla hülyalara dalıp boş boş dolaşmak  :D yerine kendinizi geliştirin, yeni hobiler edinin,  konferanslara, panellere katılın. gerçekten çalışan kulüplere üye olun. AIESEC'e felan gidin mesela. Sonra üniversitelerin değişim programlarını da takip edin, Finlandiya, İzlanda, Galler vs Avrupa'da neresi olursa yarım dönem veya 1 sene gidip gelin. Elinizden gelirse çift anadal yapın.  Bu tür fırsatları da değerlendirin. Şahsen yurtta kaldığım 2 sene çok güzel ve sosyal bir yaşamım olmuştu. Yurda yazar, şair takımından çok sanatçı gelir giderdi. Çok değerli arkadaşlıklar edindim. O sebeple yurt yaşamı da iyidir. Vay be neler anlattım :D Yeniden tebrikler ve başarılar...

Ben en çok İngilizcemi iyice ilerletip yanına bir de İtalyanca, İspanyolca ya da Latince öğrenmek istiyorum fırsat olursa.
Çift anadal önerisini çevremdeki çoğu kişiden duyuyorum zaten, hayırlısı bakalım :)

bongzilla

belli bir süre muhabirlik yaptıktan sonra balıkçılığa başladım. arada da ziraat fakültesinden atıldım. cv sağlam yani  :P

İnancomic

Ben mımarlık okumaktayım daha ogrencıyım

yamac77

pikofarad

Makina Mühendisiyim. Balıkesir'de Bakım Mühendisi olarak çalışıyorum. Mutluyum. Kitapçı açma hayalim var. :)

Mithrandir

Mithrandir (Barış) - Öretmen.