Spiderman Clone Saga

Başlatan pizagor, 22 Temmuz, 2014, 01:19:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

İlke dostumuza bir soru da benden. Yanılmıyorsam 6 ciltte toplanan ikinci Clone Saga planlar dahilinde mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ilke

Aslında kafamda klon saga yoktu hiç. Ama 13'ün önsözünü yazarken ilk klon sagayı özetledim. özlemişim hikayeyi yahu :)

Eğer klasik maceralar serisine dahil olacak bir klon macerası olursa öncelik orijinal klon saga olacak ki o da 500 sayfalık bir cilt. 2'ye bölerek gideriz. 2. klon sagaya gelmeden önce de bence Venom'un doğuşu var :)

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Temmuz, 2014, 01:19:14
İlke dostumuza bir soru da benden. Yanılmıyorsam 6 ciltte toplanan ikinci Clone Saga planlar dahilinde mi?

Düzeltiyorum, 6 değil 11 imiş. Albüm başlıkları Spiderman ile başlamış, Ben Reilly ile devam etmiş. Yayımlayacağım diyen varsa çevirisini yapmaya hazırım :)

1.   Spider-Man: The Complete Clone Saga Epic, Book 1 (Amazing Spider-Man #394; Spectacular Spider-Man #217; Spider-Man #51-53; Spider-Man Unlimited #7; Web of Spider-Man #117-119; Spider-Man: The Lost Years #1-3)

2.   Spider-Man: The Complete Clone Saga Epic, Book 2 (Amazing Spider-Man #395-399; Spectacular Spider-Man #218-221; Spider-Man #54-56; Spider-Man Unlimited #8, Web of Spider-Man #120-122)

3.   Spider-Man: The Complete Clone Saga Epic, Book 3 (Amazing Spider-Man #400-401, Super Special, Spectacular Spider-Man #222-224, Super Special, Spider-Man #57-58, Super Special, Spider-Man Unlimited #9, Web of Spider-Man #123-124, Super Special, Spider-Man: The Clone Journal, Venom Super Special)

4.   Spider-Man: The Complete Clone Saga Epic, Book 4 (Amazing Spider-Man #402-404; Spectacular Spider-Man #225-227; Spider-Man #59-61; Web of Spider-Man #125-127; New Warriors #61; Spider-Man: The Jackal Files; Spider-Man: Maximum Clonage Alpha, Omega)

5.   Spider-Man: The Complete Clone Saga Epic, Book 5 (Amazing Spider-Man Super Special; Spider-Man Super Special; Venom Super Special, Spectacular Spider-Man Super Special, Web of Spider-Man Super Special, New Warriors #62, Web of Spider-Man #128-129, Amazing Spider-Man #405-406, Spider-Man #62-63, Spider-Man Unlimited #10, Spectacular Spider-Man #228-229, Spider-Man Team-Up #1, Spider-Man: The Parker Years #1)

6.   Spider-Man: The Complete Ben Reilly Epic Book 1 (Spider-Man: The Parker Years; New Warriors #65-66; Scarlet Spider Unlimited #1; Web of Scarlet Spider #1-2; Amazing Scarlet Spider #1-2; Scarlet Spider #1-2; Spectacular Scarlet Spider #1-2; Green Goblin #3; and Sensational Spider-Man #0 and Mini-Comic)

7.   Spider-Man: The Complete Ben Reilly Epic Book 2 (Amazing Spider-Man #407-408; New Warriors #67; Sensational Spider-Man #1; Spectacular Spider-Man #230; Spider-Man #64-65; Spider-Man/Punisher: Family Plot #1-2; Web of Scarlet Spider #3-4, and material from Spider-Man Holiday Special and Venom: Along Came a Spider #1-4)

8.   Spider-Man: The Complete Ben Reilly Epic Book 3 (Amazing Spider-Man #409-410; Sensational Spider-Man #2-3; Spectacular Spider-Man #231-233; Spider-Man #66-67; Spider-Man: The Final Adventure #1-4; Spider-Man Team-Up #2; Spider-Man Unlimited #11)

9.   Spider-Man: The Complete Ben Reilly Epic Book 4 (Amazing Spider-Man #411-413; Daredevil #354; Sensational Spider-Man #4-6; Spectacular Spider-Man #234; Spider-Man #68-70; Spider-Man: Redemption #1-4; Spider-Man Unlimited #12, Spider-Man Team-Up #3)

10.  Spider-Man: The Complete Ben Reilly Epic Book 5 (Amazing Spider-Man #414-416, material from Annual '96; Sensational Spider-Man #7-10; Spectacular Spider-Man #235-239; Spider-Man #71-72; Spider-Man Team-Up #4; Spider-Man Unlimited #13)

11.  Spider-Man: The Complete Ben Reilly Epic Book 6 (Amazing Spider-Man #417-418; Sensational Spider-Man #11; Spectacular Spider-Man #240-241; Spider-Man #73-75; Spider-Man Team-Up #5; Spider-Man Unlimited #14; Spider-Man: Revelations Extra Pages; Spider-Man: The Osborn Journal #1; 101 ways to end the Clone Saga #1; Spider-Man: Dead Man's Hand #1)

Ras Al Ghul

Yayınlanması güzel olabilir

dean

Türkçe, tam takım Clone Saga muhteşem olur.

NIC

Okuyanlar çok spoiler vermeden neden okunması gerektiğini yazarsa benim gibi meraklıları daha da çıldırtabilirler

Ayrıca Wikide iki tane clone saga görünüyor

pizagor

Alıntı yapılan: NIC - 22 Temmuz, 2014, 13:23:09
Ayrıca Wikide iki tane clone saga görünüyor

Benim bahsettiğim ikinci öykü. Zaten ilkine Clone Genesis diyorlar ve bu hikaye zamanında Bilka tarafından yayınlandı.

NIC

Ozaman ben ilkini yarım yamalak okumuşum

Çakal,leş kargası hobgoblin bunları hatırlıyorum

rumar80

Ilk CLONE saga bence ikinciden iyidir. Trade olarak ta Original CLONE Saga doyurucu ve güzeldir.

Bu arada sevgili Ilke Birth of Venom'a tamam da Death of Jean DeWolff'u unutma klasiklerde.  :-[

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Temmuz, 2014, 17:11:13
  Ilk CLONE saga bence ikinciden iyidir. Trade olarak ta Original CLONE Saga doyurucu ve güzeldir.

Genel kanı bu şekildedir ancak yaklaşık 3 sene süren ve çok köklü değişiklikler getiren bu Saga'yı Türk okurunun hiç okuyamaması da anlaşılır değil. Ben her ikisi de yayınlansın isterim.

pizagor

Alıntı yapılan: NIC - 22 Temmuz, 2014, 13:23:09
Okuyanlar çok spoiler vermeden neden okunması gerektiğini yazarsa benim gibi meraklıları daha da çıldırtabilirler

Bölük pörçük okumuştum. Spoiler vermeden ne anlatılabilir... Hatırlarsanız Bilka'nın yayınladığı Clone Genesis'te Peter Parker bir klonunu yakarak ortadan kaldırır. Peki ya bu tek klonu değilse? Peki ya hala etrafta başka Peter Parker'lar dolaşıyorsa? Peki ya bizim senelerdir okuduğumuz Peter aslında bir klonsa? yeter mi mevzuya bu kadar girmek  :)

NIC

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Temmuz, 2014, 23:48:38
Bölük pörçük okumuştum. Spoiler vermeden ne anlatılabilir... Hatırlarsanız Bilka'nın yayınladığı Clone Genesis'te Peter Parker bir klonunu yakarak ortadan kaldırır. Peki ya bu tek klonu değilse? Peki ya hala etrafta başka Peter Parker'lar dolaşıyorsa? Peki ya bizim senelerdir okuduğumuz Peter aslında bir klonsa? yeter mi mevzuya bu kadar girmek  :)

Bende şöyle okumuştum:

Örümcek ve klonu kavgaya tutuşur örümcekten dayak yiyen klonu şehri terkeder yıllar sonra May hala hastalanınca Klon tekrar ortaya çıkar asıl bomba klonun asıl Peter olmasıdır tabi okuyucular bu duruma baya bir sitem etmişler vakti zamanında

alan ford

Örümcekle ilişiğimi keseli uzun zaman olmasına rağmen bu saga yayınlansa alıp okurum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

İkinci Clone Saga 20 sene öncesinin uzunca bir öyküsü. Onca yıldır okuyamadık, okumak istiyoruz.

pizagor

İçimden geldi, bir de anket ekledim!