Thor: Ragnarok (2017) - Phase 3/17

Başlatan dean, 23 Temmuz, 2014, 00:14:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Thor 3 filminin yazarları Craig Kyle ve Christopher Yost olarak açıklandı. Christopher Yost zaten Thor: The Dark World'de de yazar kadrosundaydı. Craig Kyle ise Marvel'la oldukça iç içe bir isim. Filmin konusunun ise söylentilere göre Ragnarok olacak. Bildiğiniz gibi Ragnarok, Norse mitolojisinin kıyameti oluyor. Bu da bizi muhtemelen Asgard'ta geçecek bir felaket filmine götürecek. Comic-Con'dan sonra haberlerin atacağı kesin.

Ras Al Ghul

Bence surtur a bağlanabilir ???

emre ozdamarlar

2. filmi yazan adam yaziyorsa izlemem cok net :)

kalidor

2. film kötüydü hakikaten. Sadece eve girdiğinde çekici koyacak yer bulamayıp askıya astığı sahneyi hatırlıyorum :D Onun dışında pek bir numarası yoktu
Crom! Ölüleri Say...

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: kalidor - 23 Temmuz, 2014, 11:28:25
2. film kötüydü hakikaten. Sadece eve girdiğinde çekici koyacak yer bulamayıp askıya astığı sahneyi hatırlıyorum :D Onun dışında pek bir numarası yoktu

Bir de asistanın asistanı ;D bende onu hatırlıyorum, ama hakikaten kötüydü film.

Pulluk

Bence ilk filmden kat kat güzel ve eğlenceliydi. IMDB  puanı da bunu doğrular nitelikte.  :)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Thor filmlerinin genel konseptinde bir sıkıntı var. Gerek tamamen gişe sinemasına çevrilmek, gerekse de Marvel Cinematic Universe'e uygun hale getirilmek için Thor filmleri oldukça basitleştirildi. Thor'un esas kaynağına baktığımızda hikayelerin çok daha ciddi, karanlık ve güçlü olduğunu görebiliriz. Hatta Lord of the Rings ile bile kapışabileceğine inanıyorum.

Ama, iki solo ve bir Avengers filmi olmak üzere gördüğümüz Thor bu. O zaman elimizdekinden keyif almaya bakmak lazım diye düşünüyorum. En azından ben öyle yapıyorum. Şu ana kadar 2 Thor filminide keyif alarak izledim. Devam filmlerindende keyif alacağıma eminim. Ama gönül isterdi ki daha güçlü filmler olsaydı Thor filmleri.

Son olarak IMDB puanı kadar insanları yanlış yöndendiren bir şey ben hayatımda görmedim.

dean

Chuck

Umarım bu filmde Thor Asgard'la uğraşmaktan Dünya'ya inmez. Bu seride ne zaman Dünya'ya inse filmden alınan keyif ve mitolojinin o havası kayboluyor bence. .
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

rumar80

Ben de buna katılıyorum.
Gerçek Ragnarok öyküsü olacaksa önce bir de Balder bulmak lazım. Ama sonuç olarak öykü tamamen Asgard bazlı olmalı.

dean

Kesinlikle Asgard odaklı bir Thor izlemeliyiz bu sefer. Ragnarok temalı bir filmin çoğunun Dünya'da geçmesi felaket olur.

kalidor

2. filmde Natalia Portman'ı yukarıya çıkarttılar. Dünya'ya inmesi için bir sebep kalmamıştır herhalde.
Crom! Ölüleri Say...

ümitkr

Ragnarok'ta Thor'un dünyayı saran dev Midgard Yılanı Jormundgard ile dövüşerek ölmesi gerekiyor. Bir ihtimal iş gene dünyaya bağlanır... :(

dean

Thor'un 3. filminin 2017'de çıkması heralde kimse için sürpriz olmamıştır. İkinci filmin 2013'te vizyona girdiği düşünülürse 4 yıllık bir süreç yeterli bir süreç yeni film için. Thor, filmleri beğenilse bile her zaman genel beklentinin altında kalmıştır. İşte Kevin Feige'de bu konuya değinerek. Thor: Ragnarok'un öncekiler gibi olmayacağını, karakteri tamamen başka bir level'a çıkaracaklarını ve bütün Phase 3 için en önemli filmin Thor Ragnarok olacağından bahsetti.

Ragnarok hikayesi yapısı itibari ile içinde Surtur, Muspelheim'ın iblisleri gibi Thor hikayelerinin daha karanlık ve daha güçlü karakterlerini sinemaya taşıyacak. Önceki fimlerden çok daha yoğun bir atmosferde geçecek.

dean

Spider-Man'in Marvel Cinematic Universe'e geçmesi ile bir çok Marvel filminin vizyon tarihi değişti. Thor: Ragnarok'un yeni vizyon tarihi 3 Kasım 2017 olarak açıklandı.