Thor: Ragnarok (2017) - Phase 3/17

Başlatan dean, 23 Temmuz, 2014, 00:14:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Fena değil ne kadar gereksiz Hulk olsa da .

Not: Hulk Thor'u döver....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

gamlıbaykuş

Film güzel olacak gibi.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

Çok güzel gözüküyor. :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

noir

Thor and a friend from work: guardians of the asgard  ;D
Bu filmin ismi ragnarok ama komedi filmi gibi lanse ediliyor, hatta 3. fazın winter soldier'ı olacak denmişti alakası bile yok bence. Film iyi, izlemesi keyifli gibi gözüküyor ama beklediğim bu değildi

dean

Fragmanımız Thor'un zincirlerle bağlanmış bir kare ile açılıyor. Sanıyorum ki burası Muspelheim. Zaten filmde Surtur'ın olacağı uzun zamandır konuşulan bir dedikodu. Surtur'ın olduğu bir yerde Muspelheim'ın gösterilmemesi gibi bir seçenek söz konusu olamaz. Thor'un etrafında hareket eden figürler herkesin dikkatini çekmiştir. Muspelheim mantığında gidersek onlarda Fire Demons Öte yandan MCU içerisinde bu mekan pekala Hel diyarı da olabilir.

Ardından düşmanımız Hela kendisini gösteriyor. Hela, çizgi romanlarda Loki'nin kızı ve Hel diyarının Tanrıçası. Ölüler Tanrıçası olarak da bilinir. Filmde Loki'nin kızı olacağını düşünmüyorum. Lakin diğer kısım pekala yerli yerinde duruyor. Fragmanın en etkileyici kısımlarından biri Hela'nın Thor'un sevgili Mjolnir'ini parçalaması. Bu sahne Dünya'da gerçekleşiyor ve yüksek ihtimal Doctor Strange'in after credits sahnesinin bir iki sahne devamında yer buluyor. Hela'nın ne derece bir güç olduğu ile alakalı çok önemli bir sahne.

Benim fragmanda en etkilendiğim ve beğendiğim sahne ise Hela ile Valkyrie'ler arasında, muhtemelen geçmişte vuku bulan kapışma. Hela filmin başında esaretten kurtuluyordu. İşte nasıl esir alındığını anlatacak o sahneler. Sahne son derece başarılı bir şekilde tasarlanmış. Kanatlı atlar ile etrafı sarılan Hela bir nevi Rönesans dönemi yağlı boya tablosu gibi.

Hela fragmanın en etkileyici unsurlarından biri olmaya Asgard'a yıkım getirmesi ile devam ediyor. Gösterilen sahnede Asgard'ı bir alev topunun alması acaba Surtur'ın gözükeceği nokta burası mı diye düşündürttü. Asgard için Ragnarok geldiyse, işte o nokta Surtur'ın çıkış anı olması lazım diye düşünüyorum.

Thor'un çöplük benzeri bir mekana atıldığını görüyoruz. Daha önceden gelen bilgilerimize göre orası gerçekten çöplük. Uzayın pisliklerinin atıldığı bir yer. Etrafta portallar görülebiliyor. Valkyrie (muhtemelen Brunnhilde) ise Thor'u alıp Grandmaster'a gladyatör dövüşleri için götürüyor. O sahnelerde yüksek ihtimalle Thor'un saçlarının kesildiği sahnenin başını da görüyoruz. Grandmaster ve Valkyrie arasındaki konuşmaya da şahitlik ediyoruz.

O süreçte kısa kısa bazı eski ve bazı yeni karakterlere göz atma fırsatımız oluyor. Heimdall'ı saça sakala karışmış halde görüyoruz. Sanıyorum ki Hela'nın saldırısının ardından kurtulanlardan biri olmuş ve aradan zaman geçmiş. Yeni karakterlerde Skurge ise çizgi romanlardan birebir alınmış sahnesiyle karşımıza çıkıyor ve çizgi roman okuyucusunu mutlu ediyor. Tabi ki Loki'de bütün karizmasıyla boy göstermekten geri kalmıyor.

Tabi bu süreçte görünen Hela'nın Asgard ordusuyla tek başına dövüşme sahnesi var. Hela fragman domine eden unsurlardan biri ve son derece güçlü bir karakter profili çizdi. Hela, MCU'daki ilk bu derece ön planda olan kadın villain olacak ve elbette ki muhteşem bir oyuncu olan Cate Blanchett tarafından canlandırılıyor. Umuyorum ki fragmanda gösterildiği kadar filme etkisi olan bir karakter olur.

Fragmanın son anlarına geldiğimizde kısa saçları ile Thor arenaya çıkış yapıyor. Uzun zamandır beklediğimiz şekilde başına bir miğfer geçiriyor ve rakibini bekliyor. Rakip ise Hulk'tan başkası değil. Hulk'ı görünce verdiği tepki bana son derece keyifli, sempatik ve doğal geldi. Evet diye bağırması, etrafın tepkisi ve işten arkadaşım olayını ben beğendim.

Genel bir değerlendirme yaparsam fragmanı çok beğendim. Özellikle Led zeppelin - Immigrant Song'ı fragmana koymak muhteşem bir karar olmuş. Onun dışında filmin tonuyla alakalı beklentilerden dolayı bazı seyircilerde bi' miktar hayal kırıklığı olabilir. Bu anlaşılabilir bir durum. Benim açımdan ise tam tersi söz konusu. Zira filmin renkli bulunan kısımları Jack Kirby tasarımlarıyla dolu. En son Kirby'e esinlenildiğinde ortaya Doctor Strange gibi harika bir görsel şölen çıkmıştı. O kısımların dışında muhtemel Muspelheim sahnelerinde, Asgard saldırısında, geçmiş sahnelerinde Ragnarok adının hakkının verildiğini söylemek mümkün. 

Aynı zamanda fragmanın bize filmin sadece ilk yarısını verdiğini düşünüyorum. Olan olayları kafamızda bir sıraya dizdiğimizde gelen fotoğraflar ve fragman bize Thor vs. Hulk'ın ilersini vermiyor. Yani Ragnarok adının hakkının verileceğine eminim. Daha Doctor Strange gelecek.

Umuyorum ki Taika Waititi'nin eli bu sefer Thor'a uğurlu gelir ve ilk iki filmin çok üzerinde bir film izleriz.

Barış

Sonunda Hulk geri döndü...

Nightrain

Umarım Hela karakterini tek filmde harcamazlar. Sanırım Amora olmayacak bu filmde. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

lampard

30. saniye civarı bir kaç saniyelik Hela sahnesi müthiş görünüyor boynuzlu olan. Led Zeppelin de iyi gitmiş. Sondaki şaka falan biraz zorlama geldi bana, daha ağır bir tonu tercih ederdim ama fragman bayağı iyi görünüyor genel olarak. Bir de senaryoyla ilgili biraz fazla ipucu verilmiş sanki.

dean

Fragman rekorla geldi. İlk 24 saat içerisinde 136 milyon kez izlenmiş. Bu Disney için rekor. Bundan önceki Disney rekoru 127 milyon ile Beauty and the Beast filmindeydi ki o da şu anda gişede 1 Milyarı geçti. Marvel içinse rekor Captain America: Civil War filmindeydi o da 1.1 Milyar gişe yaptı.

Thor: Ragnarok böylece Dünya'da en fazla izlenen fragmanları içerisinde ilk üçe girmiş oldu. Birinci 197 milyon ile It. İkinci 139 milyon ile The Fate of the Furious. Yalnız şunu da belirtmek lazım. Fragman izleme rekoru çok değişken. Sosyal ağların kullanımı ile doğru orantılı gidiyor. İlk 15'e baktığımızda 2014'ten aşağı yayınlanmış bir fragman göremiyoruz. Gün içerisinde Star Wars: The Last Jedi'ın fragmanı bekleniyor. O mesela Disney'in rekorunu Thor: Ragnarok'tan alabilir.

pizagor

Disney'in Marvel'i almasından sonra Apple da Disney'i alıyormuş. Besin zincirine döndü durum, küçük balığı ortanca balık, onu da büyük balık mideye indiriyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

AT&T'nın Warner Bros olayından sonra, Apple'un böyle bir isteği var. Olur mu bilmiyorum ama 200 milyar dolar gibi devasa bir rakam dolaşıyor etrafta.

xmenac

AT&T, Time Warner'ı 85,4 milyar dolara almıştı.

dean

Yönetmen Taika Waititi'nin rolü belli oldu; Korg

dean

dean

Sakaar gezegeninin küçük ölçekli maketi.