Thor: Ragnarok (2017) - Phase 3/17

Başlatan dean, 23 Temmuz, 2014, 00:14:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: BAHADIR - 03 Ağustos, 2017, 15:42:27
Filmi izleyeli çok oluyor ama benim gözümden kaçan bir sahnemi oldu acaba merak ettim şimdi... Hulk uzaya nasıl yol alıyor hatırlamadım...Birisimi gönderiyor.... Yoksa bohçasını omzuna vurup artık buralarda durmam mı diyor...?!?

Avengers: Age of Ultron'ın final dövüşünden sonra Ultron bir quinjet'e biniyor. Oradan ateş açarak Quiksilver'ı öldürüyor. Hulk'da quinjet'e doğru sıçrayıp, Ultron'ı quinjet'ten dışarı atıyor. İletişim kanalını kapıyor. Huzurlu bir yüz ifadesine sahip oluyor. Kadraj gökyüzüne doğru kayıyor. Sahne bitiyor.

rumar80

Quinjet çalıyor ya

BAHADIR

Hmmm?!?

Abi çalıyor çalmasına da hatta görünmezlik özelliğini kullanarak kaçıyor... Ve quinjet denize düşmüş olarak bulunuyor ve Hulk kayıp, nerede olduğu bilinmiyor ve açıklanmıyor...

Skaar gezegenine gittiğini (tabii filmdeki yer Skaar ise) Thor Ragnarok fragmanlarından görüyoruz sadece... Yoksa alalade bir quinjet ile farklı bir gezegene gitme olayı biraz mantık dışı gibi geldi bana... (Marvel filmlerinde mantıklı bir şey söyle diyebilirsiniz... Deyin, deyin sakınca yok...) Gittikten sonra Quinjet'in denizde bulunması ayrı bir handikap...

dean

Alıntı yapılan: BAHADIR - 03 Ağustos, 2017, 18:58:45
Hmmm?!?

Abi çalıyor çalmasına da hatta görünmezlik özelliğini kullanarak kaçıyor... Ve quinjet denize düşmüş olarak bulunuyor ve Hulk kayıp, nerede olduğu bilinmiyor ve açıklanmıyor...

Skaar gezegenine gittiğini (tabii filmdeki yer Skaar ise) Thor Ragnarok fragmanlarından görüyoruz sadece... Yoksa alalade bir quinjet ile farklı bir gezegene gitme olayı biraz mantık dışı gibi geldi bana... (Marvel filmlerinde mantıklı bir şey söyle diyebilirsiniz... Deyin, deyin sakınca yok...) Gittikten sonra Quinjet'in denizde bulunması ayrı bir handikap...

O noktada bence yapımcılar iki ucu açık bıraktı. Hulk'ı Civil War'da kullanılacak olsalar jet yere çakıldıdan devam edecekti. Ragnarok'ta kullanmak içinde uzaya gitme opsiyonunu açık tuttular. Ragnarok'ta kullanınca uzaya gitti oldu. Hatta ikisini de birleştirebilirler. Fragmanda gördüğümüz kadarıyla uzayın çeşitli noktalarında Skaar'a açılan portallardan var. Bu arada o gezegen gerçekten Skaar. Hulk portaldan Skaar'a düşer. Jeti de geri Dünya'ya çakılır. İkisi de olmuş olur. Seçenek çok.

dean

dean

dean

dean

Surtur fena olmuş. Beklediğimden daha fit bir görüntüsü var ama harika görünüyor.

dean

Surtur'ın ateş ejderi.

dean

Alıntı yapılan: dean - 20 Haziran, 2017, 15:02:49
  Thor'un Mjolnir'inin son Infinity Stone olmasıyla ilgili teori var. Aslında imkansız durmuyor. Mjolnir'in çalışma prensibi düşünülürse olasılığı var. Üstelik her Infinity Stone'un baş harfleri Thanos'u oluşturuyor teorisini de destekliyor. Hammer. Ama ben yine de bahse girecek olsam soul stone için Black Panther derim. Bakalım soul stone nereden çıkacak.

Soul Stone'un Mjolnir'in içerisinde olabileceğinden bahsetmiştim. O zaman Black Panther'de çıkmasını daha olası buluyordum. Lakin Hela'nın aşağıdaki sahnesi bu fikrimi değiştirdi.

Görüldüğü üzere Hela'nın durduğu mekan Mjolnir'in parçalandığı New York arka sokakları. Bu sahne Mjolnir'in parçalandıktan hemen sonrası. Hela'nın turuncu bir enerjiyi absorbe ettiği görülüyor. Daha önce iki karakter daha Infinity Stone'ları absorbe etmişti. Bunlar Malekith ve Ronan'dı.

Hela neredeyse Malekith ve Ronan ile aynı şekilde bu turuncu gücü karşılıyor. Şu ana kadar yeri bilinmeyen tek gem Soul Stone. Onun rengi de turuncu. Bu noktadan sonra ben Soul Stone bahsimi Mjonir'e yatırıyorum.

dean

dean

Matt Damon'ın filmde cameo'su olabilirmiş. Hem de Loki olarak.

hennessy

Yeni fregmanı beğendim sağlam film geliyor sanırım Hulk olmasa idi iyi olurdu.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Filmin ilk basın gösterimi gerçekleşti. Eleştiriler son derece olumlu.

dean

Filmin süresi 130 dakika olarak açıklandı. Şu ana kadar üç tane de clip yayınlandı. Aşağı bırakıyorum. Bu arada yabancı forumlarda filmi izleyen insanlardan içerik ile alakalı baya bilgi aldım. İzlemişçesine filmi biliyorum. Film MCU'yu seven insanları ihya edecek gibi görünüyor. Fazla komedi, nerede bunun epikliği diyen seyirci içinde şunu söyleyebilirim. Film fazlasıyla epik olacak. Her kesim tatmin olacak gibi duruyor.

https://www.youtube.com/watch?v=z9l2gCfehtU

https://www.youtube.com/watch?v=Geren_FPWEg&t

https://www.youtube.com/watch?v=QF0-FAK1ctw