Thor: Ragnarok (2017) - Phase 3/17

Başlatan dean, 23 Temmuz, 2014, 00:14:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Filmin yönetmenlik koltuğuna Flight Of the Concords'dan tanıdığımız Taika Waititi'nin geçme ihtimalinin büyük olduğu haberi elimize ulaştı.

Nightrain

2.filmin rezilliğinden sonra hiç umudum yok ama Thor bu!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Sağlam yerlerden ilginç ve güzel bir dedikodu geldi. Dedikoduya göre Thor: Ragnarok'da Hulk'da olabilirmiş. Haber doğru çıkarsa Civil War kadrosuna alınmayan ikili kendi arasında team-up yapmış olacak. Bu dedikodu ile paralel Marvel'ın resmi Twitter sayfasında Thor ve Hulk ile ilgili bir gif'in yayınlanması da ayrı bir heyecan dalgası yarattı. Surtur gibi bir gücün karşısında Thor ve Hulk güzel bir ikili olabilir. Hulk ve Loki arasında ki Puny God mevzusu felan düşünülürse de filmde ilginç dinamikler yaratılabilir. Umarım haber doğru çıkar.

xmenac

Hulk & Thor mu daha güzel olur yoksa Hulk vs. Thor mu bilemedim. Sanırım ben ikinciyi tercih ederim.

Asgard'ın kapısına bırakılan ortalığı yıkmaya hazır bir Hulk konsepti animasyon olarak işlenmişti daha evvel.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 13 Ekim, 2015, 02:17:45
Hulk & Thor mu daha güzel olur yoksa Hulk vs. Thor mu bilemedim. Sanırım ben ikinciyi tercih ederim.

Asgard'ın kapısına bırakılan ortalığı yıkmaya hazır bir Hulk konsepti animasyon olarak işlenmişti daha evvel.

Aynen animasyonda işlenmişti. Lakin ben Hulk & Thor'u tercih ediyorum. Çünkü Hulk vs. ??? olayı iki kere yapıldı. Mesela animasyonda Loki, Hulk'u kontrol ediyordu Asgard'a saldırtıyordu. Loki'nin Hulk'u kontrol etmesede manipüle edip Thor'un karşısına çıkarması Avengers filminde kullanıldı. Age of Ultron'da ise direkt zihin kontrolü ile Iron Man vs. Hulk yapıldı. O yüzden ben Hulk vs. yerine team-up tarzı bir filmin daha iyi işleyeceğini düşünüyorum. Elbette ufak sürtüşmeler filmde olacaktır. Ama Surtur gibi bir düşman varken Hulk ile team-up yapmak Thor'un ve seyircinin daha yararına olur :)

Nightrain

Geekyapar'da Ragnarok'un aslında Hulk olabileceğini iddia etmiş! Neremle gülsem bilemedim. ;D

dean

Filmle ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Tabi haberlerin dedikodu bazında olduğunu ve gerçek çıkmama ihtimalinin de pekala olduğunu hatırlatıyorum.

- Filmin senaryosu şu zamana kadar ki en karanlık Marvel filmi senaryosuymuş.

- Filmde Hulk'un rolü yardımcı oyuncu kategorisinden biraz daha büyük olabilirmiş.

- Thor ve Hulk bir nevi kozmik yol gezisine çıkacakmış. Bu sayede film bize bir çok gezegen ve diyar gösterecekmiş.

- Thor ve Hulk ikilisi Valkyries ile karşılaşacakmış. Elbette Valkyrie'de(karakter olan) filmde çıkacak.(İlk planlara göre Thor: The Dark World'de Valkyries'in Thor'un annesi Frigga'nın cenazesinde görüneceğinin, hatta concept art'ların bile yapıldığının ama daha sonra iptal edildiği düşünülürse Valkyries konseptini Ragnarok'a saklama ihtimalleri olmuş olabilir.

- Valkyries ile bağlantılı olarak The Enchantress'de filmde yerini alacakmış.

- Marvel ağırdan ağırdan bazı bayan roller için güçlü casting adayları düşünmeye başlamış.

Yukarda yazdıklarımın dedikodu olduğunu hatırlatarak şunu söylüyorum. Yukarıdakine bi'de Surtur ve Muspelheim'ı koyduğumuz zaman iki filmdir olması gereken Thor filmi ile karşılaşıyoruz. Bunlar gerçekleşirse, kaliteli bir şekilde filme alınırsa ve olası sonu düşünülürse Kevin Fegie'nin en başta dediği gibi bu film Captain America: The Winter Soldier'ın phase 2'de yaptığı etkiyi phase 3'de yapacaktır.

xmenac

Bir çok gezegen denince acaba filmde araya bir Planet Hulk öyküsü yerleştirilir mi diye düşünmedim değil. Beta Ray Bill yerine de Thor'u görürüz belki.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 14 Ekim, 2015, 23:03:14
Bir çok gezegen denince acaba filmde araya bir Planet Hulk öyküsü yerleştirilir mi diye düşünmedim değil. Beta Ray Bill yerine de Thor'u görürüz belki.

Olası. Age of Ultron'un sonundaki quinjet uzaya gittiyse ki bu durumda gitti görünüyor. Thor ve Hulk'ın yolları öyle kesişebilir. Lakin böyle yaparlarsa Planet Hulk ve World War Hulk gibi canavar iki filmlik konuyu harcamış olurlar orasıda ayrı.

xmenac

Hulk'un ikinci ve üçüncü filmi çekilecekse en ideal konular bunlar gerçekten. Başka bir filmde mini öykü olarak kullanılmasını kaç kişi tercih eder bilemiyorum.

Hulk'un villain seçimi de kolay değil gerçekten, çizgi romandaki mevcut karakterlere baktığımızda Red Hulk dışında ilgi çekici bir senaryo oluşturmak zor olur gibi.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 14 Ekim, 2015, 23:58:28
Hulk'un villain seçimi de kolay değil gerçekten, çizgi romandaki mevcut karakterlere baktığımızda Red Hulk dışında ilgi çekici bir senaryo oluşturmak zor olur gibi.

Aslında iyi bir senaryo ve kaliteli bir sinemacının yönetmenliğinde Hulk'dan konu çıkacağına inanıyorum. Filme alınabilitesi yüksek olduğunu düşündüğüm düşmanlara sırasıyla bakarsak;

1- Aynen dediğin gibi Red Hulk.

2- The Leader. The Incredible Hulk filminde zaten yolu yapılmıştı.

3- Red King ve Ardından Illuminati. (Yani Planet Hulk ve World War Hulk.)

4- Intelligencia. (Fena film olur.)

5- Maestro.

6- M.O.D.O.K. ve A.I.M. (M.O.D.O.K. gibi bir karakteri şu an MCU'da herhalde bir Hulk filmi kaldırabilir.)

7- Tyrannus. (Gerçekten beklenmedik ve ilginç olabilir.)

Bence bunlardan ilgi çekici fikirler üretilebilir.

Not: Abomination, Brian Banner, Zzzax ve Absorbing Man'i yazmadım. Abomination malum zaten. 2003'deki filmde ise Brian Banner, Zzzax ve Absorbing Man'i saçma sapan bir kombin yapmışlardı. Hakeza MCU'da Absorbing Man, Agents of S.H.I.E.L.D.'de çıktı.

Animvader

Alıntı yapılan: dean - 14 Ekim, 2015, 23:20:49
  Olası. Age of Ultron'un sonundaki quinjet uzaya gittiyse ki bu durumda gitti görünüyor. Thor ve Hulk'ın yolları öyle kesişebilir. Lakin böyle yaparlarsa Planet Hulk ve World War Hulk gibi canavar iki filmlik konuyu harcamış olurlar orasıda ayrı.

Nick Fury Natasha'ya Quinjet'in olası enkazını Banda denizinde tespit ettiklerini ve muhtemelen Fiji'ye kadar yüzmüştür demiyor muydu filmin sonunda?

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 15 Ekim, 2015, 00:30:58
Nick Fury Natasha'ya Quinjet'in olası enkazını Banda denizinde tespit ettiklerini ve muhtemelen Fiji'ye kadar yüzmüştür demiyor muydu filmin sonunda?

Tam olarak "Bizim teknisyenlerden biri yakalamış, Banda Denizi'ne düşmüş. Quinjet olabilir. Ama Stark'ın gizlilik moduyla yine de bu lanet şeyi izleyemiyoruz." diyor.

İngilizce olarak baktığımızda da "could be" diyor. Yani seninde "olası enkazı" diye belirttiğin gibi denizine düşenin Quinjet olması kadar, olmaması ihtimalide var. Bakalım hangisi çıkacak :)

Nightrain

Şu dedikodular bile heyecanladırmaya yeterli. Winter Soldier etkisi bırakmasını çooook isterdim. Umarım Thor'un hakkını verecek bir film olur.

Nightrain

Fantastic Four un haklari Marvel a geçtiğine göre, keşke su filmde Silver Surfer i de gorebilsek.  :D