Thor: Ragnarok (2017) - Phase 3/17

Başlatan dean, 23 Temmuz, 2014, 00:14:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Mark Ruffalo'nun filmin kadrosuna katıldığı doğrulandı.

Nightrain

Hobaaaaa! Artık Thor ile omuz omuza verip dövüşürler. Yuppiii.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Marvel, Cate Blanchett ile görüşüyormuş.

yunusmeyra

thor ve hulk'un aynı senaryoda gözükmesi kesinlik kazanınca "karşı karşıya" mı gelirler vs tahminler yapılmaya başlandı doğal olarak...avengers serisi ilk yazılmaya başlandığında hatta ilk sayısında bir thor (ve akabinde avengers'ın diğer üyeleri ile..) hulk kapışması gündeme gelir.Rıza'nın "avengers özetlerinden" alıyorum:
"Herşey Loki'nin üvey kardeşi Thor'u yok etme planı ile başlar. Loki bu amaçla Thor'un karşısına çıkaracak rakibi
bulmuştur:Hulk..Hulk'un bir trene saldırdığı haberi yayıldığında Loki bu haberin Fantastik dörtlüye ulaşmasını engelleyip radyo dalgalarını Donald Blake'in radyosuna yollar. Haberi duyan Thor yola çıkar.Ancak Loki'nin planında ters giden bir nokta vardır: Mesajı başka kişiler de almıştır. Tony Stark ve Hank Pym. Sonuçta Iron man, Ant man, Wasp veThor hep birlikte New Mexico'da buluşurlar ve Hulk ile kapışırlar.Kısa süre sonra olayın arkasındakinin Loki olduğu ortaya çıkar ve beş kahraman Loki'yi yener. Tam herkes kendi yoluna gidecekken Ant man bir ekip olmalarını önerir ve kabul görmesi ile birlikte Avengers efsanesi doğar." (AVENGERS 1-Eylül 1963)
not: "avengers" özel sayısı-altın madalyon e-dergi..

yani 50 sene önceki origin hikayede bile thor,loki ve fantastik dörtli ile avengers'ı ilk oluşturacak kahramanlar aynı senaryoda..tabii sonraki yıllarda da bu karakterleri çok kere bir arada gördüğümüz oldu..bunların bir bölümünü, "ragnarok" kıyametinde fazla kasmadan sahneye alırsanız filmin ana omurgası ortaya çıkar  ;) (bence tabiî)

eh , aynı takımın üyeleri de olsalar, farklı marvel serilerinde ,50 sene boyunca karşı karşıya gelen "thor ve hulk" ı az izlemedik "comics" sayfalarında..belli başlı bazı örneklerin kapaklarını aşağıya alıyorum:

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

yunusmeyra

birde konu "ragnarok" olayı olunca thor'un başka başlıklarında da ara ara değinilen ve bu "kıyamet" olayını konu alan thor yayınları var (gerçi thor çizgi romanlarında en çok karşılaşılan tema değil midir,asgard'ın kıyameti?  ;D )..bunların başında (bence..)thor'un ilk serisinin 272 ve 278. sayıları arasındaki macera var..sanırım bizde daha önce (alfa dahil) hiç yayınlanmayan ve amerika'da da essential yayını son bulunca tekrarı ancak özel toplama ciltlerde bulunabilen bir macera..bu vesileyle bir nevi "ragnarok" efsanesini anlatan en derli toplu yayın..burda iskandinav efsanesinin bir çok kişi,olay ve mekanına değinilir..geçmiş senelerde çıkan özel cilt sanki bizde de yayınlanabilirmiş gibi durdu  ::) (en azından klasik thor takipçilerine  ;) ) ve bu sayıların bir özeti için Rıza'nın yazısı: http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8653.0.html

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Nightrain

Sabah bi haber okudum: Hulk'un Thor 3'e nasıl dahil olacağı sızmış!

Thor, Hela ve Loki'nin planını durdurmaya çalışırken Asgard'dan sürgün edilecekmiş. Sürgün edildiği yer ise Sakaar gezegeniymiş. Burada sevimli Yeşil Devimizde bulunacakmış fakat oraya nasıl düştüğü belli değilmiş.

Doğruysa OMG diyorum. :D

xmenac

Ragnarok diyoruz ama Planet Hulk oldu o zaman bu. ;D

Muhtemelen animasyon uyarlamasında gördüğümüz Beta Ray Bill - Hulk mücadelesini Thor ile Hulk arasında göreceğiz.

dean

Bence burada kilit nokta solo Hulk filminin Marvel ve Universal arasında ki anlaşmaların sonucu olarak yapılamıyor oluşu. Haber doğruysa demek ki kısa vadede bu sorun çözülemiyor demektir. Solo Hulk filmi gelmeyecek demektir. Bu bağlamda Planet Hulk konsepti ancak başka MCU filmlerinin birinde kullanılabilir. O filmin bir Avengers filmi olma ihtimali düşük olduğu içinde zamanlama olarak Thor: Ragnarok'da kullanılması mantıklı.

Hulk açısından burada bence şöyle bir sorun var. Planet Hulk gibi rahatlıkla iki Hulk filmi çıkaracak bir konu (Planet Hulk ve World War Hulk) Ragnarok'da yan konu olarak kullanılacaksa, Hulk'ın en iyi hikayesi sadece üçüncü Thor filmini dolduracaksa bundan sonra Universal ile problem çözülse bile rica ediyorum kimse solo Hulk filmi felan yapmasın. Çünkü en iyi Hulk hikayesi resmen arada kaynamak üzere.

Thor açısından ise bence daha ciddi bir sorun var. Thor gibi bir hikayenin Planet Hulk'a mı ihtiyacı var ? Ben yine bu başlıkta, önceki sayfalarda doğru yapıldığı zaman Thor mitolojisinin The Lord of the Rings'e bile rakip olabileceğinden bahsetmiştim. Halende bunun arkasındayım. Zaten Thor çizgi romanlarını okuyanlar bilir ki Thor'da uyarlanabilecek son derece başarışı sayısız hikaye vardır. Son derece kaliteli ve ilgi çekici karakterler, ırklar, diyarlar vardır. Üstelik Thor hikayesinin Marvel kozmik evreni ile komşu olmasında yine sınırsız şekilde Thor'un önünü açar. Elde bu kadar imkan varken Thor neden Hulk'ın hikayesine ihtiyaç duyuyor ?

Aslında elbette duymuyor. Thor'un yanında aslında yol arkadaşı olarak Hulk'ın konulması da gerekmiyor. Warriors Three ya da Sif varken neden Hulk ? Çünkü Marvel filmi böyle daha iyi bir şekilde satabilir. Zaten Thor ile ilgili en başından beri yaptıkları bu oldu. The Dark World'de Malekith the Accursed gibi bir karakteri rezil ettiler. MCU'nun tartışmasız en kötü tasarlanmış villain'ı. Evet nefret ettiğim Mandarin'den bile kötü. Çünkü adamın motivasyonu yok. Neyi neden yaptığı belli değil. Hatta karakterin hatırlayın doğru düzgün diyaloğu yok. Svartalfheim ise çorak arazi. Siz adamla dalga mı geçiyorsunuz ? Yggdrasill'in her diyarı bambaşka ırklar ile dolu hepsinin kendi kültürü var medeniyeti var. Kolaya kaçmak için koskoca Svartalfheim'ı çorak arazi yapmak nedir. O nasıl bir Malekith'dir.

Yine Ragnarok'a döneyim. Bu filmin adı neden Ragnarok ? Ben daha şu ana kadar ne Muspelheim duydum ne de Surtur duydum. Duyduğumuz şey Niffleheim ve Hela. O zaman bu filmin adı neden Ragnarok ? Büyük ihtimalle MCU'da ki Ragnarok bizim bildiğimiz Ragnarok olmayacak. Hatta bazı dedikodulara göre Cate Blanchett'in Hela'sı aynı zamanda Josh Brolin'in Thanos'unun Death'i olabilirmiş. Bu durumda Ragnarok konsepti çizgi romandan çok daha farklı işleyecek. Hatta bunlar doğru çıkarsa filmin sonunda ya da after credits'de Thanos'un Asgard'a inmesine ve yıkık bir Asgard'da kendisine Hela tarafından Tesseract'in sunulduğu bir sahneye hazır olun.

Yazıyı artık uzatmayayim ama Marvel, Thor'u MCU içinde iyi işleyemedi. Olmadı. Başka firma olsa haklar keşke Marvel'a dönse diyeceğim ama bence olmadı. Thor çizgi romanı okumayan normal seyirci için eğlenceli filmler olabilirler. Hakeza Ragnarok'da böyle olacaktır. Hatta Thor'ın Sakaar'a düşmesi Hulk ile karşılaşması, team-up yapıp Hela ve Loki ikilisine dalması bana da keyif verecektir. Sinemada izleyip 20 kere de evde Blu-ray'de izleyeceğim. Ama Thor ile ilgili içimde hep bir burukluk olacak.

Animvader

Bu filmle ilgili geçenlerde yönetmeninin bir açıklaması vardı.İkinci filmin, ilk filme göre çok ciddi tonda olduğunu, bu filmde tekrar ilk filmdeki havayı yakalayacaklarını ve onun gibi eğlenceli olacağını, daha çok şaka ve espri ekleyeceklerinden bahsediyordu.Ben bunları okuyunca beklediğim Thor filmi hakkındaki beklentilerimi düşürdüm.

Haberin orjinali de şurda: http://screenrant.com/thor-3-ragnarok-director-taika-waititi-funnier/

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 26 Ocak, 2016, 16:26:54
Bu filmle ilgili geçenlerde yönetmeninin bir açıklaması vardı.İkinci filmin, ilk filme göre çok ciddi tonda olduğunu, bu filmde tekrar ilk filmdeki havayı yakalayacaklarını ve onun gibi eğlenceli olacağını, daha çok şaka ve espri ekleyeceklerinden bahsediyordu.Ben bunları okuyunca beklediğim Thor filmi hakkındaki beklentilerimi düşürdüm.

Haberin orjinali de şurda: http://screenrant.com/thor-3-ragnarok-director-taika-waititi-funnier/

Ben samimi olarak söyleyeyim Taika Waititi'nin şaka yaptığına inanmak istiyorum. The Dark World'den daha fazla şaka ve espri demek Judd Apatow filmleri demek. Yanına Seth Rogen ve James Franco'yu koysunlar bide olsun bitsin. Bence The Dark World bütün çizgi roman uyarlamaları için emsal teşkil etmesi lazım. Bu kadar çok esprinin süper kahraman filmlerine yaramadığının canlı kanıtı gibi film. Gerçekten aklı başında olan bir sinemacı halen The Dark World'den daha komik bir film yapacağız diyorsa bence ya şaka yapıyordur, ya da ciddi ciddi filmi ve seyirciyi felakete sürüklüyordur.

Nightrain

Marvel defalarca Thor: Ragnarok hakkında "Faz 3'ün Winter Soldier'i olacak" demişti.

dean

Mark Ruffalo, Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War Part - I ve Avengers: Infinity War Part - II'da Hulk'ın kendi bir Story Arc'ının olduğunu ve bunun seyircide bir Hulk solo filmi izlenimi uyandıracağını söyledi. Ben buradan şu sonucu çıkarıyorum. Bence bu üç filmin Hulk açısından toplamı Planet Hulk ve World War Hulk hikayelerinin MCU tarafından uyarlanmış hali olacak. Bir şekilde World War Hulk hikayesini de kullanacaklar belli ki. Çünkü Ragnarok'da sadece Planet Hulk ile ilgili materyeller kullanılacak. Şu ana kadar bildiğimiz Thor'un Sakaar gezegenine sürüldüğü ve oradan Hulk ile birlikte çıkacağı. Ruffalo'nun dediği Story Arc meselesi Avengers'da da devam edecekse bu muhtemelen World War Hulk ile alakalıdır diye düşünüyorum.

dean

Tessa Thompson, filmin kadrosuna katıldı. Hangi rol olduğu henüz açıklanmadı. Bir tür süper kahraman denilmiş. Thor ile gönül ilişkileri de olabilirmiş. Diğer Marvel filmlerinde de görünecekmiş. Bana Valkyrie gibi geldi. Bakalım kim çıkacak.

Nightrain

Jane Foster olmayacakmış. İyi olmuş, mıymıymıy...

rumar80

Bence Thor filmlerinin sorunu Jane Foster değil,  zengin bir membaa olan Asgard'ı düzgün yansıtmamaktı.
   Malekith gibi bir karakterin ne kadar zavallı hale sokulduğunu birlikte gördük.
   Ragnarok gibi Asgard tanrılarının en önemli öyküsünde Balder bakalım olacak mı?
   Her ne kadar çok sevsem de Hulk'un Ragnarok ' ta işi ne diye düşünmeden edemiyorum.
  Hayırlısı.