Marvel Unlimited

Başlatan emre ozdamarlar, 23 Temmuz, 2014, 17:26:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Marvel tum arsivini ayda 9.99$ veya senede 69$'a dijital ortama aciyormus.
Tek tek dergi almak yerine bu cok daha cazip bir secenek bence.

http://marvel.com/comics/unlimited

Utku Gürsoy

dean

Ben internet üzerinden çizgi roman alıp okuyan biri değilim ama okuyan için harika haber.

DDuru44

ben üye oldum ve uzun zamandır kulanıyorum.dijital çizgi roman okumayı seven birisi değilim ama cilt olarak çizgi roman almadan önce aldıktan sonra pişman olmamak için ufak bir göz atma şansı yakalmış oluyorum. aynı zamanda istediğiniz her yerde ve her zaman ulaşma imkanı benim çok işime geliyor. sayılar yaklaşık 6 7 ay sonrasından geliyor. bence başta bir aylıkda olsa bir şans verin derim.( 2 yıl önce nerdeyse hiçbirşey bilöeyen ben çizgi roman okuma konusunda bir çok bilgi edindim bu kolaylık sayesinde.)

pizagor

Benzer bir unlimited uygulamasını Comixology Marvel ve DC harici için yapmaya başlıyor.

DC için de olursa cüzi rakamlara hemen hemen her seriye yasal dijital erişim sağlanmış olacak.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Ali Murat

Buna abone oldum beri (yaklaşık 2 yıldır) marvel çizgi romanlarına para vermiyorum, aylık ücreti de cüzzi sayılır (35 tl olması lazım).

Yeni çıkan sayılar 6 ay sonra ekleniyor, ama illa yeni çıkan sayıyı görmek istiyorsanız readcomiconline'a anında yükleniyor zaten.

Bunun güzel tarafı derli toplu olması, kendi kütüphanenizi oluşturabilmeniz, içinde event okuma kılavuzları, karakterlere göre düzenlenmiş okuma listeleri falan da var. İlk abone olduğumdan bu yana hız konusunda da gelişti uygulama, sayfalar arasında geçişleri daha hızlı, sayıyı ilk açtığınızda biraz bekletiyordu artık hemen açılıyor, seriyi görüntülemek istediğinizde listeliyordu sadece, şimdi grid listing özelliğiyle katalog olarak görebiliyorsunuz.

Marvel ın özellikle 70li 80li yıllarındaki sayıları okumak için muazzam bir uygulama.

DC için de DC Universe Infinite uygulaması var ama abd ve ingiltere ve bir iki ülke daha haricinde dünyada kullanıma açık değil, iki senedir açacağız diyorlar ama hareket yok, abd dışı ülkeler de kullanıma açılalı da bir sene bile olmadı daha zaten. Muhtemelen altyapı sorununu çözemediler, malum dünyada kullanıma açıldığında inanılmaz bir server yükü binecek.

Kaliteli bir tabletiniz de varsa( tercihen ipad - çünkü daha akıcı çalışıyor), ingilizce sorununuz yoksa gözü kapalı edinilmesi gereken bir uygulama, ingilizce bilmiyorsanız ise öğrenmek için geç değil, zira amerikan çizgi romanlarını lise öğrencilerine falan çevirtiyorlar muhtemelen, o saçmalığa maruz kalmayın, ona vereceğiniz parayla kursa kaydolabilirsiniz.

Özetle, zaten çıtır çerez tüketimlik abd menşeili çizgi romanları okumanın günümüzde en ekonomik yolu bu bence (marvel için).

Cbr formatında tüm serileri indirip tablete atıp okumakta mümkün ama hem zaman alıyor hem de depolama sorunu var. DC dünyaya açılana kadar mecbur bu seçenek şimdilik.

Comixology ise amazon tarafından satın alındı, ama o da türkiyeye açık değil, normalde amazon prime üyesiyseniz cüzi bir ücretle comixology yi de üyeliğe ekleyebiliyorsunuz, ama bu özellik türkiyeye ne zaman gelir belli değil.

kırkambar

En son ne kadar ödediğinize bakabilir misiniz? 35 ise uygunmuş gerçekten.

Ali Murat

Alıntı yapılan: kırkambar - 27 Haziran, 2023, 20:00:20En son ne kadar ödediğinize bakabilir misiniz? 35 ise uygunmuş gerçekten.

En son 5 haziranda çekmiş, 34,99 tl