Asterix ve Obelix'i Sevenler Derneği

Başlatan Ahmet Oktay, 24 Temmuz, 2014, 18:54:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Odakitap'tan alınca albümlerin tanesi 11.25 TL'ye geliyor. Büyük boy bir frankofon için bu fiyat çok iyi.

Kutudaki albümler:

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

OZAN BALIM

Sadece kutu satışı olsa ne güzel olur. Elimizdekileri tekrar almak hiç mantıklı değil, sonuçta aynı edisyon ile basılıyor...

Nightrain

Set hakkında merak ettiğim bir şey var: Bildiğiniz gibi Remzi, Asteriks'lerin ilk albümünde eski kapakları kullanmış. Acaba bu setteki kapaklar yeni mi, yoksa yine eski versiyonlarını mı kullanmışlar?

Ayrıca Eganba'ya da gelmiş. 67.5 TL yine.

gizmoo

Yeniden sirasina gore basmamislar.

Bilginize

Nightrain

Peh! Bir işi de düzgün yap be Remzi! Moralim bozuldu! >:( Neyse ki albumlerin hepsi birbirinden bağımsız.

Umarım diğer albümleride kutularlar.

gizmoo

Kutusu da cok ince. Remzi kitabevlerinde mevcut. Bir Red Kid kutusu gibi degil.

nicholaihel

Alıntı yapılan: gizmoo - 19 Ocak, 2017, 18:22:44
Yeniden sirasina gore basmamislar.

Bilginize

Fotoğraflar için çok teşekkürler. Benim gibi ancak internetten teminin mümkün olduğu yerlerde yaşanlar için böyle detay görebilmek çok güzel. Sıralı basılmamış denmiş. Peki baskılar yeni mi yoksa eskiler kutuya mı konmuş? Kapaklarda vs. değişiklik var mı acaba?

gizmoo

Kutu streç film ile kaplı olduğundan baskıları göremedim.
Fakat elindeki baskıları elden çıkarmak için bu tür bir cinlik yapılmış olabilir.
36'cı kitap ta basılacağından 6x6 kutu şeklinde paketler satarız demişlerdir.
Zaten almak istediğim bir seri olduğundan benim için süper oldu.

Nightrain

Aynen; depoyu boşaltmak için yapmış olabilirler. Neyse, internetten tek tek almaya kalksaniz 6 tanesi 90 tl yapiyor. Boyle daha ucuza gelmiş oluyor.

Tuco Ramirez

Ben de yeniden bastılar sanmıştım. Boş kutu satılma ihtimali yok muymuş acep...

Nightrain

Keşke Amerika'daki gibi omnibus formatında bassalardi.

Nightrain

Biz böyle şeyler göremeyeceğiz çünkü Remzi Kitabevinde böyle bir vizyon yok!

Nightrain

3 gün önce, Remzi Kitabevi'ne Asteriks ile ilgili mail atmıştım, sağ olsun cevap vermişler:

Asteriks'leri omnibus formatında da basacaklarmış. Yalnız büyük boy mu, yoksa YKY'nin Red Kit ciltleri gibi küçük boy mu basacaklarını söylememişler. Onu da sordum, cevap gelirse paylaşacağım.

Bu arada Asteriks'leri basarken neden orijinal sıralamaya göre gitmediklerinide açıklamışlar: İlk başta önceki yayıncı, Kervan'ın bastığı sıraya göre gitmişler ve hata yaptıklarını kabul ediyorlar. Daha sonraki baskılarda karışıklık olmasın diye de numaralandırmamışlar albümleri.

Diğer albümlerde kutulanacakmış.

yalcinerol345

Nightrain

Kutulusunu almıştım. Eganba'ya mesaj atıp iptal ettirdim. Eğer omnibus'lar büyük boy ve sert kapak formatında basılırsa harika olur.