X-Force / Çizgi Düşler

Başlatan köstebek, 09 Ağustos, 2014, 19:50:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

panthei

Hem çizimler güzel hem hikaye derinliği güzel umarim 6 cilt de yayinlanir.

köstebek

Ocak ayı içinde 2. ciltin geleceği kesin. Gerisi de fazla uzamaz sanırım.

doktor1881

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 28 Aralık, 2014, 19:28:50
Ocak ayı içinde 2. ciltin geleceği kesin. Gerisi de fazla uzamaz sanırım.
teşekkürler

Eflatun

X-Men şiddet açısından bu takımın yanında melek durumuna düşermiş gerçekten.
4 elemanda 2 çift metal pençe 1 çift pençe 1 çift bıçak var.Kollar bacaklar havada uçuşmakta. :)

köstebek

2. ciltte işin içine Hayalet sürücü denen alevli kurukafa da karışıyor. Çok ağır bir laf bile ediyor:
"BU TOPRAKLARIN YERLİLERİ RUHLAR ALEMİNE İLK AYAK BASANLARDANDI.
ÖLÜLERİN VE YAŞAYANLARIN VAROLUŞ DÜNYALARI, PAYLAŞILAN TEK BİR BÜTÜNDÜ.
HALKIN, ŞU AN YÜZLEŞTİĞİMİZ TEHLİKEYİ ESKİDEN BERİDİR BİLİYORDU, JAMES PROUDSTAR.
FAKAT TÜM GÜCÜNE RAĞMEN ONUNLA SAVAŞMAN RÜZGÂRLA SAVAŞMANDAN FARKSIZ.
KANIN VE SOYUN SENİ BU GÜÇLERE BAĞLIYOR.
FAKAT SEN BİR ŞAMAN DEĞİLSİN VE HÜNERLERİNE NASIL ULAŞABİLECEĞİNİ BİLMİYORSUN.
ATALARININ ÖLÜMÜYLE KAYBOLAN YOLU GÖSTERECEĞİM SANA. SENİ RUHLAR ALEMİNE AÇACAĞIM VE ÖLÜLERİN
SANA ERİŞTİĞİ GİBİ SENİN DE ONLARA ERİŞMEN İÇİN GEREKEN DONANIMI VERECEĞİM.
KARANLIĞIN KOKUSU BU AYI İBLİSİNİN ÜZERİNE SİNMİŞ. ÖYLE YOĞUN BİR KARA BÜYÜ Kİ BEN BİLE TAMAMIYLA KAVRAYAMIYORUM.
AMA YİNE DE ONU ÖLDÜREBİLİRİZ. DÜŞMANLARI ÖLDÜREN
BİRİ OLACAKSIN. CANAVAR AVCISI OLACAKSIN. DİĞER KABİLELER BUNA BİR İSİM VERMİŞTİ. BU ONLARIN DİNİYDİ.
HAYALET DANSI."

çok çok yakında...

Utku Gürsoy

2. cilt çıkınca almayı planladığım seri.

tommikser

Çizgi düşler heyecanla takip ettiğim bir yayınevi.Julia hariç her kitabını heyecanla alıp okuyorum.Bu yıl en iyi yayınevi olması kesinlikle bir şans değil.Diğer kitapları gibi bu kitabı heyecanla bekliyorum.

Mrtekin

Bu ay geliyo galiba.

Allah'ın psikopat mutantları, bu sefer kimin üstüne "X" çizecekler, bakalım :)

Tam Kurtlar Vadisi Mutantları...

İlk defa böyle x-men gördüm, Max tadında olduğu için çok hoşuma gitti, kesin alıcam.

Wolvie'yi böyle gösterin babalar, soft hikayeler ile harcamayın :)
They drew first blood...

gamlıbaykuş

X Force gerçekten de övgüleri hakediyor. Atmosferi, karakterleri, içerdiği şiddet oranı ile kaliteli bir yayın olmuş. 2. Cildi en kısa zamanda görürüz inşallah.  Marvel' in Max serisi tadında bir yayın.  Sıkmıştı zaten naif, sürekli affedici bir tavır sergileyen kahraman tiplemesi. Punisher Max' den sonra (şiddet bazında) X Force favorim oldu diyebilirim.

Yine de X Force' un geçmişi, kaç sayı çıktı,  sıfırlandı mı, şimdi ki yayın durumu nasıl vs. sorularının cevabını da alırsak güzel olur.

Bir de orjinal baskısı da böyle koyu mu yoksa çizgi düşler boyle mi bastırdı?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Fuarda nedense almadığım nadir albümlerden biri oldu. Ama öyle bir anlatıyorsunuz ki itkilenmemek elde değil.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Son dönemde okuduğum en beğendiğim X men oldu.Karman çorman değil.Konu güzel ve sert.Çizimler karanlık.Daha ne olsun.Umarım satışlarda iyidir de hemen diğer sayıları okuruz.Almaman ilginç olmuş.

dean

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 06 Ocak, 2015, 09:56:39
Yine de X Force' un geçmişi, kaç sayı çıktı,  sıfırlandı mı, şimdi ki yayın durumu nasıl vs. sorularının cevabını da alırsak güzel olur.

Kendi yazımı buraya kopyalıyorum.

X-Men grubunun vurucu timi diyebiliriz X-Force için. 2008 ile 2010 arasında 28 sayı olarak yayınlanıyor. Aşağıda tpb olarakda index'i var.
Messiah War ile X-Men: Second Coming crossover hikayeler. Bunun devamı da 2010'da başlayan Uncanny X-Force.

Vol. 1: Angels and Demons (#1-6)
Vol. 2: Old Ghosts (#7-11)
Vol. 3: Not Forgotten (#12-13, #17-19)
Vol. 4: Messiah War (#14-16)
Vol. 5: X-Necrosha (#21-25)
Vol. 6: X-Men: Second Coming (#26-28)

Aslında son cilt'i saymazsak 5 kitap olması lazım. Çünkü son kitap bütün X-Men dergilerini içeren crossover hikaye şöyle ki;

Vol. 4: Messiah War (#14-16); X-Force/Cable: Messiah War adıyla yayınlanıyor ve içinde The Times and Life of Lucas Bishop #1-3, Cable #11-15, X-Force #14-16, X-Force/Cable: Messiah War One-Shot and X-Men: Future History sayıları var.

Vol. 6: X-Men: Second Coming (#26-28) ise X-Men: Second Coming isimli ayrı bir cilt. İçinde X-Force serisinin son 3 sayısı var. Tam indeks'i ise şudur; Second Coming: Prepare, Second Coming #1-2, Uncanny X-Men #523-525; New Mutants #12-14, X-Men Legacy #235-237, X-Force #26-28

Bunun devamı 7 ciltlik/35 sayılık Uncanny X-Force. İndeks'i şu şekilde;

Uncanny X-Force: Apocalypse Solution (#1-4)
Uncanny X-Force: Deathlok Nation (#5-7, 5.1)
Uncanny X-Force: The Dark Angel Saga, Book One (#8-13)
Uncanny X-Force: The Dark Angel Saga, Book Two (#14-19)
Uncanny X-Force: Otherworld (#19.1, #20-24)
Uncanny X-Force: Final Execution, Book One (#25-29)
Uncanny X-Force: Final Execution, Book Two (#30-35, Deadpool #1000 and material from Wolverine: Dangerous Games)

X-Men ailesinden yayınlanmasını en çok istediğim çizgi romandı X-Force. Sert, güçlü ve karanlık.
X-Force'un yayınlanacak olmasına çok sevindim.

gamlıbaykuş

Özgür abi kesin olarak al derim. Pişman olmazsın.

Umarım Çizgi Düşler Uncanny X Force' u da yayınlar o zaman...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Mrtekin

Kapak şahane.

Uncanny'yi Marmara yayınlayacak di mi?

Hakiki x-men bu arkadaş...
They drew first blood...