Teks Maxi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 09 Ağustos, 2014, 21:14:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Bu kitap ile Ortiz'in çizdiği son Teks macerasını okumuş olduk.Yanılmıyorsam bu son macera Ortiz'in
ölümü üzerine yarım kalmış ve macerayı Cossu tamamlamıştı.Ben Cossu katkısı birşey göremedim.
Sanki tüm macerayı Ortiz kendine özgü çizgileri ile tamamlamış.İki macera da vasat düzeydeydi.Teks'in
Adaleti başlığı özellikle ilk maceraya çok uyuyordu.Haksız yere cinayetle suçlanan Rick Melville hapisten firar
ederek başına bu belayı saran kişileri tek tek öldürür.Öldürdüğü kişiler yüzünden büyük ihtimalle idam
isteği ile yargılanacaktır ama yine de bu yola girmesinin hafifletici sebeplerini Teks gözardı etmez ve
adaletin tecelli etmesi için Rick'i yargıya havale eder.İkinci macerada Jicarilla Apaçilerinin uğradığı bir
haksızlık da yine Teks'in adalet dürtüsü ile giderilecektir.İlk macerada çiftlik sahibi Herbert ve kızı Martha
var.Ne hikmetse bu çiftlik sahipleri (özellikle hırslı ve kirli işler çevirenler)hep dul.Genellikle tek kız veya
oğulları var.Eşleri sert çiftlik koşullarına ve meşakkate dayanamayarak erkenden göçüp gidiyorlar zahir...

memospinoz

Belki de hiçbir zaman önemli olmamış, terk edilmiş, unutulmuş bir köprü, tek özelliği iyilik ile kötülüğün arasında uzanıyor olması ...

Muharebe Köprüsü (Maxi 20; Yazar: P. Ruju; Çizer: Ugolino Cossu)
Amerika İçsavaşı günlerinde, Teksas ile Louisiana sınırında yer alan küçücük Blackbull Köprüsü, dönemi için önemsiz sayılsa da, yaşayanları için çok dramatik bir muharebeye ev sahipliği yapmıştı. Zamanla unutulup giden köprü ve üzerindeki cesur çarpışmayı hatırlayan tek kişi kaldı: O çarpışmanın kahramanı sayılan Güney ordusundan Binbaşı Sizemore. Artık yaşlanmaya başlamış olan bu eski subayın, bölgedeki toprakların büyük kısmının sahibi olarak eski günlerini özlemle anan bir fırsatçıya dönüşmesi kaderin bir cilvesiydi belki de. Köprünün ötesinde, dünyadan uzakta ve kendi halinde yaşayan küçük Bellefork köyünün barışçı ve yoksul sakinleriyse uygarlığın topraklarına gelişini asla unutamayacaklardı.

Sayfa Sayısı: 288
Etiket Fiyatı: 40 TL

köstebek

Tanıtım duyurusu denilen yukarıdaki metne ALtın Madalyon forumuna özel birkaç cümle eklemek istedim:

Efendim köprü Louisiana sınırında işin içinde Güney ordusundan bir binbaşı olduğuna göre üçgeni tamamlayacak diğer unsur da eksik değil elbette. Köprünün öbür tarafındaki Güzelçatal köyünün sakinleri beş parasız zenciler ve onları koruyan tek beyaz da kahramanımız Gece kartalı......

köstebek

Bir not daha: İtalya'ya yetişmek için tek bir maxi kaldı. Bunu da söylemiş olayım.
Dizaynır Beyciğim de çizimleri çok beğenecektir, dantel gibi işlemişler macerayı...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: caretta - 09 Nisan, 2017, 14:00:31
Ne hikmetse bu çiftlik sahipleri (özellikle hırslı ve kirli işler çevirenler)hep dul.Genellikle tek kız veya
oğulları var.Eşleri sert çiftlik koşullarına ve meşakkate dayanamayarak erkenden göçüp gidiyorlar zahir...

Bizim çocuklarda iş yok abi :D

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: köstebek - 16 Mart, 2018, 00:04:13
Bir not daha: İtalya'ya yetişmek için tek bir maxi kaldı. Bunu da söylemiş olayım.
Dizaynır Beyciğim de çizimleri çok beğenecektir, dantel gibi işlemişler macerayı...

Dün toplu bir siparişim ulaştı, ne yazık ki siparişten sonra tedavüle soktuğunuz için klasik son sayı ve bu yoktu içinde. Bir sonraki sefere artık :)

Nemo

2017 de Italya'da yayinlanan son maxi:

Kapagi cok hosuma gitti :) Turkiye'de de bu seriye yetisitigimiz icin cok mutluyum. Tesekurler CD :)

Özel Alfa Ajanı

köstebek

Arada bir mahalleye de uğrayın designer beyciğim. ilker'in cantina'sında patates kıtlığı hâlâ sürüyor, ama geçenlerde montana'dan sürü getirmişler, keyifleri yerinde...

bardağı bitirdiğinde insanın göğsünde kıl yerine dikenli tel çıkaracak sertlikte ateşsuyu olmasa da üstüne nal attığında yüzecek yoğunlukta çayları her daim vardır.   

NIC

Alıntı yapılan: Nemo - 16 Mart, 2018, 12:14:08
2017 de Italya'da yayinlanan son maxi:

Kapagi cok hosuma gitti :) Turkiye'de de bu seriye yetisitigimiz icin cok mutluyum. Tesekurler CD :)

Huseyin bu sayi  cok begenilmis.texwiller.ch nin yalancisiyim.yanlis bilmiyorsam renkli tekslerin son sayilarida bu hikayeyle baglantili

köstebek

Tex: Yıl içinde basılacağına bahse var mısınız?

Carson: Seninle asla iddiaya girmem iblis!...

caretta

Ekim 2018'de basılacağına dair içimde bir his var.Teks Klasik ve Aylık Seriler'in
yanına Zagor Maksi,Teks Özel ve Teks magazin serpiştirileceğine  göre ve
de Teks Maksi Mart ayında çıktığına göre bu Maksi 21.sayıya ancak 6 ay
sonra sıra gelir.Ha bana kalırsa Nisan-Mayıs'da basılsın derim ama Çizgi
Düşler Yayınevi yol haritasını çoktan hazırlamıştır.

NIC

Nueces Valley,Jethro(orj. 678. sayi) ve Romanzi fumetti serisi bu sene teks adina en çok bekledigim sayilar

NIC

Nisan ayında Nueces Valley bu defa sert kapakla çıkacak kapakta haliyle değişmiş

darkwood

Kapaklar değişik bir hava vermiş seriye, hikayeyi de oldukça merak ettim. 
Darkwood Sakinleri..

köstebek

Tex'in ailesiyle ilgili çok az maceradan biri