Teks Maxi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 09 Ağustos, 2014, 21:14:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sultanhisar

köstebek

Alıntı yapılan: sultanhisar - 08 Ekim, 2014, 22:44:21
maxi noldu...
???

hafta sonuna bir saçmalık olmazsa gelecek görünüyor

OZAN BALIM

Gelsin artık şu Maxi... 3 yıl olmuş Maxi okumayalı...

köstebek

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 08 Ekim, 2014, 23:43:31
Gelsin artık şu Maxi... 3 yıl olmuş Maxi okumayalı...

hafta sonu İlker bey'in sahaf festivali son günleri, yayınevinde kimse olmayacak; bu yüzden maxi hafta içine kaldı...

sultanhisar

caretta

Maksi Teks'i okuyanlar?Görüşler,eleştiriler,övgüler?

haziran00

10 numara 5 yıldız bir albüm, soluk soluğa okudum :)

caretta

Batı Sedona Arizona'da imiş.Vali George Hewison da ne uğursuz tipmiş.Teks'in yağmur altında günlerce 5 kaçağın izini sürmesi.Bu macerada başka
bir dul: bayan Rebecca  Alameda.Bu macerada ne kadar çok ölen var.Ben sayamadım doğrusu.José Ortiz'in enfes çizgileri de macerayı daha bir güzel yapmış.Sierra Vista'daki gazete sahibi Norton'un Teks'i akıllıca yönlendirmesi de çok ilginçti.Macera o kadar hızlı tempolu devam etti ki ben
Karson'un eksikliğini hiç hissetmedim.

haziran00

Macera içinde macera idi bence

haysat

Evet benimde bir solukta okuduğum güzel bir macera idi.

Ama ben diğer dostlarıda görmek isterdim.özellikle insan Kit Carson' u aradın,neyseki gazete sahibi Norton rol çalarak  "ihtiyar deveyi" pek aratmadı.

Vali gerçekten sürprizlere açık bi karektermiş.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

gamlıbaykuş

Ortiz imzalı Katliam Saatini okumaktan büyük keyif aldım. Teks yağmurla mücadele ederken ben de resmen evde ıslandım :) Teks adaleti sağlamak üzere 5 azılı haydutun nakliyesinde görevlendirilir. Konvoyları büyük bir pusuya düşer ve Teks dışında bütün korumalar hayatını kaybeder. Teks bu katliamın hesabını sormak ve işin iç yüzünü öğrenmek için yollara düşer. Olay içinde olay üzerine kurulu bir senaryoya sahip. Yağmurlu sahneler ge4çekten güzeldi ve Kara Puma' ya çok üzüldüm.  Kara Puma' nın kim olduğunu da artık okuyunca ögrenirsiniz.

Haftada en az 2 doz Teks okumak bünyeye iyi gelir (Doktor tavsiyesi) :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

TEX MAXİ 1 - KATLİAM SAATİ

YAZAN: ANTONİO SEGURA        ÇİZEN: JOSE ORTİZ

Arizona, Sierra Vista. Nakledilecek 5 tutuklu Tex tarafından Phoenix'e götürülecektir. Basit bir vazife gibi görünüyor ama öyle değil.
Eh bu iş o kadar kolay olsa macera 304 sayfa sürmezdi. Tiger, Kit ve Carson'un olmadığı bu macerada Tex oldukça serttir. Ortiz'in çizgileri ile bu sert Tex'i okumamazlık etmeyin.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

antiochia

Maxi'le pek ana serinin tadını vermez diye düşünmeme rağmen, buradaki yorumlara bakarak aldım ve beğendim...İnsanı bayağı sürüklüyor, okutuyordu

konyakficilari

Maxi'yi yeni bitirdim, oldukça ilgimi çeken bir maceraydı. Dobişko olması tam bir seyahat kitabı olmasını sağlıyor.
aylık ve altın seriyi fasikül olarak takip eden bendeniz için 3 günlük seyahat sırasında ilaç gibi geldi.
Maceraya gelince, detay vermek istemiyorum ancak haydutların her biri ilgi çekiciydi, keşke biraz daha uzun olsa ve her haydutla ilgilenebilse dedim.