Teks Maxi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 09 Ağustos, 2014, 21:14:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Carson sık sık böyle dini göndermeler yapar. Bir repliği de "Belzebu'nun boynuzları aşkına"dır.

Zaten "Şeytan alsın"ı dilinden hiç düşürmez. Starker Kanunu ile ilgili ben de yazmıştım.

Gerçekten çok güzel bir maceraydı. Alaska'yı henüz okumadım.

caretta

Teks Maksi 3 "Alaska"yı okuyanlar.Ne diyorsunuz beğendiniz mi?

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: caretta - 08 Nisan, 2015, 16:25:50
Teks Maksi 3 "Alaska"yı okuyanlar.Ne diyorsunuz beğenmi?

Abi ben şu an ortalarına geldim Alaska' nın.  Çizimler gayet güzel, konuda şimdilik iyi gidiyor. Sonunu merak ettim iyiden iyiye. Umarım sonu dandik bitmez. Bir de Macera adı Alaska olunca şöyle bol karlı kışlı bir macera olur diye beklemedim ama maalesef...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

Alıntı yapılan: caretta - 08 Nisan, 2015, 16:25:50
Teks Maksi 3 "Alaska"yı okuyanlar.Ne diyorsunuz beğendiniz mi?

Bitirmek üzereyim çizimler çok güzel konu ortalama Tex hikayesi. Alaska olunca bende kar bekledim güneş vardı. Büyücüler, kabileler var. sıkmaz abi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Ben bitirdim. Yazar Boselli olunca birçok yeni karakter, alt metin ve güzel bir macera karşımıza çıkıyor. Tex'in sadece Boselli yazdıkları okuyacağım. Bence okunası bir macera. Mükemmel değil ama dolu dolu güzel bir macera.

hennessy

Dün akşam bitirdim.  Boselli güzel yazmış büyücü Kızılderili gemi Tayfası tex ile harmanlanmis güzel bir sonu vardı.

HacıGeraltEmmi

Maxi 2 Starker Kanunu...

ÇOK FENA İPUCU VE KÖTÜ SATIRLAR İÇERİR!!!! DİKKAT!!!

Hakkında yazılan onca olumlu yorumdan sonra okumuş bulundum...
Tek kelimeyle kötü bir Teks macerası! İki kelimeyle çok kötü...
Yazar 320 sayfayı doldurabilmek için ne kadar gereksiz şey varsa sokuşturmuş maceraya. Greksiz takip sahneleri, zırt pırt kaçan kurtulan haydutlar, hele siyahi yardımcı aile kısmı yok mu?! evlere şenlik şekilde macaraya katılmış. Teks'in hiçbir zaman kötü olduğunu bile bile birine bu kadar tahammül gösterdiği görülmüş şey değil. Şerifin geçmişine dair kendi ağzından çocuğa izah eder gibi anlatması bambaşka bir olay zaten. Yazar bunca dağınıklığı nasıl toparlarım diye düşünmüş olacak, sonlara doğru Carson amcayı olaya dahil edip, saçma sapan bir girişle de yakalatarak olayı mutlu sonla bitirmiş.

Maceradaki tek iyi şey: çizimler.

Ralph

Teks sizce de miyadını doldurmadı mı? Bana kalırsa Martin Mystere bile bitmeliyken Teks'in bu kadar sürmesi ve gündemde kalması tuhaf geliyor. Daha iyi ve klişeden uzak western eserlerin(Büyülü Rüzgar gibi) önünü tıkıyor gibi geliyor bana...

aaciltan

Teks bence fumettilerin içinde en büyük efsanedir.
O bir tarihtir, bir klişedir.
Belki bu konuda çok tutucuyum ama, onun bitmesi fumetti gerçeğinin bittiğini belgeler kanımca...
Küçüklüğümde amcamın oğlunun masasının üstündeki sarı sırtlı ulaşılmaz güzellikteki kitaplardır Teks...

hennessy

Tex kendini konu olarak tekrarlıyor. Zaten okur bunun farkında. Kolay değil kaç senedir giden seride yeni hikaye bulmak zor. Ama o kadar güzel çizimler ve sahneler var ki bu okuyucuyu Tex bağlıyor. Birde artık İtalya'da simge olmuş bir karakter bitirmek demek Bonelli'yi bitirmek demek onun için uzun seneler devam eder.

hennessy

xmenac

Bu sayıyla birlikte, İtalya'da yayınlanmış olan bütün Maxi Tex sayıları yayınlanmış oldu sanırım. Bonelli'nin sitesindeki yayın tarihlerine baktığımızda her sene Ekim ayı gibi Maxi sayısının çıktığı gözüküyor. Maxi sayıları ardı ardına okumaya alışınca bir anda bu kadar uzun süre beklemek Tex okuyucuları için zor olacaktır muhtemelen. :)

hennessy

Güzel bir Tex hikayesi okudum. Kanada'ya kaçmak isteyen askeri bir çete. Onlardan intikam almak isteyen Kızılderililer. İşin içinde birde Tex var ise buyurun size aksiyon şöleni. Roberto Diso resmen çizimleri ile döktürmüş her karesi sizleri büyülüyor.

OZAN BALIM

Daha iyi hatırlayanlar vardır. Bir İtalyan halk deyişi şöyle der: Bir İtalyana istediğinizi söyleyebilirsiniz, umursamaz ama üç şey hakkında laf etmeyin; arabaları, anneleri ve Teks...

rumar80

Bence sıradan bir macera idi. Kötü müydü? Hayır. Ama Tex'in unutulmaz maceralarınarasına da giremez. Ruhu yine de başarılı bir iş çıkarmış. Dişi güzel ama bence o Mr No çizse daha iyi.