Batman : Yeni 52 Cilt 1 : Baykuşlar Divanı - JBC Yayıncılık

Başlatan Jedmau, 11 Ağustos, 2014, 00:16:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

rumar80

Kitap özelinden değil de Baykuş öykü bütünlüğünden bakarsak, çok güzel bir öykü ve çizim olmasına rağmen sonu bana çok bilindik geldi. Yine de okunması ve tadının çıkarılması gereken bir macera. Cildi bir daha okuduğumda daha detaylı bir yazım olacak.

bluealbatros

Acaba bu hikayenin Nightwing ile ilgili olan kısımlarıda basılacak mı? Hikaye bütünlüğü açısından özellikle Nightwing sayıları çok büyük önem taşıyor.

Ras Al Ghul

Bence de gerekli ancak olmayacak gibi duruyor :'(

Nightrain

Çizimler muhteşem ötesi. Greg Capullo'nun ellerine sağlık.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Chuck

Bugün Marvel'cı bir arkadaşıma bol övgüler eşliğinde Baykuşlar Divanı'nı aldırdım. Bakalım beğenirse(ki beğenecek yani aksi imkansız) Tüyap'tan ikinci kitabı da alacak :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

sulkesen

son çıkan 3 batman da birbirinden güzeldi..

Jedmau

Jedmau

Son 400-500 Adet ki ilk baskısı hepsinden yüksekti.

Barmen Minik

batman vs robin i izledikten sonra, hem de "ailenin ölümü" öncesi tekrar okuma yaparken bir şey dikkatimi çekti.

ilk sayıda  bruce un gordonun dudaklarını okudugu sahnede krep-omlet muhabbetindeki hata. okurken anlaşılıyor aslında. illaki fark edilmiştir sonradan ama bunu asıl belirtme sebebim bu tarz ufak hataları 2. baskılarda düzeltiyorsunuz değil mi? gerçi henüz satışta olan 2. baskınız olmadı ama olsun :D

yayın evleri için yayınlara geri dönmek, geri bildirimlere göre düzeltmeler yapmak belki biraz zor gelebilir veya unutulabilir bu yüzden merakımı gidermek ve belki de hatırlatmak istedim.

birde illa bişey daha hatırlatacaksam (durduramıyorum kendimi kusura bakmayın ;D ) 2.sayıdaki talonla ilk dövüşte kullanılan "solar plexus, mandibular nerv-" şeklindeki kullanımın, batmani okuyucuya tanıtma rolü olan bu kitapta özellikle kullanılmış terimler oldugunu düşünüyorum. onları değiştirmek yaratılmak istenen şeyi de biraz değiştiriyor. daha önceden başka bir ortamda bunu belirtmiştim geri dönüş te almıştım sizden ama olası bir 2. baskı öncesi tekrardan söylemek istedim

Jedmau

maeglin

Diğerlerini tamamlayım diye almadım, almadım sonunda bitti :D Şimdide bulamıyorum yeni baskı olur da hızlı gelir umarım :(

ghostrider

Merhaba Ertan abi Baykuşlar serisinin devamını basacak mısınız?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Jedmau

Bunun şu an için devamı yok birazdan okuma listesi koyuyorum JBC başlığına oradan bakabilirsin.

Ralph

Çok kaliteli bir öyküydü. Batman'i Batman yapan her unsur vardı. Travmalar, Takıntılar, Batman'in ego savaşı, psikolojik analizler. Her şey ama her şey çok yerindeydi. Çizimleri çok beğendim. Her olaya veya düşünceye göre farklı şekilde resmedilen kareler çok hoşuma gitti. Bu arada -özellikle ikinci ciltteki- geçmiş çizimleri inanılmazdı! O ne güzel bir görsel şölendi! Bence Batman tamami ile geliştirilmiş bu Yeni 52'de... Değiştirilmiş demiyorum ama geliştirilmiş. Daha ayrıntılı analizler, daha iyi bir mantık kurgusu, daha "insani" bir Batman yaratılmış.