Long John Silver - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 12 Ağustos, 2014, 18:26:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Yakında Çizgi Düşler yayınlanacağı için TR de Yayınlananlar bölümünde bu başlığı açmayı uygun gördüm.

Yoğun araştırmalarım sonucu şu ana kadar 4 cilt yayınlandığını öğrendim;

Yayıncı:    Dargaud (Fransızca), Cinebook (İngilizce)

Yazarlar:    Xavier Dorison, Mathieu Lauffray

Çizer:    Mathieu Lauffray

Yayınlanan 4 sayının ingilizce isimleri ve yayın tarihleri;

Lady Vivian Hastings - Mayıs 2007

Neptune - Ekim 2008

The Emerald Maze - Mayıs 2010

Guiana-Capac - Nisan 2013

drgavsever

Sevgili çizgili köstebek,
Long john silver'ın yayın formatı Grand dük şeklinde mi olacak ? Yoksa YKY larındaki albüm formatı şeklinde mi olacak?

caretta

Long John Silver'in konusu ne Hasan Bey?Korsan hikayesi mi yoksa hiç sevmediğim kılıçlı,ejderhalı bir macera mı?

hanac

NIC

hanac

Alıntı yapılan: NIC - 12 Ağustos, 2014, 18:42:23
Okuyan yokmu biraz daha detay verse?

Atilla abi bize kısa bir özet verir.  :)

Mrtekin

Yazar xavier dorisonun, cizgi düşlerden çıkan 7. Ahit ile Marmara'dan çıkan tapınak da cok iyi eserlerdir. Koleksiyonunuza dahil etmenizi tavsiye ederim.

Şöyle kaliteli bir frankofonu cok ozledim, dört gözle bekliyorum.

Köstebek beyden, iyi bir tanıtım da gelse...

They drew first blood...

caretta

Lord Byron Hastings bütün servetini Güney Amerika'daki efsane, zengin şehir Guyanacapac 'a ulaşmak için bir gemi seferi düzenlemeye harcar.

Beş parasız kaldıklarını kayınbirederinden öğrenen Lady Vivian Hastings sefere katılmaya karar verir.

Aksi takdirde bir manastıra kapanmak zorunda kalacaktır. Üstelik aşığından hamiledir de. Doktor Livesey'e başvurur.

O da eski korsan ve aşçı Long John Silver'i ayarlar. Plan, Silver ve adamları tarafından isyan çıkararak gemiyi ele geçirmektir.

Neptune gemisinde isyan çıkarılır. Guyanacapac haritası gemi kaptanı Sharp ile kaybolur.Tek ümit Amazon yerlisi olan Mox'tadır.

Nimrod gemisinin enkazına ulaşırlar. Kendilerini Amazon nehrinde birçok tehlikeler beklemektedir.

Hanac dostumun verdiği linkin özeti böyle...

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 12 Ağustos, 2014, 18:36:40
Long John Silver'in konusu ne Hasan Bey?Korsan hikayesi mi yoksa hiç sevmediğim kılıçlı,ejderhalı bir macera mı?

Atilla abi özet için teşekkürler.

O zaman üstteki sorunun cevabına "Korsan hikayesi" daha yakın.

köstebek

Alıntı yapılan: drgavsever - 12 Ağustos, 2014, 18:35:28
Sevgili çizgili köstebek,
Long john silver'ın yayın formatı Grand dük şeklinde mi olacak ? Yoksa YKY larındaki albüm formatı şeklinde mi olacak?

Emin değilim, ama büyük olasılıkla Grand Dük boyutunda olur...

köstebek

Şurada ropörtaj, görüntü vs biraz malzeme var...
İlgilenenlere .... http://downthetubes.net/?p=13399

altay1944

Gelelim baskı için düşünülen formata. İşte en önemli kısım bu. Format uygun olmazsa yazık olur bu albüme.

Büyük boy ve yky kalitesinde bir cilt harika olur...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

caretta

Çizgiliköstebek'in verdiği linkte de gemileri harap olan Doktor Livesey ve sağ kalan iki adamı piramit şeklindeki tapınaktan Lady Vivian'ı kurtarmaya çalışırlar.

Guiana-Capac şehrinde Mox'un kabilesi Vivian'ı Tanrılarına kurban etmeye niyetlidirler. Dev sürüngenlerle mücadele ederler.

Louis Stevenson'un "Treasure İsland" ve İndiana Jones'un "Temple of the Doom"filmlerinden esinlenmeler vardır.

İngilizce baskısı orijinal Fransız büyük boy versiyonunda basılmış. Toplam 4 sayılık bir seri.

Mrtekin

Kapaklara dikkatli baktim, cok guzeller.
They drew first blood...

hanac