Thorgal Sevenler Derneği

Başlatan Mrtekin, 13 Ağustos, 2014, 22:04:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Ahmet sen olmuyor musun üye. Bak, Thorgal okumayana kız vermezler.

Hulkcuların zaten öyle bir derdi yok. Kızı kesin kaçırmışlardır, onlar  :)
They drew first blood...

Ahmet Oktay

Henüz okumadığım için üye olmuyorum :)

Mrtekin

En kısa zamanda dene, lütfen, pişman olmayacaksın.
They drew first blood...

Mrtekin

Thorgal sevenlere açık duyuru.

11, 2 kaldı....

666. üyeden umudum var...

Thorgalda, 11 üye çıkartamıyorsak, batsın bu dünya.... :)

İlker bey, thorgalı nasıl basmış arkadaş, bir kez daha hayran oldum, helal olsun.  :)
They drew first blood...

kalidor

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 18 Ağustos, 2014, 22:56:13

İlker bey, thorgalı nasıl basmış arkadaş, bir kez daha hayran oldum, helal olsun.  :)

Baskı kalitesine mi hayran kaldınız, yoksa zarar etmesine rağmen yayınlamasına mı? Tablo gibi çizimleri olan Thorgal'in küçültülerek yayınlanması bence çok da hayranlık uyandırıcı değil. Zamanında ilk başlarlarken en azından Grand Duc formatında olsa ne güzel olurdu. Thorgal'i orjinal formatında okuyamayarak çizgiroman adına çok şey kaybediyoruz aslında.
Crom! Ölüleri Say...

Mrtekin

Marmara'nın 13 basımı, ingiliz cinebook un basımından kat kat iyi idi ama, bu sefer seri tutmadı :)

Ben, bunu bir kaç kez daha belirtmiştim. Herşeyi göze alarak, zarar etmesine rağmen, yayınlayıp, bu seriyi en azından derli toplu bir şekilde Türk okuruna kazandırdıkları için, Çizgi düşlere hayranım. Frankofonların durumu malum, Thorgalın da Türkiye macerası malum, İlker Beyin inadı ve duruşu olmasa idi, biteceği falan yoktu.

Keşke, tabii ki, belirttiğiniz şekilde basılsa idi, çok daha iyi olurdu, ama bazen hiç yoktan iyidir, diyerek, avunmak lazım. bence. Aynı durumu, YKY nin bastığı frankofonlarda da yaşıyoruz. 

Umarım, Long John Silver ve , Edelweiss Pilotlarını, orijinal formatına göre, basarlar. Ya da meraklısına, sınırlı bir şekilde, orijinal format ta da çıkartırlar...

They drew first blood...

Mrtekin

Çizgiliköstebek abimizin mizah anlayışına güvenerek; 

Rahat bir 6 veya 7 sene öncesi. İş çıkışı Kızilay-ayranci dolmusuna binmişim, italyan baskısı Thorgalimi açtım okuyorum.
Birden yan tarafimdan bir ses yükseldi: "Bu arkadaş Yildizlarin son cocugu, değil mi ?
"Kafamı kaldırıp baktım; karşımda oturan adam gülümseyerek bana bakıyor. Evet, dedim.
Bir aralar ne çok okurdum, bunu Fransada. Türkiye'de basılıyor mu? Sana bir high life veriyim, al ye, ben de şu elindekine biraz bakabilir miyim?"

Olur abi, al bak, sorun yok.  Mevzu böyle devam etti, ayranciya kadar, yok, thorgal, şöyleydi, Valnorlu Kriss, boyleydi.

Bu anidan cikartilacak 3 sonuc:                                                                                                                                           

1. Bir kere Thorgal okuyan, Yildizlarin son cocugunu asla unutmaz...
2. Thorgal okuyanlar birbirlerini görünce en azından oturup karşılıklı high life yiyebilirler...
3. İyi bir Thorgal okuru, birinin elinde bir Thorgal görünce, illa bir eline alıp dokunmak ister, yoksa çatlar...
They drew first blood...

köstebek

hay layf toz şekerli olan mıydı? hâlâ var mı?

Mrtekin

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 21 Ağustos, 2014, 00:31:51
hay layf toz şekerli olan mıydı? hâlâ var mı?

Aynen, hala satiliyor, bir efsane.

Haylayf, kutu kola, thorgal...daha ne olsun....
They drew first blood...

tommikser

Bu derneğe üye olmamışım hemen olayım.Açıkçası çok severim ve biraz odessa destanı havai olmasını daha da çok severim.Sevgimin etkisiyle pahalı olmasına karşın sert kapak sayılarını topladım ve çok memnunum.

Mrtekin

1= ozer, İlker Bey, Onursal Başkan,

2= hanac,

3= çizgili köstebek,

4= OZAN BALIM,

5= Mrtekin76,

6= V,

7= Kalidor,

8= designer73,

9= ercoktay,

10= tommikser.

Takımı bir kurabilseydik, diğer derneklerle maçlara da çıkabilirdik :)
They drew first blood...

hanac

@ Mrtekin76

Derneği kurmak ile iş bitmiyor  :)

Devamlı ilgilenmek, Thorgal ile ilgili paylaşımlarda bulunmak gerekiyor.

Yoksa Anti Hulk Derneği le en az üyelik için yarışırsınız. 

Mrtekin

@hanac,

Brek zarithin düşüşündeki thorgalin turkiye macerası ve spinoff tanitimlarinin uzerine birsey ekleyebilecegimi maalesef sanmiyorum.

Kâh aniel presinden de bir sonuc alamadık, biraz kafam bozuk cizgi düşlere bu konuda, neyse.

Fransızca öğrenip, nitelikli paylaşımlarda bulunuruz gelecekte.
They drew first blood...

Mrtekin

Gurur abidesi, kapı gibi listemizin son halidir.

1= ozer, İlker Bey, Onursal Başkan,

2= hanac,

3= çizgili köstebek,

4= OZAN BALIM,

5= Mrtekin76,

6= V,

7= Kalidor,

8= designer73,

9= ercoktay,

10=tommikser,

11=pearl jam,

12=haziran00,